Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Khs

Co do spalania 1.8 Tsi

 

Przy naprawde ekonomiocznej jezdzie ( czeste hamowanie silnikiem, zmiana biegów odrazu jak sie da, jazda z predkosciami 60-80 na podmiejskich drogach ) Mozna miec spalanie miedzy 5,4-5,8

 

Jazda po trasie ( w moim przypadku DK1 odcinek Częstochowa-Katowice ) predkosci od 90-130 spalanie w granicach 6,3-6,6

 

Średnie z poprzedniego tankowania ( do pełna V-power ) mam 6,5 l

 

Oczywiscie jest to mój styl jazdy kto inny moze miec duzo wyzsze spalanie ( najwyzsze jakie mialem miedzy tankowaniami to 7,5 )

 

Na tempomacie na prostej drodze 1.8 Tsi przy 90 5 l przy 110 6,1

 

Ciszej od diesla i napewno nie tak wrażliwie na jakość benzyny jak diesle z CR na jakość ropy. A czas pokaże czy mniej awaryjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ponad 25 lat jeździłem benzyniakami i je lubię.Mam 2 auta jedno z benzynką i paska na ropkę.Zdecydowałem sie na diesla po tym jak przejechałem się takim samochodem (2.0 TDI 170 KM z DSG) załadowanym 4 facetami + bagaże na trasie z licznymi wzniesieniami i koniecznością częstego wyprzedania.Samochód jechał jak burza tak że nie czuło się ,że ktoś jeszcze w aucie poza kierowcą siedzi.Spalanie przy średniej ok 90 7,5 l (mocno dynamicznie jechałem).Takie osiągi na benzynie to miałem na silnikach o poj powyżej 2,5 litra.Przy spalaniu o 3 litry większym.Ale jak ktoś jeździ spokojnie i zwykle sam robi rocznie poniżej 25 tyś km to kupi benzynkę turbo i będzie zadowolony.Ja też wahałem się czy nie 2.0 TSI ale b. spodobała mi się jazda z DSG i to głównie przeważyło szalę na korzyść traktorka:D.Te 2-3 litry więcej czy mniej miało mniejsze znaczenie.Łopatki przy kierownicy super:p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mu tłumaczysz.

I tak nie zrozumie.I nie rozumiem co jest fajnego w dieslu,może mnie ktoś uświadomić?

 

pytanie za 100 pkt - czy jezdziles kiedykolwiek dieslem ?

 

jesli tak to pytanie uzupelniające - jakim dieslem jezdziles ?

 

jesli tak to podaj jakie miales wrazenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość libreto

Bardzo proszę , doradźcie mi na co mam zwrócić uwagę przy zakupie , i czy jednostka 140 koni w dislu , to dobry zakup .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloma.I wkurza mnie ten terkot,moc dostępna od 2 tysięcy do 4 rpm...

Ale jak się robi 30-40 tysięcy rocznie diesel jest dobrą inwestycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile silników i jakie modele kryją się pod słowem "wieloma", nie mniej jednak obecne diesle są zwykle tak wyciszone ze terkotu naprawdę nie słychać , chyba ze przy większych obrotach albo stojąc na zewnątrz obok auta, zresztą jak ktoś się chce przyczepić to zawsze coś znajdzie

 

faktycznie ze początkowo trzeba sie przyzwyczaić do małego zakresu obrotów i częstej zmiany biegów - ale jest takie coś jak DSG dzięki ktoremu mozna zapomniec o tej wadzie

 

co do opłacalności klekota przy większych dystansach - obecne nowoczesne silniki benzynowe są na równi oszczędne z dieslami - przykładowo ostatnie 2.8 FSI w audi ktore pali tyle co odpowiadający mu mocą i pojemnością diesel. Tu też czytam całe wywody ludzi posiadających 1,8 TSI i udowadniających jak ich silniki mało palą na trasie , ze udaje im sie schodzić do poziomu 6.X - sam nakręciłem krótki filmik dla niedowiarków w rodzinie w którym to filmiku przełączam kolejne ekrany w komputerze - route 640 km, avg speed 59 km/h, avg cons 6.1

 

 

do tego dodajmy cenę benzyny i praktycznie taką samą cenę ropy

 

 

czas chyba zmienic podejscie :-)))) doładowane ropniaki dla sportowców ,benzyny dla oszczędnych :-)

 

i oczywiście mam nadzieję ze wszyscy wiedzą ze argument wyzszego momentu obrotowego jaki posiadają diesle to bujda - na wale oczywiscie tak jest , ale na styku kół z jezdnią z racji przekładmi po drodze jest to juz mniej więcej tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę , doradźcie mi na co mam zwrócić uwagę przy zakupie , i czy jednostka 140 koni w dislu , to dobry zakup .

Pewnie niewiele się pomylę jak napiszę, że 80% passatów B6 jest wyposażonych w ten silnik. Jest on montowany w VW, Skodzie, Seacie i Audi, więc chyba kitu by nie wciskali :).

 

Apropo powyższych dywagacji co lepsze, benzyna czy diesel.

Zawsze bardziej odpowiadały mi silniki benzynowe, tęsknię za czasami, kiedy można było cieszyć się przyrostem mocy i przeciągnąć auto do 7 tys. obr. z miłym dla ucha rykiem silnika oraz hamować biegami od czerwonego pola - to zostało mi jeszcze z rajdów.

Mnie też wkurza ten klekot spod maski przy wyższych obrotach ale tak wyszło, że mam diesel'a, wybrałem go świadomie i jestem zadowolony.

Nie rozumiem całej tej dyskucji, skoro kupiłeś benzynę, to super, ciesz się, jeżeli masz diesla, to samo.

To tak jak dyskusja z innego forum na które zaglądam: co lepsze canon czy nikon i tu właściciele konkretnej marki przepychają się śmiesznymi argumentami. Lepsze jest to co akurat wybrałeś, bo wybrałeś to świadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukk33

Witam

 

Prosze o rade gdyz zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy Passatem TDI 170km na pompowtryskach a 140 CR. 170ka jest niestety jedna jedyna bo juz nie robia tego silnika i dlatego jest na nia calkiem dobry deal.

Jechalem autem, znam stare tdi i klekotanie silnika jest dla mnie demonizowanie a sposob w jaki rozwija moc mi calkiem pasuje.

Zastanawia mnie tylko spalanie, bo 30km roznicy nie moze pozostac bez wplywu na ten parametr. Mial ktos okazje porownywac oba te tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passat przyjechał na kołach prosto z Niemiec. Podczas zakupu wysłałem do znajomego do VW numer VIN, żeby sprawdził historię auta. Wszystko zgadzało się z książką serwisową. Sprawdziłem również za pomocą specjalistycznego miernika, grubość powłoki lakieru. Jest to wersja highline w popielatych skórach z przebiegiem 130tys. Kompletnie brak jakiegokolwiek skrzypienia deski i innych elementów. Skórzana tapicerka, która jest na całości foteli wygląda jak nowa (żadnych przetarć ani pomarszczeń). Sądzę więc że bardo dużo zależy od właściciela auta, jak i od tego na jakich drogach auto było użytkowane. Największe wrażenie jednak robi bardzo cicha praca silnika, którego podczas jazdy nie słychać prawie wcale, oraz jego elastyczność. Mam częstą okazję jeździć fordem mondeo 2004r.131KM, który posiada przecież 340 Nm momentu obrotowego i powiem szczerze że jest ogromna różnica, oczywiście na korzyść passata. Choć bardzo sie boję usterek opisywanych na tym forum, oraz tego że jeżdżąc na naszych drogach prędzej czy później zacznie wszystko w środku trzeszczeć i skrzypieć, zaryzykowałem i mam nadzieję że się nie zawiodę na VW.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scoti ja naprawdę nie chce straszyć... ale 3/4 nas tutaj się troszkę przejechało na Passacie a szczególnie na ASO Vw.Pozostaje życzyć szerokości i bezawaryjności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największe wrażenie jednak robi bardzo cicha praca silnika, którego podczas jazdy nie słychać prawie wcale, oraz jego elastyczność.

To czym ty wcześniej jeździłeś, że ten silnik wydaje ci się cichy?

Jest to jeden z głośniejszych dieslów w tej klasie, może i nieźle wyciszony ale głośny. W porównaniu np. z avensisem d4d to traktor. Dopiero w CR jest trochę lepiej.

Apropo trzasków deski, to na początku też ich nie słyszałem - moze był to zachwyt zakupem, ale z czasem to zauważysz. Nie jest to może jakieś potworne skrzypienie i da się z tym żyć (mi nawet nie przeszkadza), ale na pewno nie jest to mercedes :).

 

1.Czy hamulec ręczny gdy jest zaciągnięty, trzeba zawsze wyłączać poprzez naciśnięcie go, czy może prawidłowe jest wrzucenie biegu i ruszenie nie naciskając go. U mnie zwalnia się i tak i tak.

2.Czy bawiliście się ustawieniami komputera. Chodzi mi o możliwość wybrania max. prędkości np. gdy mamy założone zimówki, ustawień centralnego zamka , ustawień podświetlenia na zew. jak i wew. samochodu, jak i wiele innych opcji, których jest tam dość dużo.

Ad1. Trzeba dodać, że trzeba mieć zapięte pasy aby auto ruszyło bez ręcznego zwolnienia przez przyciśnięcie przycisku.

Ad2. Chyba każdy bawił się setupem komputera o ile go posiada :).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę silnika i jego wyciszenie porównuję do Opla Vectry 1.9CDTI 150KM, Forda Mondeo 131KM, Tourana 2.0 140KM oraz 1.9 105KM, Sharana 1.9 i 2.0. Właśnie nad zakupem któregoś z tych samochodów się zastanawiałem. W końcu po jazdach próbnych na placu boju pozostał Passat którego silnik, wyciszenie i elastyczność zrobiły na mnie największe wrażenie. Oczywiście nie będę porównywał Passata z Audi, Bmw czy Mercedesem bo jest to przecież inna klasa cenowa i jakościowa. Avensisem nie jeździłem więc nie będę się wypowiadał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawekk75

Ja uzytkuje passat 170km z dsg highline.

Jezdzi sie naprawde zajebiscie.

Polecam auto zwlaszcza ze aby wskoczyc na wyzsza polke jakosci (np bmw 3lub5 lub jakies rozsadne audi) trzeba wydac duzo wiecej. porowniuemy tu auta o podobnej jakosci i podbnie wyposazone bo golasy w moim przypadku nie wchodza w rachube.

Skrzynia dsg sprawuje sie ok, auto swietnie przyspiesza, bardzo dobrze sie prowadzi.

Stosunek ceny do jakosci chyba najlepszy w tej klasie samochodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak wy ale ja mam juz 3 go paska.

pierwszy 1.8T benzynka 150KM 2000r

drugi 2.0FSI 2006r AUTO SE (nie DSG)

i obecnie 3.2FSI 2006r SEL Auto DSG

polecam ten ostatni. V6 i 250KM, silnik oszczedny w porownaniu do poprzednich.

Skrzynia DSG - Super (podwujne sprzeglo strasznie wplywa na zmiane biegow w trybie +/-.

Auto nie jest demonem przyspieszenia(6.9s do 100)ale nie mozna narzekac :)) a 2.0FSI na swoja wage strzsznie ociezale choc 1.8T z ta sama moca bylo szybsze(pewnie lzejsze).

W modelu SE 2.0FSI plastiki na desce rozdzielczej i kolumnie szybko popekaly i zaczele "skrzeczec".

w SEL tego nie ma bo zastapione jest to aluminium.

Auto samo w sobie super. Spalanie to:

14-15L/100 Miasto (londyn wiecznie w korku:))

8-9L/100 Trasa (Anglia - Polska)

GORACO POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reczny mozesz spuszczac tak i tak. Logiczne ze wygodniejsza jest druga opcja. Dodatkowo mozesz jeszcze go spuscic jak nadusisz pedal hamulca i wtedy nadusisz przycisk

 

ale żeby móc spuszczać hamulec ręczny drugim sposobem musi być w samochodzie funkcja auto hold.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum dotyczące B6 doszedłem do wniosku że największą bolączką passatów są dziwne odgłosy, szmery, stuki, piski itd. dobiegające z wnętrza jak i z komory silnika. Drugą bolączką dość poważną są wtryskiwacze, koła dwumasowe i pompy paliwa. Jeśli chodzi o pierwszy problem to sądzę że jesteśmy chyba trochę przewrażliwieni na tym punkcie.W moim aucie również słychać jakieś tam odgłosy, szczególnie jeżdżąc po naszych drogach. Mi jednak one nie przeszkadzają i dopóki wszystko działa, nie zawracam sobie nimi głowy. Mam zresztą porównanie do Forda Mondeo z podobnym przebiegiem i powiem wam że różnica na korzyść passata pod względem odgłosów jest kolosalna. Co do poważniejszych usterek typu wtryski i pompy, to mam nadzieję że mnie ominą. Staram się lać dobrej jakości paliwo nie patrząc na cenę. Jeśli chodzi o koło dwumasowe i sprzęgło to uważam że najwięcej zależy od użytkownika auta. Sposób ruszania, trzymania wciśniętego sprzęgła dość długo np.na światłach (szczególnie kobiety) i agresywny styl jazdy, to wszystko ma wpływ na szybsze zużycie tychże elementów. Na koniec dodam że po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów nadal jestem zadowolony z zakupu i uważam że jest to udany model VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale żeby móc spuszczać hamulec ręczny drugim sposobem musi być w samochodzie funkcja auto hold.:)

Nie musi, wystarczy że masz zapiete pasy :).

 

 

Scoti, w Twoim aucie jest duże prawdopodobieństwo, ze w jakiejś akcji serwisowej głowica i koło dwumasowe zostało już wymienione :). Sprawdź historię, jest to wielce prawdopodobne dla silników 2,0TDI z roczników 2005 i 2006. Sam przy 22 tys. tego doświadczyłem :).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musi, wystarczy że masz zapiete pasy :).

 

.

Dokladnie ja nie mam auto holda i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Właśnie jestem na kupnie nowego samochodu. Mój wybór padł na nowego passata z salonu.

Ale mam jeden problem. Nie wiem jaki silnik wybrac ? Słyszałem ze ze TSI są bardzo awaryjne. A ten 1.6 znowu ze jest za słaby .

 

Może ktos z uzytkowników tych dwóch modeli sie na ten temat cos wypowiedziec ?

Dzięki za wypowedzi.

 

Pozdrawiam

 

PS. jezdze przewaznie po mieście, w roku robie max. 20.000 km .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu awaryjne?co slyszles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności