Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, radekrp90 napisał:

dopiero roczniki 2012/2013 miały seryjnie długi

Od połowy 2009 były montowane długie imbusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione po konsultacji ze znajomym w serwisie Skody. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mkpol napisał:

Od połowy 2009 były montowane długie imbusy

Faktycznie, od 4.11.2009 ;) Pierwsza rejestracja podana była na 8 listopada 2010 więc raczej faktycznie może mieć poprawiony "wałek". Tak czy inaczej - warto to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Faktycznie, od 4.11.2009 ;) Pierwsza rejestracja podana była na 8 listopada 2010 więc raczej faktycznie może mieć poprawiony "wałek". Tak czy inaczej - warto to sprawdzić.

Sprawdzony, ma poprawiony imbus. Ogólnie z tego co patrzę po kodach wyposażenia to wychodzi mi, że ma pakiet sportline a raczej obniżone zawieszenie, kod L03. Tylko czy Highline miał jakby niepełny pakiet Sportline? Mam kubełkowe fotele z alcantarą z poprzecznymi przeszyciami, obniżone zawieszenie też, bo rzeczywiście niżej siedzi i trzeba pilnować się na wyższych policjantach żeby nie szorować chlapaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kazmirz_pawlak napisał:

Tylko czy Highline miał jakby niepełny pakiet Sportline?

A co to za problem było to za co kupujący zapłacił, dowolnie prawie modyfikowane... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo highline albo sportline.

Jak masz tak nisko to ktoś się wziął i zmienił sprężyny, bo fabrycznego sportline gołym okiem nie zauważysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ma pewność że jest niżej niż w higline? 

A jak ma higline jak ja i np DCC? A chyba było DCC minus ileś tam względem serii... 

Edytowane przez Dreyfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, prezess7 said:

Albo highline albo sportline.

Jak masz tak nisko to ktoś się wziął i zmienił sprężyny, bo fabrycznego sportline gołym okiem nie zauważysz...

Ja mam highline z zawieszeniem sportline i różnica jest w twardości. Sportline trzyma się super nawierzchni, ale dziury czuć mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, patefoniq napisał:

Ja mam highline z zawieszeniem sportline i różnica jest w twardości. Sportline trzyma się super nawierzchni, ale dziury czuć mocniej.

No co Ty da się? ? dlatego DCC uważam za świetne rozwiązanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wlepce mam kody L03 i 0YE i z tego co patrzyłem odpowiadają za zawieszenie ale nie potrafię tego rozkodowac.

Edytowane przez kazmirz_pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ceny Passatów B7 są mocno rozstrzelone i nie da się ukryć, że te z dużymi przebiegami są najczęściej znacznie tańsze. Czy warto się nimi interesować? Chodzi mi o to czy silniki jeszcze pochodzą i dla b7 taki przebieg to nie problem? Czy może 2.0 to już nie 1.9 w B5 i generalnie przy takim przebiegu silnik zaczyna się sypać od góry do dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po wyjechaniu z fabryki.

Tak zupełnie na poważnie - jak dbasz tak masz ale jak to we współczesnych silnikach, wszystko powyżej 300-400 tysięcy to loteria. Z drugiej strony przy takim przebiegu jest szansa, że znaczna część elementów które mogły się poddać została wymieniona więc może to też jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko dotyczace skrzyn w b7 mianowicie przymierzam sie do zakupu wlasnie b7 i nie wiem czy  wybrac manual czy dsg wiem ze komfort jazdy w automoacie jest duzo lepszy ale rowniez serwis duzo drozszy, mianowicie chodzi mi o to czy te dsg w b7 sa bardzo awaryjnymi skrzyniami?Jezdzilem kiedys multivanem z 2010r z skrzynia dsg i padla po 45tys  przebiegu cale szczescie nie moje auto a firmowe  i jeszcze bylo na gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manuale sprawują się b.dobrze a jeżeli chodzi o automat to tylko DSG6 DQ250. Wymiana oleju w skrzyni co 60tys.km i spokojnie do 300tys.km jest z nimi ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie. Potrzebuje pomocy w decyzji. Chce kupić auto dla siebie. Nie jeżdżę zbyt dużo, ale jeżeli już to głównie w trasie. Mam do wyboru kupienie dwóch modeli oba z 2010 roku. Pierwszy z nich to Passat 1,8 tsi 170km z przebiegiem 75tys, drugi Golf 1,4 tsi 122km z przebiegiem 130tys. Wiem ze to forum dotyczące passatów, jednak grupa ta sama więc silnik znany. Czytałam wiele opinii ale szczerze mówiąc już się gubię bo z jednej strony czytam ze oba są do niczego, a z drugiej ze są ok (niestety nie znam dokładnych kodów silnika, jutro będę miała możliwość sprawdzić). Doradzicie coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 1.8 TSI 170KM? 160KM jak juz i pewnie jest to silnik CDAA.... Jezeli jest po udokumentowanej naprawie olejowej to ok a jak nie to omijamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak masz racje to jest 160km :) ok w takim razie sprawdze to. A te 1.4 tsi maja jakies większe problemy? Jezeli passat 1.8 odpadnie ze wzgledu na usterkę olejowa to czy warto jest wziac tego golfa 1.4, czy czekaja mnie jakies niemile niespodzianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, niemogesiezdecydowac napisał:

czy czekaja mnie jakies niemile niespodzianki?

To jest auto używane zawsze można się spodziewać niespodzianki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałek dalej jest temat o silnikach TSI/TFSI:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności