Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz proszę sarkazm ale jedna myśl mi na szybko do głowy przyszła.

Kup bilet na autobus miesięczny teraz u mnie w mieście jeżdżą Volvo. Bedzie nie gorzej niż autosanem. :)

Dużo i nieduzo.

Pytanie czy napsujesz diesla na 2000 rocznie.

Nie- czy jakaś naprawa w dieslu kosztuje 2000 bo to oczywiste ale czy rokrocznie bedziesz tego diesla psuł na 2000 podczas gdy benzyna nie bedzie ulegała ŻADNEJ awarii.

 

To mój subiektywny punkt widzenia.

 

Wybacz proszę, ale ale twoje uwielbienie dla diesla jest dla mnie nie pojęte, wcześniej miałem diesla i naprawy za 400/500zł to standard z jakąkolwiek pierdołą, jak wydasz "tylko" 2000zł na naprawy używanego diesla rocznie to masz mega farta.

 

Tylko i wyłącznie benzyna do miasta oraz przy małych przebiegach, a co do 1.6 FSI to jeździ wystarczająco dla spokojnego kierowcy, fakt, że pali niewiele mniej niż 2.0.

 

Druga sprawa mi średnie spalanie wychodzi 8l/100km, w dislu wychodziło 7l/100km więc twoje wyliczenia są o kant d***y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa mi średnie spalanie wychodzi 8l/100km, w dislu wychodziło 7l/100km więc twoje wyliczenia są o kant d***y.

Chyba Cie ponioslo nieco :) Jasne, ze mozna zrobic takie srednie jak napisales, ale na pewno nie przy tym samym stylu jazdy. Powiem tak -- ja w TDI srednio spalam na miescie i na trasie tyle samo -- 7.5, ale jezdzac w ten sam sposob benzyna takie spalanie nie jest realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow.Dzieki za odpowiedzi,kolego Bullet tdi odpada poniewaz robie krotkie odcinki ,10km do pracy,mieszkam w IE i ceny paliwa az tak mnie nie przerazaja.Koszty napraw sa ogromne, ale w porownaniu do PL nie az tak.Mialem w Polsce passata tdi b5 fl 131KM i chwalilem sobie ale robilem wieksze odcinki.Od 4 lat jezdze jazzem i mialem tylko problem z katalizatorem.Mam sentyment do VW i rodzina sie powiekszyla,cos wiekszego by sie przydalo.Wybralem 1.6 bo tutaj od 1.8 czy 2.0 placi sie podatek drogowy o 150e i 210e wiecej w ciagu roku oraz samochody takie wiecej traca na wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, a moze jakaś japońska benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co na tej konferencji powiedzą nowego.

Może wyciągają informacje z naszego forum:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam passata b7, znalazłem takie gołoszenie z zagranicy

 

https://home.mobile.de/NEXTCAR24#des_233691525

 

Macie może jakieś doświadczenia z tym handlarzem, jest to turek...

W salonach z a podobny liczą sobie dużo więcej, na autoexpo giessen ciężko trafić z xenonami i bezwypadkowy a dla mnie to podstawa reszta ma mniejsze znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w dziale "porady w sprawie zakupu ......"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link 1 nowszy panel, a o zmianach w klimie B6 możesz poczytać tu na forum w odpowiednich tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Link 1 nowszy panel, a o zmianach w klimie B6 możesz poczytać tu na forum w odpowiednich tematach.

 

Dzieki bardzo.ale jedno mnie ciekawi patrze na allegro a tam 2 auta te same roczniki 2008 czy 2009 i oba CR nie PD i rozne klimy

Rozumiem ze 1 link byl zawsze w parze z nowymi zegarami i podswietleniem bialym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno przeczytalem dzisiaj ze 20 tematow w sprawie pompy oleju,zabieraku i gniezdzie pompy.i jedni pisza ze poprawili to wszystko z chwila wprowadzenia CR w 2008 a inni ze dopiero 10.2009r i nie wiem gdzie lezy prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili po 10.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprawili po 10.2009

A silniki cbab mają już poprawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumujac zeby miec wzgledny spokoj to trzeba szukac od listopada 2009 rocznikowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia. W CR-ach napędy nie padają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez znaczenia. W CR-ach napędy nie padają

 

Marku nie tak do końca, Ja wymieniałem ołówek zaraz po kupnie samochodu i był lekko zużyty. U kumpla była tragedia. Na nowym ołówku przejechałem ok 30kkm i tak się zastanawiam czy przerabiać go na większy (i mieć spokój) czy ewentualnie sprawdzić jak wygląda po takim przebiegu i tylko wymienić sam ołówek :hmm :ocochodzi

Edytowane przez truna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągi może i mają 140-tki ale co do silników to jeszcze im brakuje na pewno są lepsze o niebo jak te starsze jak PD ale słyszy się czasem o ich awariach pompy oleju, klapach w kolektorze .Teraz producenci tną koszty a testy przenoszą na kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba Cie ponioslo nieco :) Jasne, ze mozna zrobic takie srednie jak napisales, ale na pewno nie przy tym samym stylu jazdy. Powiem tak -- ja w TDI srednio spalam na miescie i na trasie tyle samo -- 7.5, ale jezdzac w ten sam sposob benzyna takie spalanie nie jest realne.

 

To mam szczęście , mam 2.0tdi cfgb i pali mi mieszana jazda 6.4L z klimą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności