Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

Olej w skrzyni manualnej - wymieniać? Jeśli tak, to na jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

a co wlewa ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli popatrzysz w etkę to olej do danej skrzyni jest traktowany jako częśc zamienna i nawet ASO nie wie co wlewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli popatrzysz w etkę to olej do danej skrzyni jest traktowany jako częśc zamienna i nawet ASO nie wie co wlewa

 

 

dokladnie, nie bardzo wiedza co wlewaja na etykiecie jest tylko 75w-90, zastanawiam sie czy tego samego oleju w ASO skody nie kupi sie taniej, oczywisie jak ktos upiera sie przy oryginale :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poprostu jest wygdniej wpasc do aso,poczekac chwilke i miec problem z glowy.Odrazu chcialbym dodac,ze w tym aso potrafia rowniez naprawic nie tylko wymienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi poprostu jest wygdniej wpasc do aso,poczekac chwilke i miec problem z glowy.Odrazu chcialbym dodac,ze w tym aso potrafia rowniez naprawic nie tylko wymienic :)

 

no tak, ale jak sam naprawisz to jaka satysfakcja, a w dodatku na pare dobrych browarow zaoszczedzisz.... :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

oprócz odkręcania korka ( na ten dziwny klucz )jest jakiś inny sposób żeby zlać olej ze skrzyni. Moze "wyssać "tak jak olej silnikowy . Jak myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

oprócz odkręcania korka ( na ten dziwny klucz )jest jakiś inny sposób żeby zlać olej ze skrzyni. Moze "wyssać "tak jak olej silnikowy . Jak myślicie ??

 

ja zwykle w innych autach mialem zlewany, ale moze to nie regula...z tego co wiem to chyba sa 3 wloty w skrzyni: upustowy, do sprawdzenia poziomu i chyba jakis pomiar... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zlewanie to najlepszy sposób , bo wszystkie syfy zejdą razem z olejem a na wykręconym korku widzimy ile zebrało się opiłków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do 2 ASO Skody w moim rejonie, jedni do skrzyni leja Mobil1 drudzy Castrol TAF-X :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy :)

Ja właśnie jestem po wymianie oleju w skrzyni biegów w moim Passaciku :) Zalałem Mobilube 1 SHC 75W–90 i wszytsko działa prawidłowo - wymieniłem olej "profilaktycznie" przy przebiegu 211000.

 

Skrzynia działa troszke lepiej, albo to tylko moje odczucia wyników jakie chciałbym uzyskać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie jestem po wymianie oleju w mojej manualnej piątce. Zalałem Mobila 1 tak jak kolega wyżej, a dokładniej Mobilube 1 SHC 75W-90. Do mojej skrzyni weszło 2400 mililitrów oleju. Przy okazji zdjąłem mieszek z drążka zmiany biegów i wyczyściłem tą plastikowa kulkę która jest na dole i psiknąłem ją silikonem w spreju.

 

Cena za 3 l oleju - 126zł

Cena za wymianę - 25zł

 

Mój przebieg (oryginalny) to 230 tysięcy. Po wymianie wielkich zmian nie odczułem, zobaczymy jak będą wchodziły biegi gdy przyjdą mrozy. Wymieniałem profilaktycznie, nie miałem żadnych problemów ze skrzynią, no może po za małym oporem przy wbijaniu pierwszego i drugiego biegu zaraz po uruchomieniu auta w mroźne dni.

 

Jak zrobi się zimniej to zabiorę jeszcze zdanie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zmieniłem u siebie, tyle że mam automata i wyszło mnie to prawie 500 zł :612::eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni sie wymienia BO SIE STARZEJE, mimo ze wyglada elegancko. Stary olej ma problemy z utrzymaniem stosownego filmu olejowego. Olej do PASSATa (przynajmniej mojego) to SYNTETYK 75w-90. Upierdliwa jest wymiana bo klucz do spuszczania VW zrobil sobie dosc dziwny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez ponad 7 lat nie było wymieniane, więc już chyba czas :D

 

ładnie pachnie ten olej co :D

 

:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Upierdliwa jest wymiana bo klucz do spuszczania VW zrobil sobie dosc dziwny...

 

Zgadzam się ;/ Ja zainwestowałem 55zł w ten klucz ;/ Ale już mam i może na przyszłość się przyda :) Jak ktoś zainteresowany mogę wynająć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienili mi olej w skrzyni.Jakies mega zmian nie odczuwam.Na mrozie wchodza lepiej ale spodziewalem sie lepszego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też właśnie jestem po wymianie oleju w mojej manualnej piątce. Zalałem Mobila 1 tak jak kolega wyżej, a dokładniej Mobilube 1 SHC 75W-90. Do mojej skrzyni weszło 2400 mililitrów oleju. Przy okazji zdjąłem mieszek z drążka zmiany biegów i wyczyściłem tą plastikowa kulkę która jest na dole i psiknąłem ją silikonem w spreju.

 

Cena za 3 l oleju - 126zł

Cena za wymianę - 25zł

 

Mój przebieg (oryginalny) to 230 tysięcy. Po wymianie wielkich zmian nie odczułem, zobaczymy jak będą wchodziły biegi gdy przyjdą mrozy. Wymieniałem profilaktycznie, nie miałem żadnych problemów ze skrzynią, no może po za małym oporem przy wbijaniu pierwszego i drugiego biegu zaraz po uruchomieniu auta w mroźne dni.

 

Jak zrobi się zimniej to zabiorę jeszcze zdanie w tym temacie.

 

 

 

 

Witam wszystkich!

 

Głównym problemem z wrzuceniem pierwszego biegu na zimnym silniku jest tzw. suchy wałek sprzęgłowy, otóż tarcza sprzęgłowa porusza się z oporem po wałku sprzęgłowym co powoduje nie dostasteczne rozłączenie napędu i powstają opory a nawet auto zaczyna lekko ruszać, jedynym rozwiązaniem na ten typ problemu jest wyjęcie skrzyni lub jej odsunięcie i przesmarowanie wałka specjalnie przeznaczonym smarem, jest to sprawdzone, pracuje w ASO Merca i jest to nagminne że zarówno w nowych (błąd fabryki) jak i starszych autach (czas) ten problem występuje. To tak po "krótce".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się ;/ Ja zainwestowałem 55zł w ten klucz ;/ Ale już mam i może na przyszłość się przyda :) Jak ktoś zainteresowany mogę wynająć :)

Dziwny? U mnie jest śruba na zwykły imbus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miechy temu wyminilem olej.Bylo ok,ale jakos tak od 2 tyg mam problem ze wszystkimi biegami.2 to normalka z rana,ale 3 i 4 a nawet 5 to juz przegiecie.W jedna strone do pracy ''walcze'' z biegami(20 mil),droga powrotna i skrzynia smiga bez zarzutu.Wina oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzegla ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności