Skocz do zawartości
Gość adi-000

Gdzie zamontować antenę CB w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość poliot01

Witam.

A to i ja się zapytam właścicieli magnesówek:

 

Czy przy ostrym hamowaniu np. ok.90 km/h (lub przy małej stłuczce ) taki magnesik czasami nie oderwie się od naszej furki ? I nie narobi szkód nawet nie nam ale i tym co są przed nami ?

 

Kurcze też się zastanawiam nad magnesem ale trochę strach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy małej stłuczce

jak stłuczka to mam w nosie zarysowany dach. I tak byłbym wściekły :mur:

a BTW nigdy nie zdarzyło mi się by antena sama się odkleiła (a mam jeszcze pomiędzy anteną a blachą taką magnetyczną podkładkę, żeby się dach nie rysował). :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paolooo

ja mam uchwycik presidenta w passku od miesiaca, w drugim aucie od roku ostatnio go sciagalem w celu sprawdzenia dokrecenia i nie ma problemu z rdza czy czyms podobnym.

W passku stadartwo radio z lewej strony pod schowkiem, antena na uchwycie centralnie na klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkleja sie odkleja...

Ja mialem wczesniej taka krotka antene presidenta na maly magnes i spadala juz przy 160km/h :(

Teraz mam 1,5m na duzym magnesie (midland) i jest :super:

Przy 160 juz nie spada, szybciej jeszcze nie mialem okazji testowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz magnesówke na pewno sie nie odklei, ja mam bata 1.5m i leciałem 190 na godzinkę a i hamowanie zaliczyłem ze 150 i wszystko cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam antenę "magnesik" 1,7 metra na małym magnesie i trzyma się przy 210km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy ostrym hamowaniu

 

Nic się nie dzieje - bez obawy

 

(lub przy małej stłuczce )

 

Jak masz "dzwona" to ważniejsze jest zdrowie i życie-może się odkleić

 

 

I nie narobi szkód nawet nie nam ale i tym co są przed nami ?

 

Kurcze też się zastanawiam

 

Jeden z moich znajomych miał dwa przypadki kiedy mu antenę zwiało z dachu jak się z ciężarówką mijał , raz przykleiła się na błotniku bo jej kabel nie puścił a drugim razem wybiła boczną tylną szybę w Punto antena była taka http://www.president.com.pl/oferta/anteny/ohio/ potem kupił większy magnes i inną antenę i już dwa lata jak się nic nie dzieje.

 

Ja kilka lat używałem na różnych autach anteny New Alaska na takiej podstawie jak tu http://www.allegro.pl/item295807617_podstawa_magnetyczna_lemm_ba_150.html#photo i nie małem jakichkolwiek problemów po kradzieży przesiadłem się na coś takiego jak tu http://www.allegro.pl/item295176182_cb_sunker_elite_cb_106_magnes_15_cm_odp_ml_145_.html#photo i powiem że podstawa jest mniejsza zgrabniejsza i magnes mocniejszy ale antena -nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra zamocowane radyjko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży magnes- większe prawdopodobnieństwo ze nie zleci tak łatwo to robi robote tak jak pisali poprzednicy przy większej prędkości i przy mocniejszym ewentualnym hamowaniu trzyma sie nadal dachu.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam antenę "magnesik" 1,7 metra na małym magnesie i trzyma się przy 210km/h

Chyba nie masz tu na myśli swojego samochodu - duża była ta przepaść :?::hyhy:

 

A nawiazując do tematu, to nie wiem jaką mam średnicę magnesu, ale podczas jazdy z prędkościami 180 - 215 km/h (przez około godzinę) anteny mi nie zwiało :D Czyli nie ma sie co obawiać, ze spadnie. Mowa oczywiscie o większych "podstawkach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak:

 

312d1e103551e4c9m.jpg 75993b835ebb507fm.jpg 20ec40f557603befm.jpg a512a259801db0a7m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się to faktycznie sprawuje ale wychodzę z założenia że jak jest coś do wszystkiego to jest.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIANEX2

Ja zamontowałem antenę z tyłu do prawego relinga Radyjko od strony pasażera bokiem Żadnych dodatkowych "mas" przecież magnesówki ich też nie mają :confused: więc po co?? Antenę dostroiłem w "serwisie" za 20zł Radyjko sprawdzałem na trasie wg. słupków łączyłem się z mobilkami z 13-15km W mieście ok 3km Czasem słyszę z większych odległości ale zazwyczaj jeżdżę na "skróconym" radiu nie ma tylu zakłóceń , szumów Jeśli chodzi o klapę sedana to są w sprzedaży fajne uchwyciki mieszczące się na boku klapy bagażnika widziałem tak zamontowane anteny Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o takim wynalazku http://www.sklep.diagnoserwis.pl/index.php?d=produkt&id=13&from=nokaut antena do cb, radia i telefonu w jednym:)

 

Zgłębiałem ten temat. Dało głos 3 użytkowników tego czegoś. Pomijając opinie "fachowców", to konkluzja jest taka.

Jeśli CB ma być do ostrzeżeń o miskach na drodze, to wystarczy. Jednak w terenie zabudowanym już bardzo słabo. Jeśli połączysz ta antenę z nie najlepszym radyjkiem, musisz liczyć się z nie najlepsza jakością transmisji. Uzysk rzędu 1,5 dB w porównaniu do 6 dB najlepszych anten jest wymowny. Moim zdaniem, dla wielu normalnych użytkowników taka antena w zupełności wystarczy.

Ja do nowego samochodu prawdopodobnie właśnie ją zastosuje.

Jak ja zamontujesz, daj znać. Chciałbym poznać twoje wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamontowałem antenę z tyłu do prawego relinga

polecam lewy reling bo mniej drzew się zahacza , oczywiście w zależności od długości anteny. Ale od metra w górę wygodniej na lewym.

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rainman777

jak podjedziesz do Mc-a to można haczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygnie sie :)

W podziemnych parkingach wale anteną aż dudni i ....się nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygnie sie :)

W podziemnych parkingach wale anteną aż dudni i ....się nie przejmuję.

mam łamany bat na takiej śrubce pól obrotu i antenka poziomo do przodu leży :D

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności