Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ja mam taki problem gdy puszczam sprzęgło na jedynce to słyszę dziwny dźwięk niby tak jakby to silnik pod obciążeniem ale to nie to. nie można nazwać tego waleniem czy gruchotaniem. Trochę się naczytałem o dwu masie ale poza tym wszystko jest w porządku nie buja silnikiem ani nic z tych rzeczy co wyżej wymieniacie. Proszę o podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwunasa na 99-9 procenta. U mnie też nie buja niczym a delikatnie puka. Teraz już trochę bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwieranie wszystkich drzwi (możesz mieć ustawione tak, że otwiera z pilota tylko kierowcy) i zamykanie po ruszeniu samochodu.

To akurat można sobie przestawić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To akurat można sobie przestawić samemu.

 

theOne pytał - ja odpowiedziałem o ustawienie czego poprosiłem...

Jak masz lepsze propozycje po prostu napisz / dopisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
One pytał - ja odpowiedziałem o ustawienie czego poprosiłem...

Jak masz lepsze propozycje po prostu napisz / dopisz.

Nie rozumiem aluzji. Pytał co mu może serwis przestawić w komputerze, to co może sobie przestawić sam, to zrobi po przeczytaniu instrukcji.

Idąc Twoim tokiem myślenia można napisać, że jeszcze mogą mu ustawić:

1. Zegar, datę

2. Fotel, lusterka

3. Włączyć wycieraczki jak będzie padał deszcz itd.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam może tyle ile wiem, chociaż to nie ja korzystam z auta tylko mój ojciec.

Auto było kupione w 2006 w salonie. Jest to benzynka 2.0 i na początku były z nim duże problemy. Nie wiem czy to jakaś bolączka wczesnych modeli, ale samochód gasł bez powodu. Zanim to zostało naprawione, ojciec odwiedzał salon około 10 razy, już chciał żeby wymienili auto na nowe. W końcu ASO znalazło problem - nie pamiętam niestety co. Generalnie to ASO w Zielonej Górze nie jest zbyt rozgarnięte...

 

Następnie kwestia nawigacji. Po pierwsze - co za idiotyczny pomysł z tą nawigacją na płycie? Po drugie - nie było polskiej wersji nawigacji i oprogramowania, ale miało być "wkrótce". Po paru miesiącach dowiedzieliśmy się, że jednak może nie być, bo za mało osób kupiło auto. Żenujący argument, zważywszy na to, że czeska wersja była... W końcu wypuścili nową wersję, ale VW uznało, że to jest aktualizacja i trzeba za nią zapłacić. No po prostu ręce opadają.

Wiem że to nie jest klasa premium, ale bez przesady...

 

Odnośnie negocjowania - radzę dokładnie obejrzeć auto pod kątem rysek/wgnieceń. W poprzednim aucie, którym ja aktualnie jeżdżę, takie wgniecenie "kosztowało" salon radio magnetofonowe Sony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko co znajduje się w instrukcji myślę, że sobie poradzę :) Mógłby coś ktoś napisać o trybie skandynawskim/amerykańskim? Montował ktoś światła d.j. dziennej? Chodzi o agro-diody :D

 

EDIT-tutaj wgniecenia/ryski, kosztowały by produkcje nowego auto + rabat :)

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja sie doczekalem... w nastepnym tygodniu odbiór paska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać u mnie coś pospali, bo wcześniej zamawiany ;) Mam jeszcze pytania co do miernika lakieru - nie miałem z tym nigdy do czynienia. Sprawdzać wszystko będzie gość z salonowego serwisu. Jakie wartości mniej więcej powinien wskazywać miernik? W każdy miejscu tyle samo? No i gdzie sprawdzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ok 120 mikronów. W każdym miejscu mniejwięcej tyle samo. W serwisie mają miernik na pewno.

 

Powiem ci że trochę bym się wstydził poprosić o mierzenie nowego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu mówił o przypadku outlandera, który był "czysty", po jakimś czasie zaczęło coś się dziać z lakierem, w salonie powiedzieli, że był malowany i nie ma na to gwarancji... (oczywiście nie był malowany przez właściciela -> wniosek jeden) Więc wstyd wstydem, ale przekręty się zdarzają, bo przecież nikt się nie przyzna, że samochodzik miał mały wypadek na lawecie, ale wszystko cacy pomalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytania co do miernika lakieru - nie miałem z tym nigdy do czynienia. Sprawdzać wszystko będzie gość z salonowego serwisu.

A gdyby to był zarysowany zderzak, który w serwisie został polakierowany to co na to ów czujnik? nic!. Kupilem dotychczas kilka nowych samochodów. Przy żadnym nie biegałem z czujnikiem, chociaz muszę przyznać, że ktoś biegał i coś wymierzył. Było o tym na forum. Niech Cię powiadomią kiedy samochód przywiozą do dealera pojedź i obejrzyj go sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupoj vw passat 2.0tdi 2006 to kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam kupa :)

 

Napisz kolego coś więcej jaką padline udało ci się znaleść i kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok zaczne od tego :)2 miesiace temu kupilem vw passat 2.0tdi 2006 listopad wersja highline piekny.112000km.2dni temu w drodze na lotnisko samochod nagle zgasl i juz po locie do polski samolot odlecial bez nas na pokladzie kosztowalo mnie to 2000zl za same bilety :( teraz kupilem skaner dobrej jakosci i samochod nie pokazal zadnego bledu wiec zeskanowalem go vagiem,tez nic brak bledow wiec wymienilem filtr paliwa po czym odpalil na 30sec i znowu nie pali wiec co teraz ?jedni mowia ze to pompa ale moja byla wymieniona gdyz posiadam 2 naklejki przy kole zapasowym wiec chyba musze oddac auto do vw po naprawie sprzedam bo po tych hecach juz go nie nawidze ale nawet jak to pompa to dlaczego odpalil po zmianie filtra wiec b6 z silnikiem 2.0tdi to niewypal dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak będziesz tak powielał posty w każdym dziale to długo nie nacieszysz się z obecności na forum. Po pierwsze to odpowiedziałem Ci już w temacie dla początkujących i gdybyś przeczytał ten temat to byś wiedział co dolega Twojemu passatowi. Przypadłość z pompom nie od razu kończy się brakiem możliwości odpalenia. Ile miałeś paliwa w zbiorniku jak Ci zgasł silnik? Bo to tez ma znaczenie. Masz tu jeszcze kilka tematów: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38801&highlight=passat+zgas%B3

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34992&highlight=passat+zgas%B3

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26695&highlight=1%2F4+paliwa+zbiorniku

A na przyszłość używaj opcji "szukaj"to naprawdę ułatwia poruszanie się po forum. Miłej lektury. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie ale ile ty dales za te paska?

kupiles za psie pieniadze a potem sie dziw...

bo okazja byla nie?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że kolega w UK to już zapomniał jak się pisze POPRAWNIE po Polsku.

W każdym razie pojedź do porządnego serwisu i niech Ci go zrobią . A nie próbujesz samemu dociec , najlepiej jeszcze wymień wszystko w garażu bo przecież na B6-tkę z kierownicą po prawej się wykosztowałeś no ale na serwis już nie starcza?

Osobiście w życiu na 1.9 TDI bym nie zamienił bo do tego samochodu to po prostu muł!

Chętnie bym zamienił na CR bo te PD to chodzi jak traktor z rana go odpalając. (i przy odpalaniu samochodu jakby silnik miał wyskoczyć z ramy :D :D :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe skoro porównujesz 1.9 TDI do muła to ja porównam Twojego 2.0 TDI do osła.

jeśli mówisz o demonicznym autku oszczędź sobie takich przymiotników i bezsensownych porównań i przesiądź sie na autko które ma conajmniej 180KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności