Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym szukał z silnikiem 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie lepsze przy jezdzeniu ok 15tys km rocznie? Szukanie 1.8 TSI 160KM po remoncie silnika czy 2.0 TDI CR 170KM i liczyc, ze nie zacznie sie psuc? Mam juz metlik w glowie bo czytam, ze wiekszosci w 1.8 TSI bierze olej i trzeba zrobic remont, a jest tez czesc ludzi co tego problemu nie maja. A z 2.0 TDI ludzie maja rozne problemy z wtryskami, DPF, jakas gruszka... I benzyna pali wiecej od diesla. Prosze doradzcie cos bo juz glupi jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim przebiegu tylko benzyna jeśli latasz głównie po mieście czasem trasy, szukaj zadbanego 1.8 lub 2.0 i miej z tyłu głowy, że może być potrzebny remont inaczej raczej nic nie zwojujesz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Szukaj 1.8 lub 2.0 TSI i miej w pogotowiu około 4000-5000 PLN na naprawę rozrządu i pierścieni ;) Taki urok tych silników niestety.

Zaleta jest taka, że często 1.8TSI można dość mocno targować, a jeśli jest już po remoncie to można żądać wyższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekRadek żądać wyższej ceny przy kupnie auta? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dreyfus napisał:

radekRadek żądać wyższej ceny przy kupnie auta? :)

Może źle się wyraziłem - mniej opuszczać z ceny niż w wypadku auta gdzie nie było naprawy. Był taki moment, że nikt nie chciał brać nawet naprawianych EA888. Teraz świadomość jest większa więc i sprzedawalność również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem tez, ze wolne od tej wady sa silniki z oznaczeniem BZB. To prawda? I jeszcze takie pytanko. Wiem, ze to forum passata. Ale zastanawiam sie jeszcze nad laguna 3 2.0 16v 140KM. Co o tym sadzicie? Wolalbym paska ale moze byc ciezko znalezc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik Renault to 2.0 dci ... dopracowana jednostka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pisał o benzynie i jeżeli to nie jest silnik Renault tylko Nissana to nie polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dreyfus napisał:

Jak dla mnie pisał o benzynie i jeżeli to nie jest silnik Renault tylko Nissana to nie polecam. 

A moglbys cos wiecej napisac? Bo wychodzi na to, ze kazde auto, ktore chce ma cos z silnikiem itp itd. Wiec musze wybrac, te mniej awaryjna opcje lub/i mniej kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K4m ma oznaczenie w thali żony tu jest jakoś podobnie, to są silniki z Renault je możesz spokojnie brać potem w kooperacji z Nissanem wkładali silniki od nich i te już takie dobre nie są, ale co Ty się przejmujesz szukaj zadbanego paska z tsi i tyle jak się popsuje naprawisz i będziesz dalej śmigać...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko prawdopodobna prognoza wydatku ok 5tys na remont silnika mnie troche przeraza. Ale moze masz racje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszam zawsze możesz poszukać czegoś innego, poprostu era samochodów długowiecznych minęła... I każdy ma coś co jest do bani wybrać musisz mniejsze zło. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując tdi masz większe szanse, że te 5tys zostanie w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo popłyniesz 10 tysięcy... To nie jest 1.9 TDI z b5 VP... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lagunie III 2.0 16V 140KM to silnik Nissana - problematyczny i nie polecany. Dobry silnik w niej to 2.0T - 170KM i 205 KM (czy jakoś podobnie). Silnik konstrukcji Renault, stosowany m.in. w Megane RS.

1.8 TSI BZB niby nie ma problemów z braniem oleju (zdaje się, że mój znajomy ma takiego w Skodzie Superb) ale to też nie jest takie jasne, bo głosów jest wiele. Generalnie dopiero od roku 2008 lub 2009 wprowadzano te "oszczędne" wersje mogące pochwalić się pracą w trybie dwusuwa - paląc więcej oleju niż benzyny ;)

Samo narzekanie na to, że trzeba wydać tyle, a tyle na naprawę to też trochę z tyłka - trzeba mieć zwyczajnie przygotowany budżet na pakiet startowy i tyle. Kupujesz 2.0 TDI? Licz się z wymianą/naprawą napędu pompy oleju, ewentualnie EGR i DPF. Kupujesz 1.8/2.0 TSI EA888 - licz się z koniecznością naprawy pierścieni. W 1.4TSI - do wymiany może być rozrząd.... 1.9 TDI - panewki. Wymieniać dalej, bo można tak pisać wywody o każdym aucie, każdej marki.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze zmienic podejscie do tematu. 25 tys na auto plus 5tys zapasu na ewentualne naprawy...

Edytowane przez MrJohnyWoW
Edit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć tyś tak nie myślał? :) nigdy nie kupujesz auta za tyle hajsu ile masz bo trzeba zrobić pakiet startowy, zawsze też może "wyjść" coś po drodze. Oglądasz tu na forum dział giełda? Kolega sprzedaje wydaje mi się zadbaną b6 z Gliwic tylko w tdi... 

Edytowane przez Dreyfus
Stylistyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprzedał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W piątek lecę do Sztokholmu oglądać trzy passaty 2.0 TDI 4motion 170km, w związku z tym chciałem was prosić o poradę na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę?

Poniżej linki do samochodów które mam zarezerwowane:

1. Za 56 000 PLN z 92 000 km przebiegu

https://www.blocket.se/vi/77721770.htm

2. Za 54 700 PLN z 129 000 km przebiegu

https://www.blocket.se/vi/76774121.htm

3. Za 56 000 PLN z 103 600 km przebiegu

https://www.bilgruppen.se/bilar/afd024-volkswagen-passat

Przy jakim przebiegu należy liczyć się z remontem skrzyni oraz czy nawet 4motion sprawia jakieś problemy względem FWD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności