Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

 

rabat napewno jest na 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej już będzie do końca, bo model powoli schodzi ze sceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Jak sprawuje sie pokrycie siedzen czesciowo obszyte skora "Alcantara" ? Czy lepiej dolozyc i kupic full skorke ?

Full Skóra jest do du...

2. Jaki silnik diesla wybrac ? 140 czy 170km? Rocznie robie ok 20 000 km. W gre wchodzi tylko diesel

170 dynamiczniejszy a nie wiele wiecej pali

3. Co jeszcze warte jest dokupienia ?

Gniazdko

4. W konfiguratorze na stronie vw uwzgledniony jest rabat 9000zł. Jak jest w rzeczywistosci ? Dzwonilem dzisiaj do salonu i zostalem poinformowany ze ten rabat dotyczy aut wyprodukowanych w 2009r? Jaki jeszcze rabat moge wynegocjowac u delera, przy takiej konfiguracji? Z kim rozmawiac ? Z kierownikiem... ? ;]

Powinienes dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Full Skóra jest do du...

Zgadzam się, dodatkowo połączenie z alcantarą wygląda znacznie lepiej.

 

170 dynamiczniejszy a nie wiele wiecej pali

Tu się nie zgadzam, róznica praktycznie nie wyczuwalna a spalanie ok. 1ltr/100km wyższe. Poszukaj więcej w wątku o porównaniu 140 i 170KM.

 

3. Co jeszcze warte jest dokupienia ?

przyciemniane tylne szyby jak masz dzieci

kontrola ciśnienia w kołach - gadżet ale kosztuje tylko 250pln :)

pełnowymiarowe koło zapasowe

navi też się sprawdza ale trochę drogo

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu się nie zgadzam, róznica praktycznie nie wyczuwalna a spalanie ok. 1ltr/100km wyższe.

Potwierdzam :)

Choć przy przebiegach 20k diesel nie ma zbyt dużo sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W gre wchodzi tylko diesel

Naprawdę nie bierzesz pod uwagę benzyny? Porównując 170 konnego diesla z 160 konną benzyną wychodzi, że różnica zakupu wróci ci się po około 7 latach użytkowania. Wnoszę, że skoro będziesz robił 20k rocznie to głównie będą o trasy po mieście, a krótkie przebiegi dla filtra cząstek stałych są zabójcze. Weź lepiej 1.8TSI z DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto z kratką, więc będzie VAT więc musi być diesel.Chociaż wolałbym tsi. Ale ogólnie w Polsce jest dziwny trend, jak auto to tylko diesel, często do przebiegów gdzie dopiero np. po 7 latach się zwróci, a diesel ma się nie zwracać a być tańszym. Niektórzy argumentują, że wolą teraz wydać więcej, ale tankować rzadziej i za mniej, tylko, że teraz ropa nie ma chyba oszałamiającej ceny... Co do wersji 140 a 170 - nie wiem jak jeżdżą, może nie odczuwa się różnicy, ale na papierku ją wyraźnie widać i chyba warto wydać 5k więcej, ale na pewno decydować po jeździe testowej. Najpierw 140 a potem 170hp. W motorze czy aś jest teraz art o teście długodystansowym octavi rs z tdi 170hp i przy jeździe na autobahnie ~210 km/h komp wskazywał spalanie 9,3 - imponujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wersji 140 a 170 - nie wiem jak jeżdżą, może nie odczuwa się różnicy, ale na papierku ją wyraźnie widać i chyba warto wydać 5k więcej, ale na pewno decydować po jeździe testowej. Najpierw 140 a potem 170hp.

Na papierku różnica jest spora w mocy i momencie a mała w spalaniu. W rzeczywistości wygląda to dokładnie odwrotnie. Jeździłem kilkoma passatami 170KM z DSG i bez, mam 140KM i jak napisałem różnica w dynamice raczej kosmetyczna, co też mnie mocno zaskoczyło, bo sam chciałem kupić 170KM.

 

W motorze czy aś jest teraz art o teście długodystansowym octavi rs z tdi 170hp i przy jeździe na autobahnie ~210 km/h komp wskazywał spalanie 9,3 - imponujące.

:eek: Takie rzeczy to tylko w motorze. Imponujące jest to, że taką bzdurę napisali :).

U mnie przy tej prędkościi pokazuje chwilowe 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał theOne Zobacz post

Co do wersji 140 a 170 - nie wiem jak jeżdżą, może nie odczuwa się różnicy, ale na papierku ją wyraźnie widać i chyba warto wydać 5k więcej, ale na pewno decydować po jeździe testowej. Najpierw 140 a potem 170hp.

Na papierku różnica jest spora w mocy i momencie a mała w spalaniu. W rzeczywistości wygląda to dokładnie odwrotnie. Jeździłem kilkoma passatami 170KM z DSG i bez, mam 140KM i jak napisałem różnica w dynamice raczej kosmetyczna, co też mnie mocno zaskoczyło, bo sam chciałem kupić 170KM.

Hmm no ja się kłócić nie będę aczkolwiek przed kupnem przejedź się tym i tym i poczujesz różnicę i to dużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm no ja się kłócić nie będę aczkolwiek przed kupnem przejedź się tym i tym i poczujesz różnicę i to dużą

Nie wiem czy czytasz dokładnie co pisałem. Jeździłem praktycznie każdą wersja passata - flota u nas w firmie to głównie passaty w różnych wersjach silnikowych i skrzyniowych.

Oczywiście dużą różnicę czuć, ale w spalaniu :).

Koledzy jeżdżący na co dzień wersją 170KM wsiadając do mojej 140-ki mówią to samo: "tak samo zap.... jak mój" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi np. w salonie mówili, że tdi 170 tylko nieznacznie gorzej gna niż tsi 160 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi np. w salonie mówili, że tdi 170 tylko nieznacznie gorzej gna niż tsi 160

Powiedziałbym nawet, że 1.8TSI przy niższych obrotach jest elastyczniejszy niż 170KM dzięki temu że ma kompresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jeździłem dosc sporo o TSI 160km i TDI 170km. Uważam tsi za elastyczniejszego, dosc fajnie zestrojona skrzynia biegów. Myśle że tak do 80 km/h wygrywa TSI, ale później TDI mogłoby odjechać. Z ciekawosci przy najbliższej okazji przeprowadze taki test i podziele się opinią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm no ja się kłócić nie będę aczkolwiek przed kupnem przejedź się tym i tym i poczujesz różnicę i to dużą.

 

Zgadza się. Początkowo mierzyłem w 140KM i takim też miałem jazdę testową a później też dali mi się przejechać 170KM no i stało się ;)

Różnica nie jest oszałamiająca ale JEST!

Ponad 1sekunda różnicy do pierwszej setki to nie jest mało. A z tym spalaniem nie przesadzajmy. Wczoraj jechałem w nocy przez wiochy ok 20km tempomat stale na 80km/h - jazda niby emerycka ale i tak szybciej niż dopuszczalne 60 i na wskaźniku 4,2l/100km pod koniec - a start z zimnego silnika. Nie wiem o ile mniej spali 140KM ale różnice będą raczej kosmetyczne. CR pali też trochę mniej niż PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał n0s Zobacz post

3. Co jeszcze warte jest dokupienia ?

Gniazdko

 

Myślałem o gniazdku przy zakupie swojego - niestety w salonie nie wiedzieli za bardzo jaką to pociągnie moc max więc napisałem do KT i - nie chciałbym skłamać, bo już nie pamiętam za bardzo - odpisali że chyba 150W.

Nawet mi podgrzewacza do butelek dla dzieciaka nie pociągnął by - zrezygnowałem - trzeba dokładnie oglądać co podłączamy...

 

Poza tym kolega instalował sobie sam (tzn. prywatnie) w Touranie taką prądnicę (przetwornicę? hm, nie wiem dokładnie jak to się nazywa) na 1000W - wyszło go to z montażem jakieś 450 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedziałbym nawet, że 1.8TSI przy niższych obrotach jest elastyczniejszy niż 170KM dzięki temu że ma kompresor.
1,8TSI posiada kompresor? Czy na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wyboru dwa autka - jeden FWD a drugi 4motion. ktory wybrac? pomozcie, bo jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba nie pozostawia wiele do myślenia - oczywiście 4motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź tylko pod uwage większe spalanie i to nie o litr ale troche więcej przy dobrym ciśnięciu :) ale ogólnie ja bym sie nie zastanawiał wcale tylko brał w ciemno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyposażenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności