Skocz do zawartości
vipmisiek

Dziwne stukanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno odkryłem jakieś dziwne stukanie a może nawet delikatne klepanie dochodzące z silnika a dokładniej z tej części bliżej podszybia. Początkowo myślałem, że to może zawory ale to przecież nie takie stukanie. Pojechałem do mechanika i ten po wstępnym osłuchaniu stwierdził, ze mój pasek ma "dziwnie" głośna pracę pompy wtryskowej czy jakoś tak (znajduje sie po prawej stronie-jak stoisz przodem do samoch.- silnika dochodzi tam rura od powietrza i jeszcze kilka cienkich rurek) bym zapomniało jednej rzeczy zawsze słysze ten sam odgłos tylko głosniej przy odpalaniu przez okolo 1-2 sek. bez różnicy czy zimny czy ciepły. A jeżeli chodzi o olej czy coś to pasek jest tydzień po full service i dalej stuka.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ty masz silnik?? Bo w tym z opisu to jakos nie wyobrazam sobie pompy wtryskowej!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej napinacz łańcucha rozrządu

a klepie podobnie do zaworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jestem tutaj nowy i troche zielony chcialbym Waszej opinii a nawet pomocy.A wiec od czego tu zaczac,posiadam VW PASSATA rocznik 2002 1.9TDI 131KM, auto sprowadzone z niemiec, po pelnym wymianie rozrzadu i innych rzeczy typu olej filtry hamulce itp.Do tej pory nic nie stukalo nic nie piszczalo.Od paru dni zauwazylem dziwne pukanie raczej pod silnikiem(tylko dlatego ze auto jest garazowane) inaczej tego nie slychac.Co do mechaniki samochodowej a tym bardzie w dieselach jest zielony.Zeby sie duzo nie rozpisywac tutaj podaje link do swojego filmiku ktorego nagralem dzisiaj w garazu [ame]

[/ame] Sprawa jest taka ze komputer nic nie wykazuje, turbina jak i reszta rzeczy chodzi normalnie, auto sie nie grzeje.Czekam na jaka kolwiek odp i pomoc :( z gory dziekuje Edytowane przez rafael_gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy słyszycie coś niedobrego w pracy tego silnika [ame]

[/ame] bo ostatnio coś w nim zaczeło klepać ale niemoge dojść co.. dzwięk słychać bardziej jak stanie sie z boku auta przy srodkowym słupku pomocy dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz jestem tutaj nowy i troche zielony chcialbym Waszej opinii a nawet pomocy.A wiec od czego tu zaczac,posiadam VW PASSATA rocznik 2002 1.9TDI 131KM, auto sprowadzone z niemiec, po pelnym wymianie rozrzadu i innych rzeczy typu olej filtry hamulce itp.Do tej pory nic nie stukalo nic nie piszczalo.Od paru dni zauwazylem dziwne pukanie raczej pod silnikiem(tylko dlatego ze auto jest garazowane) inaczej tego nie slychac.Co do mechaniki samochodowej a tym bardzie w dieselach jest zielony.Zeby sie duzo nie rozpisywac tutaj podaje link do swojego filmiku ktorego nagralem dzisiaj w garazu
Sprawa jest taka ze komputer nic nie wykazuje, turbina jak i reszta rzeczy chodzi normalnie, auto sie nie grzeje.Czekam na jaka kolwiek odp i pomoc :( z gory dziekuje
chyba napinacz

 

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

 

Witam Panowie czy słyszycie coś niedobrego w pracy tego silnika
bo ostatnio coś w nim zaczeło klepać ale niemoge dojść co.. dzwięk słychać bardziej jak stanie sie z boku auta przy srodkowym słupku pomocy dzięki
mocowania tłumików sprawdź łącznik elastyczny przy kacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz jestem tutaj nowy i troche zielony chcialbym Waszej opinii a nawet pomocy.A wiec od czego tu zaczac,posiadam VW PASSATA rocznik 2002 1.9TDI 131KM, auto sprowadzone z niemiec, po pelnym wymianie rozrzadu i innych rzeczy typu olej filtry hamulce itp.Do tej pory nic nie stukalo nic nie piszczalo.Od paru dni zauwazylem dziwne pukanie raczej pod silnikiem(tylko dlatego ze auto jest garazowane) inaczej tego nie slychac.Co do mechaniki samochodowej a tym bardzie w dieselach jest zielony.Zeby sie duzo nie rozpisywac tutaj podaje link do swojego filmiku ktorego nagralem dzisiaj w garazu
Sprawa jest taka ze komputer nic nie wykazuje, turbina jak i reszta rzeczy chodzi normalnie, auto sie nie grzeje.Czekam na jaka kolwiek odp i pomoc :( z gory dziekuje

 

mi to brzmi jak egr klepiacy...

Odepnij waz od niego i zatkaj palcem jak ustanie to klepanie to masz winowajce jak nie to zle mi sie wydaje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian, ostatnio zdjołem wężyk od egr i go zaslepiłem sam wężyk jezdziłem tak kilka dni i różnicy żadnej nieodczułem morze był troche żywszy ale pozatym klepanie było cały czas a zapomniałem dodać że jestem po czyszczeniu turbiny i kolektorów nowe wszystkie uszczelki myslałem też o sprawdzeniu kąta wtrysku tylko nigdzie niemoge znajsć vaga na którym mogłbym wejść w BASSIC SETTING straszna lipa z tymi vagami naprawde w poniedziałek zrobie próbe z egr jeszcze raz zaslepie go łączeniu do kolektora ssącego dzięki za podpowiedzi pozdro.......

 

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

 

Rafal, dzięki rafał za fatyge wszystko jest opisane wyżej pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem dodac, ze jak odlaczenie nie pomoze to moze zaslepienie, bo jezeli sprezyna w egr jest peknieta to tloczek moze latac i walic pod cisnieniem spalin.

A co powiez o katalizatorze? Moze to tam licho drzemie...kawalek luznego wkladu stuka?

Wacum pompa? Mnustwo mozliwosci jezeli chodzi o tyl, gdyby stukalo od przodu to jest tam tylko alternatow wisko i 2 napinacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności