Skocz do zawartości
Marios

Czyszczenie deski rozdzielczej i elementów plastikowych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem tego posta wrzucić tutaj ponieważ to dosyć nietypowy sposób na odnowienie wnętrza auta. Jednym z moich hobby jest strzelectwo - broń palna, wiatówki itp. Wczoraj gdy czyściłem gnata przyszedł mi do głowy wspaniały pomysł :P

Do czyszczenia broni używam środka BRUNOX - szwajcarskiej receptury środek do czyszczenia i pielęgnacji broni :) na opakowaniu wyraźnie pisało - czyści, pielęgnuje, chroni przed korozją, stanowi ochornę przed potem rąk, tworzy bardzo cienką nielepką ochroną powłokę która nie zasycha, nie tworzy żywicy - jest neutralna dla skóry, drewna, gumy, plastiku i tkanin - rozpuszcza tłuszcz i zanieczyszczenia organiczne oraz mineralne.

Autko po czyszczeniu tym środkiem wygląda jak świeżo wyprowadzone z fabryki - niektórym może nieodpowiadać zapach tego środka który łatwo zniwelować innym samochodowym zapachem lub przewietrzeniem auta. Mi osoboście ten zapach dobrze się kojarzy :) Mogę jeszcze dodać że środek jest bezbarwny i nie pozostawia śladów na ubraniach. Co najważniejszcze wreszcie udało mi się sprawnie usunąć ślady (odciski) paluchów z klapki schowka i boczków drzwi :) Można go kupić w każdym sklepie militarnym.

Ostatnio płaciłem 25zł za 200ml - środek jest bardzo wydajny - do czyszczenia i rozprowadzania środka najlepiej używać gąbki :) Pozdrawiam i polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

hmm... a moze wrzucisz jakies fotki sprzed i po czyszczeniu tym srodkiem, zeby jakies porownanie niewielkie przynajmniej bylo :?::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten :)

 

LINK

 

 

niestety nie mam zdjęć przed czyszczeniem :/ zdjęcia nie pokaża tego jaki to daje efekt :) Warto kupić nawet taki mały pojemniczek jak dobrze pamiętam to 60ml do wypróbowania na małej części powierzchni :) pierwsze co mnie przekonało to fakt że chroni przed potem rąk ... pierwsza została wyczyszczona tym kierownica.

 

Najlepiej nawilżyć tym środkiem gąbkę i wtedy przecierać powierzchnie, gąbką zbiera brud a środek dodatkowo zabezpiecza powierzchnie cienką warstwą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Marios, a to nie odbija sie jakos w szybie czolowej, jak te niekrote preparaty, ktore niby maja zmatowic deske a tak nie robia :?: Bo denerwujace jest, jak jedziesz i zamiast drogi przed soba w szybie widzisz kazdy szczegol deski rozdzielczej... Chyba, ze tym preparatem nie smarujemy tamtej okolicy :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy efekt jest taki że będzie się wszystko lekko błyszczeć, jak preparat lekko się wchłonie to czarne plastiki nabierają koloru głebokiej czerni, kurz też trudniej osiada na tej warstwie po czyszczeniu ... u mnie przednia szyba nie ma efektu lustra wewnętrznego, nie udało mi się dojrzeć odbicia deski w przedniej szybie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az musze to zobaczyc u Ciebie Marios na nastepnym spocie na Zaspie :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do super brudnych plastików, jak przeczytałem na forum Monedo, bardzo dobrze sprawdzają się środki do czyszczenia plastików w kompach.

 

Sprawdzałem - extra. Nie mylić z środkami do natłuszczania i do połysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barszczu

nie smiejcie sie ale ja czasem czyszcze plastiki chusteczkami nawilzajacymi dla malych dzieci,mozna je kupic w marketach.poza tym super czyszcza rece z brudu a nawet smaru az dziw,ze to dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam do Was takie pytanie, poniewaz mam paska w wersji classic line to mam skórzana tapicerke rownież na drzwiach natomiast te rączki do zamykania drzwi i tam gdzie sa właczniki do elektrycznych szyb sa zrobione niewiem z czego, jakiegos plastiku z dodatkiem gumy chyba bo strasznie sie to rysuje i po wyczyszczeniu robi sie czesto zaraz brudne. i z tad moje pytanie czy zna ktos jakieś dobre czarnidło z dodatkiem jakiegos silikonu albo czegoś takiego co dłuzej utrzyma ta gume w czarnym koloże i bladku? bo uzywałem roznych srodków tych ktorymi czyszcze skóre i plaków ale zaraz po jakims czasie robi sie to brudne.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek826

ja uzywam do czyszczenia deski i wszystkich plastikowych elementów lekarstwa o nazwie silol koszt w aptece bez recepty okolo 13zl naprawde polecam warto sprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszukuje czegoś w rodzaju czarnidła, bo po pewnym czasie robia sie takie plamki na tych gumowych czesciach jak bys dotknął rekna ubrudzana w mące... i na skórze w niektorzych miejscach tez tak i nie wiem jakiego srodka uzywac dlatego prosze o pomoc bo napewno ktos juz zna wiekszosc produktów ktore sa na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam do czyszczenia deski i wszystkich plastikowych elementów lekarstwa o nazwie silol koszt w aptece bez recepty okolo 13zl naprawde polecam warto sprobowac

A jaki to daje fekt nabłuszcza/matowieje? czy po prost czyści?

 

Ktos z was tego Brunoźa uzywał jakieś fotki przed/po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemas85

ja kipulem sobie 2 plaki jeden pianka do czyszczenia ktora robi sie matowa i drugi spray nablyszczajaco konserwujacy - nic wiecej nie trzeba, pianka czysci dobrze a spray nablyszcza i dodaje zycia nawet wyplowialym plastikom, na poczatku nie wyglada zbyt estetycznie na gumowanych elementach ale po kilku godzinach jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi zalezy na macie zeby sie nie odbijało w przedniej szybie i zeby czarny był czarym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale co z jasnym środkiem i jasnymi plastikami ? Bo raczej wszystkie czarnidła i podobne rzeczy odpadaja ! Czyścił ktoś z Was Jasne plastiki jak tak to czym i jakie były efekty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Armor All uzywam od 8lat do czerni i jasnego.

Armor All Protectant Polmatowy Do Kokpitu

Armor All Sciereczki Do Kokpitu Matowe

Armor All Do Czyszczenia Mycia Wnetrza

Najtanszy moze nie jest ale efekty sa jakich oczekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja.

Najlepsze co znalazłem to uwaga fabryczny spray do tapicerki - pianka - który jest sprzedawany przez skodę w salonach.

Ma neutralny bardzo dobry zapach, świetnie czyści I bardzo szybko odparowuje - absolutnie żadnych tłustych śladów, smug itd.

W aso w którym to kupuję mają gromadkę stałych klientów na to I ciągle muszą to domawiać. Opakowanie jest oczywiście obrandowane logiem skody.

 

pozdrawiam - Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to teraz ja.

Najlepsze co znalazłem to uwaga fabryczny spray do tapicerki - pianka - który jest sprzedawany przez skodę w salonach.

Ma neutralny bardzo dobry zapach, świetnie czyści I bardzo szybko odparowuje - absolutnie żadnych tłustych śladów, smug itd.

W aso w którym to kupuję mają gromadkę stałych klientów na to I ciągle muszą to domawiać. Opakowanie jest oczywiście obrandowane logiem skody.

 

pozdrawiam - Maciek

 

Ha! Trzeba spróbować w takim razie. Do tej pory najczęściej używałem SONAXA - daje matowy efekt, dość dobrze pachnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt i pojemnosc tego siuwaksu w skodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności