Skocz do zawartości
stempel72

Głośniki w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem znależć nic na temat rozebrania boczka drzwi więc piszę nowy wątek. Jak coś było to proszę o link. Chciałbym zajrzeć do głośników w drzwiach i niestety po odkręceniu wszystkich śrób i odpięciu dwóch dolnych zatrzasków stanąłem w miejscu. Nie wiem jak zdjąć boczek bo klamka zawadza. Jak wiecie jak się to robi to proszę o opis. Ewentualnie czy można tam wsadzić większe głośniki niż fabryczne i jak to zrobić. W jakim celu są takie małe głośniki eliptyczne obok rolety w kombi. Jak dobrać się do głośników w desce na podszybiu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w B4 nie jest tak samo jak w B3 ?

 

jeśli tak, to musisz zdjąć zaślepkę z rączki (z tej którą zatraszkujesz drzwi). po zdjęciu zaślepki masz tam 2 sruby - musisz je wykręcić. dodatkowo musisz zsunąć sobie plastykową ramkę która jest wokół klamki. jeśli wykręciłeś wszystkie śruby (od dołu, od strony zamka i od strony słupka przedniego) oraz wykręciłeś guziczek od zamykania drzwi - boczek powinien zejść.

 

rób fotki, może komuś się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

klamka jest na zatrzaski, albo i ile pamiętam to ramkę wokół niej sie wysuwa :)

odkręciłeś już uchwyt od drzwi?? (ten co za niego ciągniesz jak drzwi zamykasz ;P nie wiem jak to nazwać :)) Przykręcony jest na 2 śruby :)

 

edit: ach ten admin :P znowu przede mną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w b4 jest inaczej niz w b3 bo tam nie ma żadnej ramki ani zaślepek. Albo ja ślepy jestem :) Nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
chyba w b4 jest inaczej niz w b3 bo tam nie ma żadnej ramki ani zaślepek. Albo ja ślepy jestem :) Nie mogę sobie z tym poradzić.

 

zaraz skocze zobaczyć ;) bo w B3 rozkręcałem i tak właśnie to wyglądało :)

 

edit: wróciłem :629: i stwierdzam, że sam nie wiedziałbym jak się za to zabrać :P może trzeba wyhaczyć klamkę?? (to tylko moja filozofia - poczekajmy na kogoś kto odkręcał boczki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tośmy pofilozofowali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help, musze tam zajrzeć bo mnie ciekawość zeżre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotus

a jedno pytanie zostało bez odpowiedzi..W jakim celu są takie małe głośniki eliptyczne obok rolety w kombi :609: mam to samo próbowałem sie tam dostać (odkręcilem rolete ale musiałbym zdjąć cały bok żeby sie tam dostać ale po moich badaniach na ślepo śrubokrętem(nie sięgałem palcami) tam nic nie ma tylko takie wolne przestrzenie (atrapy) tak jakby zrobili to po to żeby dla tych co chcą sie pobawić mogli sobie tam coś zamontować napoczątku myślałem ze zostały wykręcone ale śruby były nie ruszone (łatwo zobaczyć tam gdzie jest farba śruby zalane fabryczną farbą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus, to są po prostu miejsca na głośniki :)

 

ja w poprzednim pasku nie miałem tam nic - tylko maskownice plastykowe, w obecnym mam głośniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

te miejsca z tylu sa do zamontowania glosnikow "jajek" 15x10 cm. Jest troche z tym roboty, sam robilem to w zeszly weekend. Zamontowalem glosniki boschmann G-4632S. Oczywiscie takie male glosniki nie moga byc podstawa audio w samochodzie, ale fajnie uzupelniaja calosc (z przodu zalozylem jeszcze odseparowany zestaw, 16 woofer i tweetery wmontowane w boczek drzwi, podpialem tez pod to wszystko te 10cm glosniki w desce).

Zeby sie dobrac do tych "jajek" musisz sie troszke pobawic, trzeba zdjac cale boczki, i uwazaj zebys niczego nie polamal, bo potem sie wszystko bedzie tluklo z tylu... ;/

Ogolnie efekt u mnie jest bardzo zadowalajacy. W przyszlosci chce go jeszcze rozbudowac o 6 glosnikow w bagazniki (25cm woofer, 13cm midrange i tweetery, plus wzmacniacz oczywiscie).

Nie chodzi mi o to zeby bylo mnie slychac z 3 kilometrow...chce ladnego dzwieku :D

 

Jesli masz jakies pytania to pisz na maila: [email protected]

Mam sklep car audio i moge pomoc ci cos fajnego dobrac.

 

koko, passat 2,0 GT kombi 90'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapicerkę drzwi ściąga się bardzo prosto. Trzeba odkręcić wszystkie śróbki dookoła tapicerki , chyba sześć po trzy z każdej stony, zdjąć nakładkę z uchwytu, na zatrzaskach i odkręcić dwie śruby, całość zdejmuje się odchylając w dół .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek754 wszystko napisał, to ja jeszcze dołączę rysunek - może będzie pomocny, że Cię stempel72 ta ciekawość nie zżarła do końca :). Tę zaślepkę (numer 7 na rysunku) ściąga się troszkę na siłę, chyba najlepiej ciągnąc od dołu aż zejdą z zatrzasku.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki, niebawem powalczę z tym konkretniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

mam pytanie, czy pasują głośniki w drzwiach od passka B5 do passata B4???:637:

 

_scalone

 

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tym razem ktoś odpowie na pytanie powyżej bo man takie samo :) jeden głośnik w przednich drzwiach ewidentnie przerwał się i myślę nad wystawieniem głośników z B5 Fl. Kwestia tylko czy one się tam zmieszczą. Niby mam b5 w garażu ale nie chce go rozkręcić na marne :) ktoś już coś z tym próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pół centa to niewiele. Ale pozostaje jeszcze kwestia głębokości montażu. Moja propozycja to kupić dystanse z MDF'u + jakieś inne głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tym razem ktoś odpowie na pytanie powyżej bo man takie samo :) jeden głośnik w przednich drzwiach ewidentnie przerwał się i myślę nad wystawieniem głośników z B5 Fl. Kwestia tylko czy one się tam zmieszczą. Niby mam b5 w garażu ale nie chce go rozkręcić na marne :) ktoś już coś z tym próbował?

 

 

Jak B4 ma jeszcze pojeździć i jest często jeżdżony to warto wstawiać pewnie blisko 15 letnie zajechane używki ?

Wstawić porządny komplecik za około 300 zł i one przeżyją ten samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak B4 ma jeszcze pojeździć i jest często jeżdżony to warto wstawiać pewnie blisko 15 letnie zajechane używki ?

Wstawić porządny komplecik za około 300 zł i one przeżyją ten samochód.

 

A w razie zmiany auta zawsze można wstawić w to miejsce najtańszy zestaw z allegro albo jakieś Media markt/expert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wstawić coś co gra lepiej niż w b4 ale nie musi to być coś super mega...

Ten samochód będzie w moich rękach jeszcze przez rok a potem te głośniki nie będę mi już potrzebne więc w nim zostaną. Roku z tym trzeszczeniem nie wytrzymam :)

Muszę tylko je wymienić na coś odrobinę lepszego, dlatego pytam jak to dokładnie zrobić i czy wgl się da.

PS. Samochód potem nie będzie sprzedawany więc nie będę tych głośników wymontowanil.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności