Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie, 

czy moglibyście doradzić mi jaki silnik wybrać w Pasku B6/B7? Auto użytkowane będzie w jazdach po północnej Europie ponad 2000 km w jedną stronę. Temperatury w nocy około -20 do -35 nawet się zdarzają, auto parkowane pod chmurką i dojeżdżane będzie do pracy ok. 10-15 km plus raz w tygodniu kurs do sklepu 60 km w dwie strony. Bardzo mile widziany napęd na 4 koła. Skrzynia manualna a jeżeli automat to dobry - nie chciałbym "zostać na lodzie" (dosłownie i w przenośni) na autostradzie albo w jakimś lesie. Czytałem, że silniki w Passacie poprawiono po 2008 roku i nie pękają już głowice i nie sypią się pompy oleju. Auto ma być pewne po zrobieniu pakietu startowego (kompletny rozrząd, wszystkie paski, płyny i oleje) oraz innych koniecznych napraw (wymiana sprzęgła z kołem dwumasowym, regeneracja turbiny etc.). Co możecie polecić konkretnego? Jakie silniki (podajcie proszę wraz z kodami silników)? Pojemność przynajmniej 1.8, ponieważ wożę dużo bagażu. 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2018 o 16:54, tomekk1980 napisał:

W Passacie B7 niektóre wersje mają system Start/Stop a niektóre nie. Po czym to poznać, po srebnym przycisku koło lewarka z lewej strony? Jak jest przycisk to jest ten system?

 Jest to do wyłączenia na stałe w wersji gdzie jest system? Czy najlepiej kupić samochód oczywiście jak się taki trafi bez systemu Start/Stop.

 

Srebrny przycisk obok lewarka z napisem Start Stop Engine jest od uruchamiania silnika bezkluczykowo (Keyless). Przycisk od Start-Stop system jest zwykłym (przycisk z literą 'A' i OFF).

Z tego co kojarze chyba wszsytkie B7 mialy system SS. Da się to wyłaczyć na stałe przez pewne myki (softowe albo dodatkowy moduł).

Tutaj masz temat o tym -

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze,

 

kolega @turek wspomniał że niektórzy obecni za opłatą są w stanie sprawdzić auto po nr VIN. Będę wdzięczny za namiar do kogo konkretnie mógłbym się z tym tematem zwrócić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cumberdale napisał:

Forumowicze,

 

kolega @turek wspomniał że niektórzy obecni za opłatą są w stanie sprawdzić auto po nr VIN. Będę wdzięczny za namiar do kogo konkretnie mógłbym się z tym tematem zwrócić.

 

Napisz do kolegi comoaligato

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2018 o 12:02, artmin napisał:

Srebrny przycisk obok lewarka z napisem Start Stop Engine jest od uruchamiania silnika bezkluczykowo (Keyless). Przycisk od Start-Stop system jest zwykłym (przycisk z literą 'A' i OFF).

Z tego co kojarze chyba wszsytkie B7 mialy system SS. Da się to wyłaczyć na stałe przez pewne myki (softowe albo dodatkowy moduł).

Tutaj masz temat o tym -

 

Dziękuję za wyjaśnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od września rozglądam się powoli za samochodem, ma być passat B7 rocznik 2012-2014, Diesel,kombi. Ciężko jest upolować taki model żeby wszystko pasowało czyi, kolor, wyposażenie i niski przebieg. Mam na oku teraz passata B7 Highline. Środek skóra +alkantera, duże radio chyba dotykowe z nawigacją, biksenon, czujniki parkowania, kamera cofania, mocny silnik 177km.

Nie ma podgrzewane szyby przedniej i elektrycznej klapy. Myślałem że wszystkie wersje Highline mają już elektryczną klapę. No i kolor czarny. Co powiecie na czany kolor i na takie wyposażenie jakie ta wersja posiada? Obecnie mam B5 fl srebrny metalik. Bardzo mi się brązowy podoba ale ciężko jest coś fajnego trafić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie używanego egzeplarza to nie zamawianie w fabryce i polujesz aż się trafi coś co Ci pasuje niestety... Co do wyposażenia jak zapłaciłeś za elektryczną klapę to miałeś ja mam higline i klapę zwykła i... Żyje a auto śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dreyfus napisał:

Kupowanie używanego egzeplarza to nie zamawianie w fabryce i polujesz aż się trafi coś co Ci pasuje niestety... Co do wyposażenia jak zapłaciłeś za elektryczną klapę to miałeś ja mam higline i klapę zwykła i... Żyje a auto śmiga :)

Zgadza się, wybór wyposażenia i kolor to tylko nowe w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Passata B7 rocznik 2013-2014 to jaki silnik polecacie 140km czy mocniejszy 177km? Czy silnik 177km jest bardziej skomplikowany czy identyczny jak 140km tylko inne oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt się różni ale nie jest to na tyle inna konstrukcja aby była bardziej awaryjna. Bardziej kwestia ogólnego zużycia i tego czy już jest po aktualizacji oprogramowania związanego z emisją spalin niż samej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Osprzęt się różni ale nie jest to na tyle inna konstrukcja aby była bardziej awaryjna. Bardziej kwestia ogólnego zużycia i tego czy już jest po aktualizacji oprogramowania związanego z emisją spalin niż samej konstrukcji.

Czyli celować jak to możliwe w samochód który nie miał aktualizacji oprogramowania spalin tak?

Edytowane przez tomekk1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pocałujesz może i lepiej będzie jeździć :) nawet jak była niedawno aktualizacja można zrobić nowy soft myślę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można ale jak auto długo jeździło z aktualizacją, sądząc po tym co się po forach pisze, EGR i DPF dostają mocno po tyłku, a i układ wtryskowy jest tam bardziej obciążony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do kupienia VW Passat B6 2.0 TDI CR 110 KM na automatycznej skrzyni DSG. Jak myślicie, warto rozważyć ofertę kupna takiego auta ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

szukałem opinii na temat tego silnika i automatycznej skrzyni, jednak za wiele w necie nie znalazłem. Powiedzcie mi jak to jest z tą skrzynią DSG? Sporo negatywnych opinii znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa jest super jak przestanie koszt naprawy 5-6 tysięcy może mniej w zależności co się popsuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam  okazyjnie do kupna z pewnego zrodla z udokumentowanym przebiegiem autko z silnikiem 2.0 TDI CR z 2008 roku przebieg 130tys  w cenie ok 27tys.

Jakich kosztownych usterek mozna się spodziewać w passacie 2.0 TDI CR podczas eksploatacji przy przebiegach 130-250tys? Autko planowałbym kupić na ok ok 5 lat wiec zastanawiam sie ile mogloby mnie razem wynieść zakup+naprawy które najcześciej mogą się zdarzyć przy takim przebiegu?

 

 

 

Edytowane przez vestige

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co powiecie o b6 2006r 1.9tdi 105km bls przymierzam sie do zakupu? na cos szczegolnie zwrocic uwge?? ostatnia sztuka ktora ogladałem (ma usunietego dpfa fizycznie i programowo) i mi sie podoba ma dziwnie dzialajace sprzegło objawia sie to tym ze bierze odrazu z podlogi troche dziwnie?

 

pozdr.

Edytowane przez OuTcAsTno1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności