Jump to content
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Recommended Posts

A jednak 1,6 z 6 biegową skrzynią nie mają dwu masy. Ale już 5 biegowa skrzynia w Golfie ma DM. Sprawdzone na kilku B7 i na jednym Touranie z 6 biegową skrzynią. Bo 6 biegów z tym silnikiem to tylko B7 i Touran. Reszta aut to ma już tylko 5 biegowe skrzynie i DM. Tak na marginesie to 5 biegowa w Golfie to tragiczne rozwiązanie z tym silnikiem. Szczególnie do miasta i w terenach górskich. Strasznie długie ma wszystkie biegi i awaryjne skrzynie. Odnośnie dpfa to Golfem zrobiłem ponad 250 tys.bez problemu. Passat 330 tys i to samo.Tylko w obu egr siadł dosyć szybko.

Miał lakierowane elementy na jednym boku (błotniki i jedne drzwi), ale oba samochody, które używamy teraz z żoną też miały lakierowane elementy ze względu na parkingowe przytarcia. Jeśli było to zrobione w ASO albo ASO powie, że jest ok, to ja nie mam z tym problemu. Grunt, żeby nie był po jakimś większym dzwonie, ale to mam nadzieję wyjdzie na ścieżce diagnostycznej.

No właśnie do golfa porównywałem ;-) tam skrzynia wyła po stuparu tyś, dwumasa wytrzymała jakieś 150, a dpf co jakiś czas dawał o sobie znać praktycznie od początku...

Witajcie

Na dniach stane się posiadaczem Passata B6, rocznik 2006, kod silnika BMR + DSG.

Auto będzie robiło dość duże przebiegi, więc chciałbym wyeliminować/posprawdzać wszystko co może unieruchomić auto?

Znam pełną historię tego auta, więc mogę powiedzieć co było robione.

Auto od 5 lat w rodzinie, oryginalny przebieg 155tyś.

Z poważniejszych napraw.

Przy 110tyś - wymieniony rozrząd, 4 wtryski ASO

Przy 130tyś - sprzęgło w DSG

Na pewno auto trapi bolączka z hamulcem recznym - tutaj czytałem o wadliwym przełączniku, ale i o silniczkach w zaciskach - jak to w końcu jest?

Co z napędem pompy oleju? Bać się? Sprawdzać?

Prosze o wszelkie rady na co ewentualnie jeszcze zwrócić uwagę.

Pozdrawiam Patryk.

Panowie niestety sam jeszcze nie kupuje, ale kolega się uparł żeby z nim jeździć oglądać B7 w TDI. Miałbym kilka pytanek: Które silniki TDI mają Adblue w B7? Czy jest któryś TDI szczególnie polecany lub odradzany? Dzisiaj oglądaliśmy jednego z 2011 roku, na szybie przedniej było . . . . 4 możecie mnie upewnić czy to znaczy że szyba jest z 2014 roku? Na bocznych miał 0 i dwie kropki.

Tak, oznacza to, że przednia szyba była wymieniana w 2014 roku. Szyby boczne są z 2010 roku. Jest to możliwe, ja u siebie mam tylne szyby z 11, a przednie z 12 roku (produkcja auta 12r.).

Oczywiscie mógłby to być tylko kamień, ale lepiej przód dobrze sprawdzić czy nie było dzwona.

Dzisiaj oglądaliśmy jednego z 2011 roku, na szybie przedniej było . . . . 4 możecie mnie upewnić czy to znaczy że szyba jest z 2014 roku? Na bocznych miał 0 i dwie kropki.

Tak jak kolega wyżej napisał - szyba przednia była na pewno wymieniana. Czy auto jest po leasingowe? Jeśli tak, to wystarczy byle odprysk i szyba idzie do wymiany. Ale niezależnie od tego sprawdźcie czy przód nie był malowany, czy śruby od błotników przednich nie były odkręcane, czy przednie lampy nie są podejrzanie nowe itp. :)

Witam !

Jestem nowy na forum vw-passat.

Co prawda od 8 lat jeżdżę A6 z 2002 roku ale właśnie przymierzam się kupić coś nowszego. Wybór padł na Passata B7 Variant Highline. Do tej pory jezdziłem turbodieslami a może teraz benzyna .podobno mniej awaryjne i tańsze w eksploatacji. Chciałem zapytać o Passata B7 z silnikiem 1,8 TSI . Może ktoś podpowie na co zwrócić uwagę przed zakupem, może już wiadomo jakie wady ma taki motor itp. Auto jest świeże bo 2012 roku i przebieg nie całe 100 tyś. z manualną skrzynią.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Czy wie ktoś coś o silniku 1,8 TSI z rocznika 2012....?

I jeszcze jedno pytanie czy w wersji Highline z Polskiego salonu może być tapicerka jasna ale w materiale ? Bo taka jest w tym modelu którego chce kupić . Myslałem że highline to tylko skóra albo półskóra.

PAS5.jpg

PAS1.jpg

PAS2.jpg

PAS3.jpg

PAS4.jpg

Edited by aciu-speed
wgranie zdjeć

Widząc po stopce, rozumiem że wybór już padł? Gdyby nie, to ja zwracałbym główną wagę na historię samochodu co w niej jest zapisane i dokładnie analizował. Samochód jest stosunkowo młody więc nic dziwnego nie powinno się dziać (o ile nie było żadnych przygód blacharsko mechanicznych). Sprawdź historię auta, czujnik grubości lakieru w rękę i oglądaj samochód. Powodzenia.

W kwestii silnika to mogę tylko powiedzieć na bazie autopsji (miałem wcześniej 1.8T, 2.0 TFSI, aktualnie 1.8 TSI) nic złego się z nimi nie działo oprócz standardowego poboru oleju silnikowego. Nie wykonywałem żadnych napraw, korekt, regulacji wszystko śmigało i śmiga jak należy.

I jeszcze jedno pytanie czy w wersji Highline z Polskiego salonu może być tapicerka jasna ale w materiale ? Bo taka jest w tym modelu którego chce kupić .
jeśli pytasz o auto ze zdjęć to to nie jest high line tylko comfort line

Dlaczego tak mówisz ? Właściciel mówi że to highline i kupił go w Polskim salonie. Dałem VIN do sprawdzenia to zobacze co tam wyjdzie.

Dlaczego tak mówisz ?

To tak jakbym pytał kobietę z dzieckiem czy jest dziewicą ;)

Dlaczego tak mówisz ? Właściciel mówi że to highline i kupił go w Polskim salonie. Dałem VIN do sprawdzenia to zobacze co tam wyjdzie.

Wyjdzie że to comfort line.

Może to krajowy standard highline :)

ojtamojtam.... ja mam comforta wg. specyfikacji i nie narzekam, a że trochę go fabryka poprawiła i potem ja to takietamsobie.... no, chociaż do high nie aspiruje, no ale ja w ogóle jestem dziwny, jak dadzą to i whisky wypije ale dobra finlandia też nie jest zła.. :DD

Ja trendem pomykam Panowie i też daje radę :). Kominiarka na głowę, żeby mnie znajomi nie zobaczyli w golasie i gitara

Ja trendem pomykam Panowie i też daje radę :). Kominiarka na głowę, żeby mnie znajomi nie zobaczyli w golasie i gitara

njooooooooo.......... i od razu wiedziałem, że jak w ramach modów te plastyczane wygibasy po wszystkich stronach trenda podoklejasz to nijak nie będzie pasi...... trend to trend, ze świni choćbyś ją w najlepszy frak ubrał dżentelmena nie zrobisz................ :bezzebow

no i racja....to wersja Comfort.

Mówie właścicielowi że po VIN-ie wyszło że to nie highline tylko comfort a on mówi że nawet nie wie.....

To mu mówie .....co nie wie Pan co pan kupił w salonie i żeby nie pisał w ogłoszeniu głupot :-(

Aciu każdy pisze że sprzedaje fullll wypas. Nawet w ogłoszeniach z trendami tak jest. Niektórzy czarują że highline inni wymyślają exlusive albo inne nazwy aby tylko ogłoszenie ładnie wyglądało. Powodzenia w zakupie.