Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

Olej w skrzyni manualnej - wymieniać? Jeśli tak, to na jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

w manualu sie nie wymienia tylko w automatach dobrze ci powiedzieli :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

derlysy, jeśli pogadasz z doświadczonym serwisantem, to powie Ci, że w manualu przy ~200tyś km powinno się przymierzyć do wymiany oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

 

a jaki olej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
75W90.

 

no ty wiesz swoje ja wiem swoje to jak z łańcuszkami rozrządu tez sie ich nie wymienia ale jak ktoś tego bardzo pragnie to sobie wymieni reasumujac jesli producent nie przewiduje to znaczy ze nie inaczej by napisal wymienic po 200 tys takiej jest moje zdanie :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni wlany przez producenta ma szczególne właściwości,dlatego się go nie wymienia!!!Trafiłeś na dobry :ok: serwis,w którym powiedzieli Ci o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

piotrmag1, sorry ale nie ma oleju, który po 10 latach i 200, 300, 400tyś km ma takie same właściwości, jak w chwili gdy samochód opuszczał fabrykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piotrmag1, sorry ale nie ma oleju, który po 10 latach i 200, 300, 400tyś km ma takie same właściwości, jak w chwili gdy samochód opuszczał fabrykę.

 

widocznie nie wiesz wszystkiego ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

derlysy, nie będę się z wami kłócił. Skoro ty "wiesz wszystko" - to rób jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
derlysy, nie będę się z wami kłócił. Skoro ty "wiesz wszystko" - to rób jak chcesz.

 

tak nie napisałem ze wiem wszytko i nie zamierzam sie kłócić bo to nie w mojej naturze tylko podyskutować. Skoro cos jest robione i nie wymaga wymiany jak mowi producent to po co byc nadgorliwym. Ja takze sie pytalem u swojego mechanika i on powiedzial ze nie ma takiej potrzeby.Ja nie wymieniam Ty chcesz wymien i jest ok :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988
sorry ale nie ma oleju, który po 10 latach i 200, 300, 400tyś km ma takie same właściwości, jak w chwili gdy samochód opuszczał fabrykę.
Kolego derlysy, glupota byloby sie nie zgodzic z tym co biedrona, pisze.. A od tego ze nie wymienisz sobie oleju w skrzyni .. swiat sie nie zawali.. a jak sobie wymienisz to bedziesz mial poczucie ze zrobiles cos aby Passek posluzyl Ci jeszcze dluzej :) Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piryd

Producent nie jest zainteresowany długowiecznością elementów, 500000 i nowy. To tylko moje zdanie. Wymiana nie zaszkodzi, a może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

kolega przy 250 000 tyś. km wyminił olej w skrzyni w A4, bo czasami biegi mu ciężej wchodziły (na ciepłym silniku) i od razu poczuł różnicę (sam jest mechanikiem);

 

nie ma szans żeby przez 250 000 tyś. km nic się nie stało z tym olejem - na pewno stracił w pewnym procencie swoje wsłaściwości i może go tam być nie tyle już co powinno być stanu;

 

w serwisie mają też wiele ciekawych tez, które nie zawsze potwierdzają się w pracktyce;

 

 

ale wybór zawsze należy do nas samych, a uparte przystawania przy swoim (lub serwisu) nie zawsze może być dobre dla naszego samochodu; czasami należy posłuchać zdrowego rozsądku;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mowicie o zmianie oleju ale jak go wymienic :rotfl::rotfl::rotfl:

 

patrze tak i mysle czy jest jakis korek do spuszczenia i napełnienia skrzyni ? :hyhy:

na ten temat jestem ZIELONY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

od spodu jest śruba przez którą po odkręceniu wypłynie olej, a od góry/z boku jest inna śruba przez którą wlewasz olej do mometnu aż nie zacznie wypływac z tego otworu, wtedy zakręcasz i cieszysz się nowym olejem w skrzyni biegów :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacusnik

Witam... Spadły temperatury na zewnątrz i biegi zaczynają ciężej wchodzić na zimnym silniku... W garażu mam ok 12 stopni. Jak wyjeżdżam to czuje opór przy wrzucaniu biegów dopóki sie silnik nie rozgrzeje. Pytanie:

1) Jak sie sprawdza poziom oleju w skrzyni?

2) Jaki olej wlać do mojego Paska?

3) Gdzie sie wlewa i gdzie spuszcza ten olej?

4) Ile wchodzi litrów do skrzyni?

Btw... kwesta tego ze ASO nie wymienia oleju jest prosta... Wolą wymieniać całe skrzynie które są drogie i dużo na tym zarabiają, a mało roboty. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Jak sie sprawdza poziom oleju w skrzyni?

 

korek z boku skrzyni na imbusa :)

 

2) Jaki olej wlać do mojego Paska?

 

75w90

 

2,25l

 

3) Gdzie sie wlewa i gdzie spuszcza ten olej?

 

Wlewa się przez korek "do sprawdzania" a spuszcza dolnym.....

 

4) Ile wchodzi litrów do skrzyni?

 

2,25 l

 

Tak ogólnie to kilka minut roboty, mówimy i manualu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki kuczlaw za to info :ok: Mi też przy przebiegu mojego paska chodzi już po głowie wymiana oleju w skrzyni. Rozumiem że do mojej skrzyni 5-tki też tyle takiego oleju wejdzie. Jaką markę oleju polecacie?

 

EDIT: na allegro cena zaczyna się od 18zł za litr a kończy na 45 za litr ->http://www.allegro.pl/search.php?string=75w90 znając życie to na tym oleju nie ma co oszczędzać bo wymienia go się bardzo rzadko, więc lepiej zalać jakiś z wyższej półki, ma ktoś może jakieś obeznanie w tym temacie - jaką markę wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mavarick87

jaki przebieg można przyjąć przy którego przekroczeniu należy myśleć o wymianie oleju w skrzyni czy 200 tyś to za dużo na jednym oleju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tym oleju nie ma co oszczędzać bo wymienia go się bardzo rzadko, więc lepiej zalać jakiś z wyższej półki, ma ktoś może jakieś obeznanie w tym temacie - jaką markę wybrać?

 

Polecam Mobila, mam do niego pełne zaufanie, silnik i skrzynia chodzą jak marzenie a biegi po wymianie oleju przy 168 tys. km (zaraz po kupnie) wchodzą jak w masło :P

fakt na olejach nie ma co oszczędzć...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności