Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie mi, jeśli ktoś wie - do czego jest ten bezpiecznik, bo nie ma tego w żadnych opisach - czemu on odpowiada :?

 

img77679is1jkra8.th.jpg

??? czy ktoś doszedł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, a jam jeszcze inne pytanie. W moim wozku mam ten joystick do regulacji, lusterek. Mam go w srodkowej pozycji. Teraz zauwazylem, ze lusterka nie dzialaja. Ale.....nie pamietam jak to bylo z jego ustawieniem. Bo joystick pomimo przekrecenia na pozycje lewego badz prawego lusterka nie zostaje na tej pozycji tylko od razu wraca do polozenia srodkowego. To normalne?

To nie jest normalne powinien pozostac w takiej pozycji w jakiej go zostawiles bo jak zostawisz go w pozycji srodkowej to moga Ci sie maty grzewcze przepalic co w Twoim przypadku moglo juz nastapic, dlatego lepiej jest po jakims czasie przestawic na pozycje gorna lub dolna jezeli nie jest konieczne uzywanie w danym momencie ogrzewania. Niestety nie jestem w stanie pomoc Ci z tym co moze byc przyczyna tego ze nie chce zostac w danej pozycji, powodzenia i napisz co to bylo jak sie dowiesz bo moze sie przydac.Pozdro

 

 

Bede mial jednak nieco bardziej skomplikowane lub nie pytanie odnosnie tych przekaznikow mam co prawda Angola ale nie wydaje mi sie zeby to mialo az taki istotny wplyw na zmiany w instalacji elektrycznej oraz rozmieszczeniu przekaznikow, a wiec przejdzmy do rzeczy z opisu i zdjecia przedstawionego w pierwszym poscie wynika ze pod 10 mamy przekaznik do swiatel przeciwmgielnych, ktorego tam na zdjeciu nie ma z oczywistych powodow, wiec zagladnalem do siebie i okazuje sie ze u mnie w miejscu nr 10 jest ten sam przekaznik, ktory znajduje sie na miejscu nr 5 o oznaczeniu 267 czyli wychodzilo by na to ze mam tam umiejscowiony przekaznik od dodatkowej pompy oleju napedowego zeby nie bylo ze sam nic nie robie zagladnalem do swojej ksiazki od passia, z ktorej wynika ze przekaznik o oznaczeniu 267 znajduje sie w miejscu nr 3 co by dawalo - Przekaźnik sprzęgła elektromagnetycznego(urządzenie klimatyzacyjne), a w miejscu nr 5 znajduje sie przekaznik o oznaczeniu 373 czyli znowu miejsce od dodatkowej pompy oleju napedowego, a symbol w pierwszym poscie na zdjeciu nie wystepuje natomiast u mnie przekaznik o tym symbolu tzn 373 znajduje sie w miejscu nr 3 czyli -Przekaźnik sprzęgła elektromagnetycznego(urządzenie klimatyzacyjne) wnioskuje jedynie ze mozna te przekazniki traktowac zamiennie, ale moja instalacja elektryczna tzn. miejsca na przekazniki powoduja ze mam jeszcze wiekszy klopot. Poniewaz pod 9 i 10 w miejscu dla przekaźnika reflektorów przecimgłowych, ktorych jeszcze nie mam jest wpiety jakis inny duzy dodatkowy przekaznik o symbolu 452 w mojej ksiazce nie ma go natomiast wcale:( Przekaznik o symbolu 377 jest na swoim miejscu wiec to nie jest ten sam. W takim razie czy jest ktos kto jest w stanie mi powiedziec gdzie mam wpiac ewentualny oraz jaki przekaznik do swiatel przeciwmglowych oraz o co w tych przekaznikach chodzi bo zwariuje. Bede bardzo wdzieczny za pomoc poniewaz mam zamiar zalozyc instalacje do swiatel przeciwgielnych, wszystkie etapy tej pracy beda na zdjeciach wiec potem wrzuce je z opisami na forum byc moze komus sie przyda gdy bedzie chcial zrobic to samo. Pozdrawiam

Dolaczam zdjecie moich wyzej opisanych przekaznikow.

DSCF1035 - pomniejszenie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzes ; Teraz... najprościej byłoby poczytać

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=opis+bezpiecznik%25F3w

 

Bezpiecznik 9 od maja 2002 zabezpiecza czujniki parkowania - nie masz więc gniazdo puste.

Proponuję sprawdzić bezpiecznik 38 - odpowiada m.in za regulację lusterek.Powodzenia.;)

Niewatpliwe dokonam sprawdzenia......Na tych opisach w linku nie moge sie za bardzo wyznac ;-)):D

 

Sprawdzilem......bezpiecznik jest dobry......Juz naprawilem.....hm.....pokretlo zostalo przekrecone "na druga strone" przez dzieci....."odkrecilem" i lustra dzialaja. Prozaiczna przyczyna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jaki bezpiecznik odpowiada za gniazdo diagnostyki ?

12 -- 10 -- Zasilanie napięciem układu samodiagnozy???

 

dołączam się do prośby

 

 

JurekW dzieki ,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał tomek1811 viewpost.gif

witam jaki bezpiecznik odpowiada za gniazdo diagnostyki ?

12 -- 10 -- Zasilanie napięciem układu samodiagnozy???

Napisał Roberto Nice - trance

 

dołączam się do prośby

__________________

 

 

Tak to bezpiecznik 12.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Talaga

Witam! Jak wydłubac panowie przycisk awaryjnych (nie chcę nic popsuć) migacze palą sie bez przerywnika i awaryjne też. a przekaznik jest ponoć zpięty razem z awaryjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jak wydłubac panowie przycisk awaryjnych (nie chcę nic popsuć) migacze palą sie bez przerywnika i awaryjne też. a przekaznik jest ponoć zpięty razem z awaryjnymi.

 

ja najpierw wyciągłem te zaslepki po prawej stronie pod przerywaczem a pozniej to juz poszło ,podważ od srodka przycisk awaryjnych i wypchnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Talaga

THX Roberto! Idę do garażu spróbować,da się to coś przeczyścic ew.rozebrac żeby smigało .Czy zaraz VW ordzinale i pewnie ze 100zł!?:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lutek

Jaki bezpiecznik odpowiada za zabezpieczenie silnikowi nastaw klap temperatury w passacie 2002r.

Przestalo mi dzialac ogrzewanie i z kodow bledow w klimatroniku pokazalo mi blad silnika nastaw/klap temperatury. Troche dziwne zeby od razy wszystkie silniczki padly bo ogrzewania nie ma w calym samochodzie. Wiec zanim zaczne rozbierac deske a by dostac sie do silniczkow chcialbym sprawdzic bezpiecznik... ale nie wiem ktory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakiego bezpiecznika macie doprowadzone kable od radia, pare miesiacy temu mialem maly pozar (troche dymu) spalila mi sie instalacja od radia, i elektryk puscil mi kable do bezpiecznikow 24 -- 25 -- Wycieraczka, 42 --25-- ABS z ESP, i teraz radio dziala mi na zapalonym silniku i na zaplonie, wpiol sie w te kable jak by w maluchu to robil ;/ eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziemowit

A wie ktoś jak to jest możliwe że w moim Pasku nie ma kilku bezpieczników a elementy bez nich działają?

Np. nie ma bezpiecznika od elektryki szyb a szyby śmigają, brak bezpiecznikia od świateł a wszystkie się świecą. Itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lutek

po prostu kabelki sa podlaczone do innego bezpiecznika

 

niestety jest to bardzo zla wiadoosc dla ciebie, poki wszystko dziala jest ok, ale jak cos nawali to czeka Ciebie duzo szukania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos by mial taki opis bezpiecznikow do vw touran 1.9 TDI 2004 szukam i szukam niemoge trafic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mato2000

Jaki bezpiecznik odpowiada za coś takiego: brak oświetlenia wewnętrznego, sterowania szybami, zamykaniem/otwieraniem z pilota? Czy jest są to bezpieczniki 6 i 14? Proszę o odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis jest super i bardzo przydatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanko czy ktoś wie co to jest i do czego to jest.

Mam to w komorze silnika po prawej stronie przed ABSem oprócz tych trzech co widać jest jeszcze jeden nie podłączony.

Prosze o odpowiesz jak ktoś wie i dziękuje

passek B5-3B

 

zdjcie0245va7.th.jpg zdjcie0246wy1.th.jpg

Edytowane przez manek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i mam pytanko czy ktoś wie co to jest i do czego to jest.

Mam to w komorze silnika po prawej stronie przed ABSem oprócz tych trzech co widać jest jeszcze jeden nie podłączony.

Prosze o odpowiesz jak ktoś wie i dziękuje

passek B5-3B

 

zdjcie0245va7.th.jpg zdjcie0246wy1.th.jpg

 

te oto pierdolniki tą są jakieś przekaźniki czy cos takiego... Gdy wymieniałem czujnik temp zewnętrznej to podłączałem końcówkę kabla (wtyczkę) właśnie do tego przekaźnika (nie pamiętam juz który), a stąd dalej to sobie idzie do kabiny (czy tam gdzieś, nie śledziłem już kabla). Całoś powinna by przykryta osłoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przekażniki, tylko po prostu łaczniki kabli. U mnie ten, który pokazujesz jako nie podpięty idzie do czujnika otwarcia maski w fabrycznym alarmie. Jak chcesz to sprawdzę pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie przekażniki, tylko po prostu łaczniki kabli. U mnie ten, który pokazujesz jako nie podpięty idzie do czujnika otwarcia maski w fabrycznym alarmie. Jak chcesz to sprawdzę pozostałe.

dzięki za odpowiedz przy okazji wiem że nie mam fabrycznego alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności