Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

A który silnik poleclibyscie 1.8 czy 2.0 ? Duza różnica w zuzyciu paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę polecić 2.0 FSI 150KM, najmniej problematyczny silnik. Jeśli jest dla ciebie za słaby to celował bym w 2.0 TFSI 200KM, w 1.8 z tego co pamiętam były jakieś problemy z napinaczem rozrządu.

 

ps. I przed zakupem 1.8 TSI rodził bym dokładnie przeczytać Auto Świat nr 20 (11 maj 2015).

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dziś we flocie skończyła żywot fabia 1.2 TSI. do 160000km powiedzmy, że bez wiekszych problemów, od 160000 do 180000 km pojawiły się pierwsze poważniejsze usterki, dziś ma 184000 i wiecej stoi niż jeździ.. sypie się wszystko, to tak na marginesie małych motorków z wykreconymi motorami.

 

ps. aa z góry uspokoje, że znam kierowce tego auta i auto nie miało specjalnie ciężko.. jazda głównie trasy, serwisowana regularnie - fakt nie było studzone itd.. powiedzmy że używane normalnie. trochę szybko nie?

kiedyś na szkoleniu w jednym z salonów grupy VW pewien ważny Pan z centrali tejże firmy zagalopował się i powiedział tak: 1.2 TSI 180000km, 1.4 TSI 200000 - 220000km.. tak wyliczony jest ten motor oraz podzespoły i patrząc na to co się dzieje wydaje się to prawdą. Z obawy przed druzgocącą odpowiedzią nie spytałem o 1.8TSI ;]

 

ps. o jednym z silnkmów TDI też się wypowiedział że wyliczony jest na 240000km, dam znac jak się potwierdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dziś we flocie skończyła żywot fabia 1.2 TSI

Flocie i fabia- słowa klucze dla mnie. Bo jak wiadomo, to jedno z najszybszych aut, tuż obok octavii, też służbowej ;)

Ciekawe co tam się dzieję, ale z doświadczenia wiem, jak wygląda auto flotowe i jak jest użytkowane i jakoś mnie nie dziwi, że padła ta skodzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewienikt pod słowem flota nie kryją się tylko autka handlowców. są to też auta np. księgowej albo pracownika administracji czy zaopatrzeniowca który jeździ wokół komina, ba nawet technologa. Nie wrzucajmy do jednego wora aut spod hasła flota, poza tym flota dla handlowców typowo terenowych tzw akwizytorów kupuje auta diesla.

A wracając do tej konkretnej 1.2 TSI była ona traktowana dobrze inaczej nie doleciała by do 150000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tym dieselem?? Mów jak już zacząłeś. A co do tych benzynek z motorami od komarków a konikami z porządnej stajni to nie ma się co dziwić. Tak to sobie firmy zaplanowały, rozważyli wszystkie za i przeciw i wyszło im że mogą trochę nadwyrężyć swoje dobre imię. Zyski nade wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niewienikt.

Masz 160 kucy i mówisz że ci 100 wystarczy na trasę. Może najpierw zrób trasę tym 1.6 z zapakowanym autem i dopiero się wypowiadaj. Nie wierzę że jak jedziesz z dziećmi i teściową to nie przekraczasz 100km/h a jak sam to cisniesz 180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w skodzie swojej służbowej obecnie 153 tyś km. 2012 rok produkcji 1.6tdi . Nic się nie dzieje póki co.

 

Nadal będę się upierał że 100 koni do passata to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym egzemplarzu?

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tfsi-200-ps-xenon-skora-60-tys-km-ID6y3zqX.html

 

Auto niedaleko ode mnie, 2.0 silnik by mi pasował bardzo, cena okej. Widze na pierwszy rzut oka dwa minusy, automat i ten paskudny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat dla wielu to zaleta, natomiast prawie 35zł to na pewno taka dobra cena za ten rocznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to jakis ulep, juz mi ta blacha z tylu lekko smierdzi a na pewno wyglada hmmm.... no nie wyglada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że zadałeś pytanie w złym temacie. Jest wątek z poradami w sprawie zakupu konkretnego auta :)

A co do tego sprzęta to albo straszny ulep, albo amerykaniec. Ale raczej to drugie. I oczywiście nie HL tylko CL

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak amerykaniec u nas to ulep :D dobra nie offtopuje juz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HL CL a co to ? Widze ze ciężko będzie ze znalezieniem

 

A ten też "ulep" ? - http://olx.pl/oferta/volkswagen-passat-bogate-wyposazenie-automat-skora-benzyna-silnik-tfsi-2000cm3-200-ps-CID5-IDa6Y3T.html#1c921c15c5

Edytowane przez rafal44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hl - high line

cl comfort line

to wersje wyposażenia

 

Już ci pisałem że do pytania o konkretne auta jest inny wątek. Nie śmieć tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto z usa czyli trend z plastikowymi fotelami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Już ci pisałem że do pytania o konkretne auta jest inny wątek. Nie śmieć tutaj

 

Nie potrafie znaleźć tego wątku, przecież ten wątek się nazywa "Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szkoda ze tak ważny temat jest mocno ukryty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do niewienikt.

Masz 160 kucy i mówisz że ci 100 wystarczy na trasę. Może najpierw zrób trasę tym 1.6 z zapakowanym autem i dopiero się wypowiadaj. Nie wierzę że jak jedziesz z dziećmi i teściową to nie przekraczasz 100km/h a jak sam to cisniesz 180.

Nie przesadzałbym aż nadto. Jeszcze wiele aut jeżdżących po naszych drogach ma podobne osiągi i dają radę. Oczywiste jest to, że więcej znaczy lepiej, ale nie uważam, aby 1.6 tdi nie nadawał się do jazdy.

Zaskoczę Cię i powiem, że akurat czy jadę sam czy z kimś to nie cisnę. Nikt mi nie daje na paliwo, ponadto nie muszę podbijać swojego ego chwaląc się ile to jechałem na autostradzie.

Od zabawy jest motocykl i gokart, a nie rodzinny samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności