Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

właśnie kupiłem B6 i co do pompowtryskiwaczy mogę powiedzieć tyle:

 

Nie one są wadliwe, a listwa je zasilająca. Więc wymiana uszkodzonego nic nie zmieni bo polecą kolejne. Mój miał wymieniony pompowtrysk na gwarancji razem z listwą i odpukać zrobił 80tyś. km od tego czasu i wszystko ładnie śmiga. Co więcej kolega, który ma takiego samego passata 3 tyg. temu miał pierwszą awarię pompki i serwis VW, mimo że auto jest po gwarancji, wymienił listwę i pompkę za darmo (pokryli też koszty lawety).

Edytowane przez arbuzinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie one są wadliwe, a listwa je zasilająca. Więc wymiana uszkodzonego nic nie zmieni bo polecą kolejne. Mój miał wymieniony pompowtrysk na gwarancji razem z listwą i odpukać zrobił 80tyś. km od tego czasu i wszystko ładnie śmiga. Co więcej kolega, który ma takiego samego passata 3 tyg. temu miał pierwszą awarię pompki i serwis VW, mimo że auto jest po gwarancji, wymienił listwę i pompkę za darmo (pokryli też koszty lawety).

 

Kolego powoli bo gdzieś dzwoni ale gdzie i co to poczytaj troszeczkę forum a wszystko będziesz wiedział !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, na forum jest tyle złego opisane na temat silników 2.0 TDI ,że az strach podchodzić , a ja rok jeździłem paskiem b6 2.0 tdi BMP 140 KM i niedołozyłem 1 zł do tego auta, wersja z dsg w highline itd. Sprzedałem bo trafił mi sie w super cenie z Germani lekko odrapany taki sam ale z 2008. I teraz moje pytanie brzmi.

Przesiadając się z auta 2005 do 2008 byłem pewien ,że wskocze juz w jakis poprawiony silnik , bedzie mial 16v a nie 8v i nie bedzie sie psuł, a tu otwieram ksiązke serwisową a tu naklejka a na niej BMP.!!!! Jak to możliwe???

 

Pytanie nr2. Czy passata produkowali w kilku miejscach czy tylko w jednym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość victor22

Witam szanownych forumowiczów! Zastanawiam się czy nie kupić passata 2.0 TDI DSG z połowy 2008 roku. Miałem nadzieje, że może to będzie już CR, jednak jest to chyba jeden z najbardziej awaryjnych silników czyli BKP. Mam jeszcze nutkę nadziei, dlatego pytam: Czy wtryskiwacze w przeciągu czasu kiedy produkowano ten silnik (czyli do połowy 2009) były zmieniane, może modyfikowane na lepsze, bardziej bezawaryjne? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie roku był już CR, więc auto musiało być wcześniej wyprodukowane, a rejestracja później, więc weź VIN i sprawdź to bo sie okaże jeszcze że to 2007 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam historie auta... jednak jest ona w duzej czesci po niemiecku :dupablada czy nie znalazl by sie jakis forumowicz i nie rzucil okiem co sie dzialo z autkiem... podeslalbym na maila... z gory dziekuje....:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia jest po niemiecku ale kody części bez znaczenia, wystarczy przejrzeć google i wszystko będziesz wiedział, znajdziesz najmniejsze śrubeczki jakie zostały wymienione w autku tylko szukanie zajmie ci kilka godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekxx

Proszę o informacje który wariant wybrać ? Mam dylemat :niekumam do tej pory jeżdziłem innymi markami samochodów. Z góry dziękuję za pomoc.

1.MODEL ROKU 2008 / PRODUKCJI 08-2007 ---------------

VOLKSWAGEN PASSAT 1,9TDI-130PS COMFORTLINE+CHROMY PAKIET PRZEBIEG 120 TYS KM ???

2.MODEL ROKU 2008 / PRODUKCJI 08-2007

VOLKSWAGEN PASSAT 1,9TDI 105KM( 77KW) PPRZEBIEG 110 TYS KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.MODEL ROKU 2008 / PRODUKCJI 08-2007 ---------------

VOLKSWAGEN PASSAT 1,9TDI-130PS

Jeżeli chodzi o passka B6 (3C) z tego rocznika to 1.9TDI miał moc 105KM chyba, że jest on po programie ;) A w tych dwóch opcjach zbyt dużej różnicy nie wiedzę (tylko moc??? przebieg, jeżeli jest ori to porównywalny), więc ciężko stwierdzić, który będzie lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę 2.0TDi zakupionym w 2007 roku (produkcja koniec 2006 - sportline) i powiem, że więcej problemów miałem z Toyotą bo tutaj zero !!! Rok temu miałem niegroźny wypadeczek bokiem w krawęznik i barierkę. Wymieniono bok (drzwi i błotnik) i zawieszenie jak również kurtynę i poduszką boczną za 36 tyś zł w ASO VW i auto jeździ po tym incydencie dalej idealnie już rok. Jeżeli ktoś dba o auto to auto się odwdzięczy.:glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.MODEL ROKU 2008 / PRODUKCJI 08-2007 ---------------

VOLKSWAGEN PASSAT 1,9TDI-130PS COMFORTLINE+CHROMY PAKIET PRZEBIEG 120 TYS KM ???

2.MODEL ROKU 2008 / PRODUKCJI 08-2007

VOLKSWAGEN PASSAT 1,9TDI 105KM( 77KW) PPRZEBIEG 110 TYS KM

przejedź się obydwoma, "przebadaj", oglądnij i bedziesz wiedział który jest lepszy,

bardziej zadbany itd. bo 10tysi w te czy w te to żadna różnica,

a program można na grupowym zrobić za 1000zł (normalnie 1400-1500) w porządnych firmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy które 2.0 TDI już można kupić zeby było bez znanych na forum chorób?

jai rocznik albo jakie oznaczenia silnika? chodzi mi o 140 i 170 PS?

przymierzam się do rocznika 2008/2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy które 2.0 TDI już można kupić zeby było bez znanych na forum chorób?

jai rocznik albo jakie oznaczenia silnika? chodzi mi o 140 i 170 PS?

przymierzam się do rocznika 2008/2009

Najlepszym wyborem będzie 2.0TDI na CR, choć są to lepsze silniki (konstrukcyjnie/bezawaryjność) w porównaniu do PD to nikt Cie nie zapewni, że się nie pojawią jakieś problemy ;) Przykładowe oznaczenia 2.0TDI CR: CBAB 140KM; CBBB 170KM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłdnie tak jak pisze Michał, są to dość nowe silniki i raczej mają jeszcze małe przebiegi, no ale czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokłdnie tak jak pisze Michał, są to dość nowe silniki i raczej mają jeszcze małe przebiegi, no ale czas pokaże.

CR'y mają już coraz częściej grubo ponad 200k. Spotkałem się też już kilka razy z takimi powyżej 300.000km, w żadnych nie wystąpiły poważne usterki, dwumasy w manulau wytrzymują ~220t km, a w DSG ~250 t km - a to już bardzo dobry wynik. Silniki ogólnie bardzo udane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozglądam się za 170 PS z DSG.

Jak wizualnie różni się w tym modelu CR od PD?

bo w 140 PS widać ze jest inna osłona silnika ,ale w 170 nie wiem jak to wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozglądam się za 170 PS z DSG.

Jak wizualnie różni się w tym modelu CR od PD?

bo w 140 PS widać ze jest inna osłona silnika ,ale w 170 nie wiem jak to wyłapać.

170-tka na CR ma taką samą pokrywę jak 140M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tadziak

Szybkie pytanie do doświadczonych kolegów. Czy ten silnik (TDI 2.0, Common Rail) brzmi według Was w porządku? Mnie niepokoi trochę ten wysoki ton, taki świergot w tle (coś jak cykanie świerszczy):

 

http://tinypic.com/r/xfxjpl/7

 

Z góry bardzo dziękuję za Wasze porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz kupić sobie auto - to ten egz. odpada !!!

umyty silnik i za kilka tygodni padną rolki w napinaczach i pozostałych elementach które są smarowane, płyny wypłukały smar w łożyskach

dźwięk może być powodem pracy wirujących elementu napędu pasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności