Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

Olej w skrzyni manualnej - wymieniać? Jeśli tak, to na jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie i pięknie dopuki nie chciałem wymienić oleju w skrzyni.Przymierzyłem się do odkręcenia korka spustowego i co ?? :zdziwko: zdziwko....korek na specjalistyczny klucz imbusowy czy torxowy z dziorką:( Oczywiśnie nie potrafie dostać takiego klucza,pourywałem śrób juz z moją konstrukcją chyba z 6 wiec jedynie odkręciłem boczny imbus i dolałem oleju:) Ma ktoś sposób na odkręcenie tego korka spustowego ??:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

ja znam sposób i to nwet dość prosty, musisz kupić taką końcówke. U siebie wymieniałem olej w skrzyni i taką końcówkę na pokrętło 1/2 kupiłem za 40 zł z groszami. A z tymi śrubami to se odpuść, kiedyś w poldku nie miałem imbusa 13 to tez tak próbowałem oczywiście bezskutecznie. Jak nie można dostać takiego klucza :rotfl:http://allegro.pl/item262269755_olej_klucz_do_korka_oleju_skrzyni_biegow_vag.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Wielkie dzieki Kuczlaw!!! słuchaj jak sie robi coś takiego zeby Twój post podswietlał sie na żółto jest bardzo pomocny. Pozdrawiam :vw:

 

 

 

 

//edit - Jacusnik, domyślam się że chodzi o punkt "pomógł" , wtedy post jest podświetlony a punkt może dodać założyciel tematu ale w tym przypadku jest to niemożliwe. Założyciel tematu został usunięty z forum - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tyle naskrobał,ze został usunięty?? :orany: To ja boje się teraz co kolwiek pisać :P

 

//edit - wystarczy że nie logował się przez pół roku :) - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Mobila, mam do niego pełne zaufanie

 

A co proponuje ASO? Jakiej firmy olej zalewają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej sie wymienia jak zauważysz opiłki, w swoich autach wymieniam co 120-140 tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poprosilem mechaniora o sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni. Facio znalazl odpowiedni klucz, przylozyl, napial sie, poczerwienial, zyla wyszla mu na czolo i mowi do mnie "Panie ni ch.... nie pusci" :przestraszony: , co jest grane facet zdrowy silny... a moze jest jakies odpowietrzenie skrzyni ktore najpierw trzeba odkrecic, zeby potem latwo spustowy odkrecic??? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw ale ten 75w90 to polsyntetyk, czy pelny syntetyk przy przebiegu 240tys wycieknie???

 

Co do ASO to sami nie wiedza co leja, maja butelke z emblematem vw, jedyne 93zl za litr :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafyc, nie wiem. Nie znam oznaczeń i lepkości olejów do skrzyni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja poprosilem mechaniora o sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni. Facio znalazl odpowiedni klucz, przylozyl, napial sie, poczerwienial, zyla wyszla mu na czolo i mowi do mnie "Panie ni ch.... nie pusci" :przestraszony:

 

Ja trafyc zastanowił bym się nad zmianą mechanika :) Odpowietrzenia skrzyni nie ma, sprawdzałem poziom już w 3 paskach i nie było większych problemów - dobry klucz + długie ramie i musi puścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dniach chyba wymienie olej,bo na zimnym silniku wrzucenie 2 przestaje byc zabawne.Kapeczke ciezko wchodzi,na rozgrzanym smiga jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....trafyc zastanowił bym się nad zmianą mechanika :) Odpowietrzenia skrzyni nie ma, sprawdzałem poziom już w 3 paskach i nie było większych problemów - dobry klucz + długie ramie i musi puścić :)

 

tak tez zrobie pojade gdzie indziej, przy okazji zmiany oleju w silniku.......na marginesie, jaki olej dolewales/zmieniales? Ja szukam syntetyka, tylko nie wiem jaka marke, co do silnika to jestem zwolennikiem castrola (z niemiec) i do skrzyni tez chyba castrol bedzie, chyba ze go w polsce rozlewaja, to poszukam czegos innego... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej do skrzyni tylko orginał, mimo że jest drogi,wart swej ceny.Jest sposób na kontrolę i dolanie oleju bez odkręcania torxa. Mój pasat po uzupełnieniu oleju w serwisie miał obrobionego torxa. Teraz uzupęłniam olej po wyjęciu czujnika prędkości, jest obok korka poziomu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent
ja na dniach chyba wymienie olej,bo na zimnym silniku wrzucenie 2 przestaje byc zabawne.Kapeczke ciezko wchodzi,na rozgrzanym smiga jak ta lala.

 

A kolega myśłi że po wymianie oleju skrzynia będzie chodzić jak nowa. Otóż nie, poprawa delikatna będzie ale tylko troszeczke troszeczku. Sam niedawno wymieniałem stąd wiem. Ja zalałem Mobila pełny syntetyk w Inter Carsie mówili że najlepiej się sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamil, można i tak ale w ten sposób dolewasz na tzw oko. Za dużo oleju też nie zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie na oko to nie w moim stylu. Można przenieśc poziom z dolnej krawędzi korka no czujnik, wychodzi to na przewężeniu czujnika.Jest to skuteczny i dobry sposób :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na marginesie, jaki olej dolewales/zmieniales? Ja szukam syntetyka, tylko nie wiem jaka marke

 

Polecam Mobilube 1 SHC 75W–90, 48zł/1 litr, do skrzyni wchodzi ok. 2,25 litra oleju :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na marginesie, jaki olej dolewales/zmieniales? Ja szukam syntetyka, tylko nie wiem jaka marke

 

Polecam Mobilube 1 SHC 75W–90, 48zł/1 litr, do skrzyni wchodzi ok. 2,25 litra oleju :]

 

No to musze sie zastanowic, ja myslalem o castrol TAF-x 75w-90 ponizej link (dziwne u niektorych producentow 75w-90 to syntetyk u innych nie :przestraszony: )

 

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=82916751&contentId=6006438#

 

a tak wyglada oryginal z ASO, tylko ta cena :] :

originalnyprzekladniowyts5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne u niektorych producentow 75w-90 to syntetyk u innych nie :przestraszony: )

 

Do skrzyni paska tylko syntetyk :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Only oryginał. Potem zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności