Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

Olej w skrzyni manualnej - wymieniać? Jeśli tak, to na jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

A oprocz mniejszej ilosci oleju cos sie dzieje ze skrzynia? Jak nie to ja bym zostawil tak jak jest.

 

 

Tak się ciągle zastanawiam czy ruszać olej w skrzyni skoro jest tak jak opisałem wyżej??

 

Na razie nic się nie dzieje ale zastanawiam się czy to może mieć jakiś negatywny wpływ na eksploatację i czy później nie będzie za późno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi mignął post kolegi z forum, który wymienił olej w manalu i padły mu jakieś uszczelniacze szybko. Ktoś pisał też, żeby lepiej nie kombinować bo moga dostać po tyłku łożyska płytkowe.

Na moje DOLAĆ a NIE WYMIENIAĆ, ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w B5 zmieniałem olej w skrzyni z 3 lata temu, w B4 z rok temu i żadnych negatywnych skutków! W obu przypadkach zalałem Mobil1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni na motul GEAR 300 75w-90.

Czy ktoś zalewał skrzynię tym olejem?

W opisie jest 100%SYNTHESE – ESTER BASED, czy to to samo co 100%Syntetic. Czy to olej 100% syntetyczny?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest syntetyk 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze by spełniał normę VW501.50

Poza tym to olej w standrdzie API GL-5 i synchronizatory mogą nie czuć się z nim najlepiej.

Co do gęstości też kiepsko bo 105 mm2/s, poszukaj czegoś poniżej 80 mm2/s - Liqui Moly, Fuchs opisywane wcześniej.

Edytowane przez bartszatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze skoro sa korki i klucze do tego to nalezy zmieniac ale nie na uniwersalny olej ale na wlasciwy ja zmieniam co pol roku oba oleje filtry i swiece,plyn chlodniczy raz na rok razem z termostatem

 

to gratuluję , po co zmieniać świece co pół roku , termostat co rok ?.. hahaha to jakaś ostra prowokacja . Jak masz kolego za dużo pieniędzy to kup sobię odrazu ferrari ;) albo daj mi :D ja przeznacze je na właściwe cele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Jacusnik

1) Jak sie sprawdza poziom oleju w skrzyni?

korek z boku skrzyni na imbusa

 

koledzy bo sie juz pogubilem

skad bede wiedzial ze tego oleju braknie?

jak odkrece i poleci olej to jest ok jak nie poleci trzeba dolac az zacznie leciec??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po odkręceniu korka na imbusa 14 lub 16 wsadzasz palca i sprawdzasz ile jest tego oleju, a powinno być na równo z tym otworem, z którego wykręca się korek. Zalewasz strzykawą pomału naciskając dźwignią na tłoka żeby olej miał czas się rozejść po całej skrzyni. Jak olej zaczyna się wylewać wyjmujesz strzykawę przytrzymujesz palcem żeby nie ciekło i zakręcasz korek. Dobrze jest mieć kogoś do pomocy do zakręcenia korka.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki bede kombinowal musze jeszcze ten "smieszny" klucz od kumpla skolowac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej wlac do skrzyni biegow w passacie 1.8 adr skrzynia 5 biegowa manualna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castrol syntrans 75W90 (TAF-X).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności