Skocz do zawartości
Gość adi-000

Gdzie zamontować antenę CB w B5

Rekomendowane odpowiedzi

nie znajdziesz osobnika który wystawi Ci fakturę na to radio :D formalnie sprzedaż tych radyjek jest zakazana

uchwyt mam taki sam i jest spoko, powiem Ci że antenę na początku chowałem a teraz mam to gdzieś i w sumie od roku jest na swoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znajdziesz osobnika który wystawi Ci fakturę na to radio :D formalnie sprzedaż tych radyjek jest zakazana

uchwyt mam taki sam i jest spoko, powiem Ci że antenę na początku chowałem a teraz mam to gdzieś i w sumie od roku jest na swoim miejscu

To po jakiego grzyba pisza o jakiejs gwarancji??

A jaka antenke do tego uchwytu mozesz polecic pod Unidena??Mozesz przeslac jakas fotke jak wyglada u Ciebie antenka z tym uchwytem??

Co do fotki to juz widzialem w Twojej galerii ale nie spojrzalem ze to B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalkowski1

Proponuje lemm at-1700 antenka bardzo dobra za tak niską cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalkowski1 dzięki ! w końcu radio nie lata :)

20080712gx3.th.jpg

20080712001tq4.th.jpg

20080712002fq3.th.jpg

 

Peter2906 jeśli antenę będziesz często chował kup magnesówke np. sirio ml 145 mam taką i jest super, z tego co wiem taki uchwyt po ciągnięciu zostawia ślad na klapie(dwie "górki" od śrub) ale ścięcie szpicu ze śrubek załatwia ten problem :). Uniden 520 radio dobrze o filtrowane jednak nie ma homologacji ale tym się nikt nie przejmuje. ;)

 

Jeśli montażówka to może lemm at 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalkowski1

Łukasz pozostało tylko pogratulować i życzyć dalekich łączności:super: a co do lemma at-1000 to oczywiście super antenka ale droższa. Jak cena nie robi różnicy to najlepiej dołożyć do turbo 2001, tyle że antenka wtedy ma słuszny rozmiar ale antena wypas. Wszystko zależy ile kto chce wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej dołożyć do turbo 2001

 

Na uchwyt to chyba za ciężka antena, lżejsza o podobnych osiągach to np. sirio 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalkowski1

Łukasz zgadza się to ciężka antena ale to kwestia odpowiedniego uchwytu. Osobiście uważam że grzechem jest zarówno turbo jak i performera umieszczać na uchwycie. Taką antenę to na stałe w dziurkę. Tak jak pisałem kwestia budżetu. Jak ktoś chce tanią antenę o niezłych osiągach to at-1700 to najlepszy wybór. AT-1000 to świetna antena ale cenowo jest jednak droższą a nie wiele tylko lepszą od at-1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na uchwyt to chyba za ciężka antena, lżejsza o podobnych osiągach to np. sirio 5000

 

Sirio 5000 to dopiero ciężka antena, napewno cięższa i sztywniejsza od AT-2001 :-D Obydwie anteny zdecydowanie za ciężkie na ten uchwyt. Z dostępnych w Polsce uchwytów polecam SPS-INOX, jest mocowany na 4 śrubki więc nie powygina tak bardzo blachy i do tego jest na tyle mocny że daje radę z Sirio 5000 czy innymi antenami podobnych rozmiarów.

 

peter2906 określ się najpierw do jakiej max długości chcesz antenę i w jaki sposób dokładnie chciałbyś ją zamontować (góra/tył klapy bagażnika). Jeżeli koledzy już proponują anteny firmy LEMM to ja dodam jeszcze od siebie: Magnum AT 71/AT 72 ze wskazaniem na tą drugą ze względu na mocowanie. Jest to antena o ciut gorszych osiągach od AT 1000 czy AT 1700 ale do mobila w zupełności wystarczająca, do tego bardzo trwała (można spotkać 10-cio letnie i starsze anteny w super stanie) i o długości która nie przeszkadza zbytnio w codziennej eksploatacji.

 

73!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sirio 5000 to dopiero ciężka antena, napewno cięższa i sztywniejsza od AT-2001 :-D Obydwie anteny zdecydowanie za ciężkie na ten uchwyt. Z dostępnych w Polsce uchwytów polecam SPS-INOX, jest mocowany na 4 śrubki więc nie powygina tak bardzo blachy i do tego jest na tyle mocny że daje radę z Sirio 5000 czy innymi antenami podobnych rozmiarów.

 

Sirio 5000 nie nadaje się na uchwyt moim zdaniem. Nawet mocny uchwyt, jak wytrzyma to i tak pognie Ci klapę bagażnika. Poza tym będziesz musiał bardzo mocno dokręcić śrubę śruby co też klapie nie posłuży. Jak chcesz dużą antenę, to posłuchaj kolegów którzy polecają Lemma. On jest bardzo giętki. Ja np. ze swoja wjeżdżam do garażu i ładnie się wygina . Z Sirio tego nie zrobisz. To same w podziemnych parkingach. Walisz batem o lampy czy sufit ale się nie przejmujesz. Sirio, jako znacznie sztywniejsza i wszystkie siły przenosi na uchwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede montowal jedna z ponizszych antenek.:

 

a2717c77b0c2aaefm.jpg

 

PRESIDENT ma dlugosc bata 133 cm a SIRIO 95 cm.W gre wchodzi tylko tylnia klapa i bez wiercenia otworow tylko uchwyt.Mysle o lewym rogu lub boku klapy.Co wogole sadzicie o tych antenkach i co z tym uchwytem bo teraz juz mam troche obaw po Waszych postach....Ta SIRIO choc mniejsza wydaje mi sie ze jest ciezsza od PRESIDENTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President - przy tej długości możesz spokojnie zastosować uchwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maryland i Carbonium jak dla mnie to antenki o porównywalnych osiągach, ale montowałbym Presidenta bo lżejszy jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CARBONIUM ma lepszą cewkę od Maryland i dużo lepszy jakościowo promiennik, miałem identyczną u siebie w Passacie (link w podpisie, montaż na takim uchwycie jak podałeś na początku) i przy 160 km/h tylko nieznacznie się wyginał, natomiast President Maryland ma zwykły i dosyć cienki promiennik co przy tej długości powoduje duże odchyły promiennika od pionu podczas jazdy.

 

Kup nowy uchwyt (przy tej wielkości anteny każdy da radę, może być SF-40 jak podałeś na początku), spiłuj wkręty mocujące i dokręć go z średnią siłą do klapy a po około miesiącu dociągnij delikatnie śruby ponownie. Jeżeli anteny są używane to sprawdź czy główka nie jest wytarta i czy nie obraca się w tym plastiku (częsta przypadłość Sirio), na koniec sprawdź SWR i ewentualnie dostrój i powinno być wszystko ok. Te anteny zapewniają łączność ok 10 - 12 km co jako "antymisiek" w zupełności wystarczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CARBONIUM ma lepszą cewkę od Maryland i dużo lepszy jakościowo promiennik, miałem identyczną u siebie w Passacie (link w podpisie, montaż na takim uchwycie jak podałeś na początku) i przy 160 km/h tylko nieznacznie się wyginał, natomiast President Maryland ma zwykły i dosyć cienki promiennik co przy tej długości powoduje duże odchyły promiennika od pionu podczas jazdy.

 

Kup nowy uchwyt (przy tej wielkości anteny każdy da radę, może być SF-40 jak podałeś na początku), spiłuj wkręty mocujące i dokręć go z średnią siłą do klapy a po około miesiącu dociągnij delikatnie śruby ponownie. Jeżeli anteny są używane to sprawdź czy główka nie jest wytarta i czy nie obraca się w tym plastiku (częsta przypadłość Sirio), na koniec sprawdź SWR i ewentualnie dostrój i powinno być wszystko ok. Te anteny zapewniają łączność ok 10 - 12 km co jako "antymisiek" w zupełności wystarczy ;-)

 

Antenki sa uzywane ale w idealnym stanie.Wszystko trzyma sie sztywno.Myslalem zeby zalozyc jednak SIRIO bo mi sie lepiej podoba i jest nizsza ale skoro polecacie PRESIDENTA to go zaloze.Co do tego SWR to bede musial chyba gdzies podjechac do jakiegos speca bo zupelnie sie na tym nie znam i nie wiem o co w tym chodzi.Kupilem przed chwila 5 m kabelka.Mam nadzieje ze wystarczy zeby go przeprowadzic(chowajac) na tylnia klape do sedana.Sprzedawca mial tylko wtyczke do radia i powiedzial ze nie dokupie wtyczki przykrecanej do anteny..No i uchwyty mial po ponad 40 zeta a na Allegro sa nawet ponizej 20..Radyjko powinno jutro przyjsc to bede kombinowal z podlaczaniem.

.....co to sa te dwa pierscienie z gwintem na tym PRESIDENCIE??Regulacja czegos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....co to sa te dwa pierscienie z gwintem na tym PRESIDENCIE??Regulacja czegos??

 

Tymi pierścieniami właśnie reguluje się SWR :!:

 

Ja bym założył SIRIO ale to Twój samochód ;-)

 

Sprzedawca mial tylko wtyczke do radia i powiedzial ze nie dokupie wtyczki przykrecanej do anteny..

 

Kupisz ;-) Wtyk ten nazywa się on LC-27, kosztuje 3 - 10 PLN i trzeba go uważnie montować, ponieważ jest wrażliwy na przegrzanie.

U mnie starczyło 4m od tylniej klapy do radyjka na tunelu koło dźwigni zmiany biegów, ale kabel szedł pod siedzeniem i w tunelu centralnym.

 

Koniecznie po zamontowaniu anteny a PRZED rozpoczęciem nadawania jedź do kogoś sprawdzić SWR, nawet najtańszą SWR-miarką żeby nie uszkodzić końcówki mocy, ponieważ nigdy nie wiadomo w jakim stanie elektrycznym są te anteny i czy dobrze wszystko zmontowałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,punkcik za zainteresowanie i zaangazowanie w temacie;);).Kupilem juz ten wtyk.Troche dziwnie montuje sie te kable w tych wtyczkach ze do konca nie bede pewny czy dobrze wszystko styka.Jutro powinno przyjsc radyjko to wszystko zmontuje do kupy tylko jeszcze musze kupic uchwyt na klape..Ile moze kosztowac to ustawienie SWR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile moze kosztowac to ustawienie SWR?

 

Max 10-15 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)czy nie obraca się w tym plastiku

Jak zlikwidować tą usterkę? Dokręcanie nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności