Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

Olej w skrzyni manualnej - wymieniać? Jeśli tak, to na jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bastkowiak

Zauważyłem ostatnio że przy zmianie biegów dosyć głośno chodzi skrzynia! Nie wiem co sie moglo stac ale czy możliwe że to wina oleju :638: Czy ten olej można wymienić :638: Słyszałem że olej w skrzyni zmienia się tylko w automatach prawda to :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no raczej w manualach tosie nie wymienia... a za glosniejsza prace skrzyni nie odpowiadaja synchronizatory? i na kazdym biegu cos CI zepoli czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynia przy zmianie biegów chodzi głośno to można podejrzewać kilka niedomagań. Najprawdopodobniej może to być wina synchronizatorów ale nie koniecznie również może być wina złego ustawienia wodzików (cięgieł).

 

Co do oleju to właściwie się go nie wymienia ale tylko dolewa jak są widoczne ubytki. Jeśli auto ma bardzo duży przebieg lub rocznik to można go wymienić, ten olej w skrzyni też się w jakimś stopniu wypracowuje. W twoim przypadku będzie to raz na 9 lat.

 

W automatach olej się wymienia - to prawda, ale to jest inna konstrukcja skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Foti

Ja Kupilem Paska W Ktorym Prawie Wogole Nie Bylo Oleju W Skrzyni(Tak Dbaja O Samochody Niemcy ), A Dowiedzialem Sie O Tym Gdy Oddalem Go Do Naprawy Bo Przy Puszczaniu Sprzegla Przy Wlaczonym Silniku Slychac Bylo (I Slychac Nadal Tylko Ciszej) Stukot, Klekto Itp. Mechanik Powiedzial Ze Passaty Tak Maja Po Jakims Przebiegu, A Ten Stukot To Jest Z Luzow Na Mechanizmie Roznicowym, Ale Niby To Jest Ok I Mozna Z Tym Jezdzic (Ciekawe). Zapytalem Co By Załatwiło Sprawe A On Odpowiedział Ze Tylko Nowa Skrzynia Bo Jesli Kupie Uzywana To Bede Mial To Samo. Wiec Chyba Trzeba Bedzie Sie Przyzwyczaic.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foti, wyłącz CAPS LOCK! popraw proszę swojego posta bo nie ma tego jak czytać :623:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

podlanczam sie do tematu

 

hymmm... jak nad tym tak mysle to wsumie u mnie na 1 i 2 biegu tylko wzasadzie (na 1 dosc gloso ale tez nie zawsze) slychac taki terkot. na nastepnych biegach jak np. 3 to juz bardzo zadko. Czyli ze moj tdi jest oblatany..? i moze byc np. malo oleju w skrzyni? albo cos pada..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastkowiak

Z tego co zauważyłem to nie ma odgłosu tzw "dentysty" przy zmanie biegu czyli jakbym nie docisnal sprzegla do konca ale rzy wbijaniu jedynki i dwojki slychac ewidentnie metaliczny dzwiek!A zwlaszcza na postoju nie mowiac juz o wylaczonym silniku wtedy to bardzo slychac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no wlasnie taki metaliczny dzwiek u mnie slychac przy wysprzeglaniu z 1 na 2 bieg. wtedy to slychac najczesciej i najglosniej.

 

A zwlaszcza na postoju nie mowiac juz o wylaczonym silniku wtedy to bardzo slychac!

 

przy wyl. silniku wciskasz sprzeglo i cos Ci terkoczy:|?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastkowiak

Przy wyłączonym silniku na wciśniętym sprzęgle coś słychać jakis metaliczny dźwięk spod maski czyli ze skrzyni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100
Słyszałem że olej w skrzyni zmienia się tylko w automatach prawda to
W automatach olej się wymienia - to prawda, ale to jest inna konstrukcja skrzyni.

 

Ja mam skrzynię pt. "przekładnia planetarna" i w ASO powiedzieli mi, że jest to skrzynia bezobsługowa i jeśli nie ma wycieków widocznych na zewnątrz i błędów w kompie to przyjmuje się, że ze skrzynią jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asterix40

Prosze kolegów o rade jak mogę wymienić a konkretniej nalać olej do tego passata. Korek spustowy znalazłem (fikuśny klucz ala Torx 12 ząbkowy z dziurką w środku trudnodostępny chyba M16) Czy korek wlewu patrząc od dołu samochodu w kierunku jazdy znajduje się po lewej stronie? jest tam cos takiego przypółosi chyba też M16 albo większy na klucz imbusowy 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korek wyrównawczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asterix40

kolego kulczaw dzięki bardzo , tak sie domyślałem ale chciałem sie upewnić. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asterix40, jaki masz przebieg? Powiem Ci, że zastanawiałbym się poważnie nad wymianą, gdyż kiedyś to zrobiłem, oczywiście zgodnie z wszelkimi zasadami, użyłem właściwego oleju, itd. i skrzynia niestety zaczęła sprawiać problemy. Dlatego moim zdaniem przemyśl sprawę dokładnie. To jest VW a nie Fiat czy jakieś Daewoo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

czy naprawdę masz już przebieg rzędu 1000000 km autko fabryczne- o ile skrzynia nie była robiona z jakiś tam powoddów to olej powinien wystarczyć na całą jej rzywotność to nie maluch żeby nawet dolewać bo wycieka przez osłony ja bym nie wymieniał

 

wiem warsztaty wymieniły by wszystko klijent płaci !!

 

zastanów się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asterix40, moje autko ma prawie 13 lat, sprawdzałem kilka dni temu i olej w normie i nawet kolorek jeszcze ma :ok:

 

ja bym nie wymieniał

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja umnie wymienialem przy 140tkm co by lepiej pracowala.... napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem wraz z założeniem chipa i wymiana wszystkich innych płynów kolo 120 tys km przebiegu. Mój passat miał takie małe Spa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asterix40

wszystkim dziekuje za zainteresowanie moim problemem i pragne uspokoić ze nie chciałem wymieniać olej a tylko sprawdzić stan i ewentulanie uzupełnić go. Pozdrawiam wszystkich vwpasskowców :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewnie gdzies i kiedys byl poruszany ten problem....ale nie moge znalesc stosownego topicu.

 

Czy tak z czystej kultury technicznej i wielkiej troski o nasze PASKI.....wymienia sie olej w skrzyni biegow manual 5 bieg. ??

 

 

W serwisie powiedzieli mi ze olej jest dozywotni. Jakos mnie to nie przekonuje

 

 

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności