Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie niestety sam jeszcze nie kupuje, ale kolega się uparł żeby z nim jeździć oglądać B7 w TDI. Miałbym kilka pytanek: Które silniki TDI mają Adblue w B7? Czy jest któryś TDI szczególnie polecany lub odradzany? Dzisiaj oglądaliśmy jednego z 2011 roku, na szybie przedniej było . . . . 4 możecie mnie upewnić czy to znaczy że szyba jest z 2014 roku? Na bocznych miał 0 i dwie kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oznacza to, że przednia szyba była wymieniana w 2014 roku. Szyby boczne są z 2010 roku. Jest to możliwe, ja u siebie mam tylne szyby z 11, a przednie z 12 roku (produkcja auta 12r.).

Oczywiscie mógłby to być tylko kamień, ale lepiej przód dobrze sprawdzić czy nie było dzwona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj oglądaliśmy jednego z 2011 roku, na szybie przedniej było . . . . 4 możecie mnie upewnić czy to znaczy że szyba jest z 2014 roku? Na bocznych miał 0 i dwie kropki.

 

Tak jak kolega wyżej napisał - szyba przednia była na pewno wymieniana. Czy auto jest po leasingowe? Jeśli tak, to wystarczy byle odprysk i szyba idzie do wymiany. Ale niezależnie od tego sprawdźcie czy przód nie był malowany, czy śruby od błotników przednich nie były odkręcane, czy przednie lampy nie są podejrzanie nowe itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem nowy na forum vw-passat.

Co prawda od 8 lat jeżdżę A6 z 2002 roku ale właśnie przymierzam się kupić coś nowszego. Wybór padł na Passata B7 Variant Highline. Do tej pory jezdziłem turbodieslami a może teraz benzyna .podobno mniej awaryjne i tańsze w eksploatacji. Chciałem zapytać o Passata B7 z silnikiem 1,8 TSI . Może ktoś podpowie na co zwrócić uwagę przed zakupem, może już wiadomo jakie wady ma taki motor itp. Auto jest świeże bo 2012 roku i przebieg nie całe 100 tyś. z manualną skrzynią.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Czy wie ktoś coś o silniku 1,8 TSI z rocznika 2012....?

 

I jeszcze jedno pytanie czy w wersji Highline z Polskiego salonu może być tapicerka jasna ale w materiale ? Bo taka jest w tym modelu którego chce kupić . Myslałem że highline to tylko skóra albo półskóra.

 

 

PAS5.jpg

PAS1.jpg

PAS2.jpg

PAS3.jpg

PAS4.jpg

Edytowane przez aciu-speed
wgranie zdjeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc po stopce, rozumiem że wybór już padł? Gdyby nie, to ja zwracałbym główną wagę na historię samochodu co w niej jest zapisane i dokładnie analizował. Samochód jest stosunkowo młody więc nic dziwnego nie powinno się dziać (o ile nie było żadnych przygód blacharsko mechanicznych). Sprawdź historię auta, czujnik grubości lakieru w rękę i oglądaj samochód. Powodzenia.

 

W kwestii silnika to mogę tylko powiedzieć na bazie autopsji (miałem wcześniej 1.8T, 2.0 TFSI, aktualnie 1.8 TSI) nic złego się z nimi nie działo oprócz standardowego poboru oleju silnikowego. Nie wykonywałem żadnych napraw, korekt, regulacji wszystko śmigało i śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie czy w wersji Highline z Polskiego salonu może być tapicerka jasna ale w materiale ? Bo taka jest w tym modelu którego chce kupić .
jeśli pytasz o auto ze zdjęć to to nie jest high line tylko comfort line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak mówisz ? Właściciel mówi że to highline i kupił go w Polskim salonie. Dałem VIN do sprawdzenia to zobacze co tam wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedny jak na high, fotele w materiale, relingi z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak mówisz ?

To tak jakbym pytał kobietę z dzieckiem czy jest dziewicą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak mówisz ? Właściciel mówi że to highline i kupił go w Polskim salonie. Dałem VIN do sprawdzenia to zobacze co tam wyjdzie.

Wyjdzie że to comfort line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjdzie że to comfort line.

Może to krajowy standard highline :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to krajowy standard highline :)

 

ojtamojtam.... ja mam comforta wg. specyfikacji i nie narzekam, a że trochę go fabryka poprawiła i potem ja to takietamsobie.... no, chociaż do high nie aspiruje, no ale ja w ogóle jestem dziwny, jak dadzą to i whisky wypije ale dobra finlandia też nie jest zła.. :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trendem pomykam Panowie i też daje radę :). Kominiarka na głowę, żeby mnie znajomi nie zobaczyli w golasie i gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja trendem pomykam Panowie i też daje radę :). Kominiarka na głowę, żeby mnie znajomi nie zobaczyli w golasie i gitara

 

njooooooooo.......... i od razu wiedziałem, że jak w ramach modów te plastyczane wygibasy po wszystkich stronach trenda podoklejasz to nijak nie będzie pasi...... trend to trend, ze świni choćbyś ją w najlepszy frak ubrał dżentelmena nie zrobisz................ :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i racja....to wersja Comfort.

Mówie właścicielowi że po VIN-ie wyszło że to nie highline tylko comfort a on mówi że nawet nie wie.....

To mu mówie .....co nie wie Pan co pan kupił w salonie i żeby nie pisał w ogłoszeniu głupot :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aciu każdy pisze że sprzedaje fullll wypas. Nawet w ogłoszeniach z trendami tak jest. Niektórzy czarują że highline inni wymyślają exlusive albo inne nazwy aby tylko ogłoszenie ładnie wyglądało. Powodzenia w zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i racja....to wersja Comfort.

Mówie właścicielowi że po VIN-ie wyszło że to nie highline tylko comfort a on mówi że nawet nie wie.....

To mu mówie .....co nie wie Pan co pan kupił w salonie i żeby nie pisał w ogłoszeniu głupot :-(

 

zdziwilbys sie o ile rzeczach wlasciciel moze nie wiedzec...

A prawda jest taka ze sprzedawcy wola nie mowic prawdy, jak to w zyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy forum i chciałem się poradzić w kwestii zakupu Passata B6 2009 2.0TDI CR 170KM DSG (przebieg 242000 realny)

Dokładnie chodzi mi o stan DPF'a.

Bylem w serwisie i dostałem taki o to wydruk z VCDS'a:

Adres 01: Silnik (03L 906 022 QG)

B/D Injection Quantity Deviation Cyl. 1

B/D Injection Quantity Deviation Cyl. 2

B/D Injection Quantity Deviation Cyl. 3

B/D Injection Quantity Deviation Cyl. 4

B/D Particle Filter Different Pressure

168ml Particle Filter Oil Ash Volume

15.0 Particle Filter Carbon Mass (spec.)

 

Czy te parametry mówią coś o zużyciu DPF'a?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez AnThRaX_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
168ml Particle Filter Oil Ash Volume
Jak dojdzie do 175 to zaczną się problemy - będziesz musiał zregenerować/wymienić/wywalić dpf. Teoretycznie przybywa 1 ml na ok 1000 km, ale w praktyce różnie to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dojdzie do 175 to zaczną się problemy - będziesz musiał zregenerować/wymienić/wywalić dpf. Teoretycznie przybywa 1 ml na ok 1000 km, ale w praktyce różnie to bywa.

 

Po rozmowie telefonicznej w serwisie, powiedziano mi że granicą jest 200ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności