Skocz do zawartości
Gość sphenops

Brak nawiewu zimnego powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sphenops

Witam

Tak jak w temacie brakuje mi nawiewu zimnego powietrza, pokretło ustawiam na ciepłe czy zimne powietrze to i tak nawiewa mi ciepłe, od czego to zależy i co mogło się popsuć?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie "coś" na linni pokrętło - nagrzewnica. Jeśli masz klimę - mój dalszy wywód może być do ....

 

Nagrzewnica jest cały czas w obiegu, temp. sterowana jest klapką.

 

Zacznij oględziny od panela sterowania - mogło się uwalić pokrętło,odkręć (najlepszy dostęp po wyciągnięciu całej srodkowej części) panel i sprawdź czy ruch pokrętła przekłada się na ruch linki, mogła odpiąć się linka lub jej pancerz, mogła urwać się linka ( w zasadzie to drut :D ) no i na końcu sama klapka przy nagrzewnicy.

 

Problem był poruszany na forum, i przy odrobinie dobrej woli oraz wyszukiwarki , znajdziesz wszystko co trzeba - włącznie ze zdjęciami.

 

przydatne hasła to: "nagrzewnica" , "wymiana nagrzewnicy" , " panel ogrzewania", "panel sterowania"

 

Powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od czego to zależy i co mogło się popsuć?

W Passatach nie ma zaworu odcinającego dopływ cieczy z układu chłodzenia do nagrzewnicy, dlatego płynie przez nią cały czas gorący płyn.

Za wyłączenie grzania odpowiedzialna jest klapka otwierająca (i zamykająca) przepływ powietrza wpadającego do kabiny przez nagrzewnicę. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu klapka ta pozostała niedomknięta, to do środka będzie dostawało sie gorące powietrze (ogrzane przez nagrzewnicę).

Najczęściej powodem jest poluzowana (lub źle zamocowana) linka sterująca, pomiędzy pokrętłem, a tą klapką.

Niestety dostęp tam jest dość trudny i sporo czeka Cię rozbierania (kolumny środkowej), ale najpierw sprawdź, czy linka dobrze jest przymocowana do mechanizmu pod pokrętłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem tyle ze z climatroniciem. ustawiajac na 18 stopni nadal leci cieple powietrze (mowie o trybie ECON). wiecie może jaka jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w aucie jest mniej niż 18 stopni to poleci ciepłe powietrze a jeśli jest więcej to albo sterownik klimy albo xzujnik temp. albo wężyki podciśnienia nie domykają klapy(choć niech wypowie sie ktos kto ma climatronika bo nie wiem czy otwieranie klap jest podciśnieniowe.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności