Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, cumberdale napisał:

Przez VIN dotarłem do raportu z leasingu, co prawda ekspertem nie jestem, ale poprawcie mnie jeśli się mylę: czy te wartości nie oznaczają że auto było całe malowane, może bez dachu?

Nie był cały malowany.

Lakiernik/blacharz ingerował w maskę, błotniki przednie oraz drzwi po prawej stronie-przednie oraz tylne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej po jakiejś lekkiej obcierce, a może nawet kilku. Moim zdaniem nic nadzwyczajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2017 o 20:06, yogicc napisał:

Słuchajcie silnik 2,0TDI 170KM w Passacie z lutego 2008 roku co to będzie za silnik? Na jakiej problemy można się nastawić przy tym silniku?

Witaj.

Miałem takiego Passata z 2007r. 2,0TDI 170KM

Jazda to jedna wielka przyjemność, chodził jak burza i nie palił więcej niż mój poprzedni 140KM.

Po przebiegu 240 tys km. problemy :

- dwa razy ukręcił się bolec napędzający pompę oleju - co może się fatalnie skończyć dla turbo i silnika

- kłopoty z wtryskami (mnie wymienili na akcji w serwisie mimo przebiegu i tego że samochód miał 5 lat

- wymiana dwumasa

- kłopoty z oryginalną wiązką haka holowniczego (ale to był wynik źle wykonanej naprawy w serwisie VW  po naprawie tyłu pojazdu)

- padł czujnik komfortu

- przy ostrzejszej jeździe dwa razy urwałem śrubę na której mocowana jest skrzynia biegów - ale diesel to nie sportowy samochód więc wybaczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić Passata B6 z roczników 2007-2010. Interesuje mnie tylko benzyna (nie LPG) jaki wybrać silnik najmniej awaryjny? Jaki polecacie? Kompletnie nie znam się na tych ''nowszych'' silnikach FSI / TFSI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpiszesz twoje zapytanie w necie mało wyskakuje informacji? :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Dreyfus napisał:

Wpiszesz twoje zapytanie w necie mało wyskakuje informacji? :crazy:

 

 

Myślałem że tutaj usłyszę rzetelne info od osób które miały takie auto z jakąś z jednostek benzynowych. 

 

''Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?''

W złym miejscu zapytałem? To w takim razie niezły żart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na tym forum jest milion informacji na ten temat ale masz rację ktoś Ci napisze jeszcze raz to samo :) ja sam mam 2.0 tsi z 2010 coś chcesz dopytać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dreyfus napisał:

Kolego na tym forum jest milion informacji na ten temat ale masz rację ktoś Ci napisze jeszcze raz to samo :) ja sam mam 2.0 tsi z 2010 coś chcesz dopytać? 

Milion info i że kup sobie 1.9 105KM bo najlepsze. A ja nie chce diesla chce benzynę w miarę dobrą. No napisz wady jakie ma ten silnik co jest drogiego w wymianach co go boli. Ja chce manuala tym razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One miały problemy ze zbyt cienkim pierścieniem olejowym i brały w chusteczke oleju. 
Ale mozna zfrezowac na wiekszy wymiar albo zakupić kute tłoki i do nich pierścienie.  Jedne biorą olej inne nie a jeszcze inne zaczną, Plus wymiana odmy, zawór DV, napinacza po zakupie i cieszyć się jazdą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dreyfus napisał:

One miały problemy ze zbyt cienkim pierścieniem olejowym i brały w chusteczke oleju. 
Ale mozna zfrezowac na wiekszy wymiar albo zakupić kute tłoki i do nich pierścienie.  Jedne biorą olej inne nie a jeszcze inne zaczną, Plus wymiana odmy, zawór DV, napinacza po zakupie i cieszyć się jazdą... 

A koszta napraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa pierścienie itp koło 5-6 tysięcy reszta koło tysiaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować V6/VR6-ki lub nowe 2.0 TSI/TFSI. Z drugiej strony jeśli cena auta jest akceptowalna to ja nie widzę przeszkód w zainwestowaniu w naprawę takiego 2.0 czy 1.8, bo to przyjemne w użyciu silniki.

Co by nie mówić, według mnie, w tej klasie pojemności inne marki lepsze nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolegi bo dobrze prawi... Na szczęście nie jesteśmy na innym forum gdzie zaraz by Cię do innych fur przekonywali... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dreyfus napisał:

Słuchaj kolegi bo dobrze prawi... Na szczęście nie jesteśmy na innym forum gdzie zaraz by Cię do innych fur przekonywali... 

To "inne" forum, oaza spokoju, to tylko z popcornem. Inaczej nie podchodzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapytałem normalnie to kolega pisał o remontach silników po 5tys złotych 

a teraz ktoś napisał zupełnie co innego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ci ktoś napisał coś innego? :acute:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2018 o 05:06, Dreyfus napisał:

Naprawa pierścienie itp koło 5-6 tysięcy reszta koło tysiaka. 

tutaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szewczi90 napisał:

tutaj 

Tutaj jest napisane dokładnie to o czym piszesz, gdzie jest to niby co innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B7 niektóre wersje mają system Start/Stop a niektóre nie. Po czym to poznać, po srebnym przycisku koło lewarka z lewej strony? Jak jest przycisk to jest ten system?

 Jest to do wyłączenia na stałe w wersji gdzie jest system? Czy najlepiej kupić samochód oczywiście jak się taki trafi bez systemu Start/Stop.

 

Edytowane przez tomekk1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności