Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Passat tsi Katowice ale b6 zapraszam, specjalistę mamy w Zabrzu ale on nie jeździ nigdzie tylko auta przyjeżdżają do niego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dreyfus napisał:

Z 1.4? ? szacun 

a co w tym dziwnego? Przecież seria ma 160KM i 240Nm... także 195KM i 290Nm z niego krzesają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnego hm? Krzesać mogą i więcej tylko czy Tomka sens? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dreyfus napisał:

Dziwnego hm? Krzesać mogą i więcej tylko czy Tomka sens? 

czas pokaże czy podniesienie mocy w silnikach 1.0  1.2  1.4 TSI ma sens :)

CTHD ma przy sobie skrzynie MQ250 więc nie ma co się o nią martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o skrzynie bym się martwił w tym przypadku bo co innego dla mnie jest zrobić z 2.0 200 2.0 240 a co innego podnosić moc w tym 1.0,1.2,1.4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dreyfus napisał:

Nie o skrzynie bym się martwił w tym przypadku bo co innego dla mnie jest zrobić z 2.0 200 2.0 240 a co innego podnosić moc w tym 1.0,1.2,1.4...

a co się martwisz? :)  jeżeli chodzi Tobie o silnik to dam taki przykład.... 1.8 TSI CDAA 160KM i 250Nm (katalogowo)... po chipie i zmianie turbiny z 2.0 CCZB generuje 265KM i 338Nm... za chwilę wpada DP z katem i będzie prawie 300KM i około 400Nm......

nic bokiem nie wyszło a przyrost mocy na dzień dzisiejszy to 100KM... 

także 1.4 TSI jak podniesiesz o 30-35KM to się nie rozleci....

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rosol napisał:

te silniki mają też czasami problem z pompą cieczy chłodzącej.... pytanie ile nim zamierzasz jeździć... ma 50 tys.km to może coś się zacznie dziać grubo powyżej 100 tys.km

profilaktycznie wymienisz przy 100 tys.km co trzeba i bajka heh

Tylko 1.4 TSI-TC. W 1.8/2.0 pompy wody tez padają ale to nie jest jakaś plaga.

7 godzin temu, Dreyfus napisał:

Z 1.4? ? szacun 

W przypadku 1.4 CAX (122-125 KM) sam soft to około 150-160 KM (seria ma często około 135 KM), dla 1.4 TSI-TC soft to okolice 190-200 koni.

Sam blok znosi 250-280 koni (tak, 200 koni z litra...).

Podobne zdziwienie budzi 1.4 Tjet zrobiony na 500 koni z seryjnym dołem silnika. To jedna z zalet żeliwnego bloku, bo przypuszczam że nowego 1.4 TSI się już tak nie zrobi.

Jeszcze co do 160 KM i wrażeń jak w 122 - "problem" jest liniowość oddawania mocy, bo w wersji z samym turbo po prostu czuć moment "włączenia" turbosprężarki (choć to błędne pojęcie). Inna sprawa to ewentualne problemy ze sprzęgłem kompresora - wtedy mocy na dole nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym Was jeszcze prosić o odkodowanie tego VINu podobnie jak wyżej? 

WVWZZZ3CZEE111293

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mercier01 napisał:

Czy mógłbym Was jeszcze prosić o odkodowanie tego VINu podobnie jak wyżej? 

WVWZZZ3CZEE111293

Produkcja I.2014

silnik CFFB  140KM  2.0TDI CR

skrzynia NFU  6 biegowy manual  MQ350

lakier czarna perła

auto krajowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jako już ponad 5 letni użytkownik auta z tym silnikiem nadal mogę o nim mówić w samych superlatywach. Obecnie najechane 148.500 km i odpukać, nic się nie dzieje. Odwiedzam ASo tylko na przegląd. Oleju też nie dolewam. Po 120 tys. wymieniłem klocki z przodu, co się przenigdy nie zdarzyło w żadnym innym poprzednim aucie - przeważnie przy tym przebiegu miałem wymienione ze dwa komplety i tarcze,. Również zmieniłem komplet opon zimowych i letnich - i to naprawdę wszystko. Po aucie  zupełnie nie widać tych 148 tys. Wnętrze nadal świeże, nic się nie wytarło, powłoka lakiernicza też.  O podniesieniu mocy nigdy nie myślałem bojąc się małej pojemności. Ale, jak dla mnie te 160 km zupełnie wystarcza. Może rzeczywiście nie startuje jak rakieta, ale  spokojnie na dynamiczną jazdę autostradową. Jadąc 160-180 nie czuję wysilenia silnika czy braku mocy. Więcej nie potrzebuję. Oczywiście staram się przestrzegać zasad eksploatacji silnika z turbiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Przed chwilą założyłem tutaj konto i licze na wasza szczera pomoc. W oczekiwaniu na dziecko jak pewnie wielu z Was wie trzeba również zmienić samochód na większy. Dobra przechodzę już do sedna. Chce kupić passata b7 w kombi albo sedanie(bez większej różnicy) z polskiego salonu. Mieszkam w Warszawie, wiec wiadomo ze tutaj się poruszam, ale również mam spotkania poza miastem. Także jak ktoś zapyta czy więcej kilometrów zrovie w mieście czy po za nim to odpowiadam, ze pół na pół. Koniecznie musi to być skrzynka dsg żeby moja przyszła żona mogła sobie radzić w tej miejskiej dżungli. Jaki silnik wybrać 1.8tsi czy 2.0 Tdi 177km. Na co zwrócić uwagę przy kupnie? O czym pamiętać jak już się kupi? Osobiście wolałbym ten silnik diesla. Dzięki wszystkim z góry, którzy znajda chwile żeby mi doradzić. 

Edytowane przez AdrianKkkkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej co do wyboru silnika to raczej należy zadać pytanie jak użytkujesz auto, jeżeli są to podjazdy po 10-15 km benzyna (dlaczego 1.8?)  a jeżeli uruchamiasz auto i jedziesz godzinę np może być ropniak. Na co zwrócić uwagę pytasz? Na to wszystko na co się zwraca przy kupnie każdego innego auta... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry potrzebuje pomocy mam do kupienia samochod passata 2.0 tdi 177 km w opcji 4 motion dsg rline chciałbym się dowiedzieć jak sie sprawują napędy w takim samochodzie przebieg udekumontowany serwis do końca 220 tyś km nr vin WVWZZZ3CZDE117051

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo zmiennych aby tak to ocenić. Ogólnie sam napęd haldex jest trwały o ile jest serwisowany i użytkowany zgodnie z przeznaczeniem (czyt nie przeciążony).

Zdarzają się uszkodzenia przekładni kątowych, a w przypadkach braku zmian oleju w dyferencjale również i on pada. Tak to raczej trwały mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Jestem na etapie zakupu B6 z końca produkcji. Sam na razie jeżdżę innym mniejszym VW. W oko wpadło mi auto z silnikiem 2.0 CBBB z DSG, kolor LC8Z, skrzynia MFM. Czy pomożecie mi rozkodowac VIN? WVWZZZ3CZAE206969. Wiem, że na auto są akcje serwisowe na poduszki itd ale mam nadzieję, że przyszli koledzy mi trochę pomogą. Głównie chodzi mi o info o skrzyni i silniku, czy silnik ma poprawiony imbus oraz czy ta skrzynia na pewno ma mokre sprzęgła oraz podanie jej modelu w formie bardziej znanej.

Jeszcze raz pozdrawiam, kolega z forum Polo.

Edytowane przez kazmirz_pawlak
Korekta treści posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 2.0 mają DQ250 (więc tzw. mokra). Wystarczy wpisać oznaczenie w google.

Imbus jeśli nie był wymieniany na 99% jest krótki, bo z tego co pamiętam to dopiero roczniki 2012/2013 miały seryjnie długi. Co i tak nie daje pełnego spokoju i warto tam zaglądać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim imbusie mówicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności