Skocz do zawartości
katazipen

Stuki po rozgrzanym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Załuwarzylem że jak silnik mi sie rozgrzeje to slychac takie klekotanie zaworów. Silnik ma takie same osiągi jak wcześniej, odpala normalnie itd. Czy te zawory sie reguluje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! podtawa to dobrze zdiagnozowac co jest przyczyną niepokojacego dzwieku.luz zaworowy w tym silniku reguluje sie samoczynnie za posrednictwem hydraulicznych kompensatorów luzu . niestety ,jesli stukaja ciagle na rozgrzanym silniku to kwalifikuja sie tylko do wymiany .w calkowicie sprawnym silniku nie powinno nic stukac ,jednak akceptowalny jest stuk przez nawet kilkadziesiat sekund po zapaleniu silnika,wazne zeby ustepował(wtedy mozna sie jeszcze wstrzymac z naprawa) .Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem takie lekkie stuki po długiej jeżdzie nie na zimnym obo o tym wiedziałem a wcześniej tak z pól godz. jechałem 185km/h i później wróciłem do domu i było to słychać . Natomiast dziś jest cisza słyszę tylko wtryski od gazu!

Może to końcówka tych popychaczy czy czegoś innego??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! wskazana byłaby diagnoza mechanika ,bo tak na odległosc to cieżko będzie . to raczej nie kompensatory .ich odgłos to takie dosyc głosne tyktyktyktyk,zalezne od zmiany obrotów silnika .najbardziej słyszalne byłoby zaraz po zapaleniu ciepłego silnika,zimnego tylko w stadium agonalnym.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ucichło i jest wszystko OK!

Byłęm u mechaniora i powiedział że to popychacze hydr czy coś takiego! A co tykityki to właśnie to tak słychać podobnie jak wtryskiwacze tylko głośniej i tak troszkę inaczej!Jak zacznie klepać porządnie to wtedy zaprowadzę maszynę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Podłączę się do tematu, bo założyłbym nowy o tym samym tytule więc zaraz byłby kosz.

 

A więc problem mam taki, że jak prędkościomierz minie 80 km/h zaczynają się stuki w silniku, brzmi to jakby pracowała stara maszyna do szycia, stuki są dość szybkie i dość głośne, jak minę 120 km/h to praktycznie te stuki ustają. Czy wiecie może co to może być ??? Być może było to na forum, ale jakoś nie mogę znaleźć. Aha i chyba występuję to tylko na ciepłym silniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Passacie 1,9 TDI 110KM wymieniłem hydrauliczne zawory i wyregulowałem wszystke wtryskiwacze,nawet ten podający czy prowadzący,po wymianie tych hydraulicznych zaworach jest duża rużnica,silnik się rozgrzeje to pracuje dużo ciszej,ale gdy jak jest zimny lub gdy zgasze go chocby na 20 min to odgłosy stukania powracają,a na zimnym silniku trwają nawet do 30 min.

I co wy koledzy na to??

mechanik który mi to wszystko wymnieniał to powiedział że mam niczym sie nie martwić,i że takie odgłosy w TDI Passatach są całkiem normalne.

Może jestem już przewrażliwiony tym wszystkim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po wymianie oleju na mobil 10w40 TD na rozgrzanym silniku stukają bardzo głośno popychacze macie na to jakąś rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze walek rozrzadu sie wyjechal , ja tak mialem ,dwa razy sie wyjechal ,ale drugim razem warsztat wszystko zrobil na wlasny koszt , bo szklanki zalozyli z nie odpowiedniego materialu i padlo ponownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam otóż problem podobny a może i nawet taki sam. 

Auto kupione 4 dni temu, poprzedni właściciel (jak każdy) twierdził, że nic takiego nie miało miejsca wcześniej, co dziwne bo auto dopiero po rozgrzaniu silnika wydaje takie otóż odgłosy.

 https://youtu.be/VKXjhcdV5k4

Dodam jeszcze, że auto gaslo parę razy i miało ciężko odpalić, aż w końcu nawet nie kręcilo, odstawilem na parking, po dwóch dniach odpalił o bez problemu, lecz stuki w silniku nie ustają.. 

Co robić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności