Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

dawno tu nie zaglądałem bo z moim passatem B5 FL przygodę zakończyłem 1,5 roku temu. Po epizodzie z Mondeo MKIV myślę o ponownym powrocie do Passata może Superba. Warunek to kombi , silnik 2,0 TDI CR z przelotem do 100 tys km.

Przeglądając już od jakiegoś czasu ogłoszenia trafiłem już jakiś czas temu na to:

 

http://allegro.pl/passat-highline-170-ps-xenon-5000-km-nowy-i4792916168.html

 

Jest wystawiany już od dość dawna, jak pamiętam to startował z ceny cos pod 80 tys. Nie znalazłem żeby ktoś gdzieś wypowiadał się na temat tego passata. Jak myślicie skąd ktoś ma takie cudo? Daleko mam żeby przekonywać się osobiście. Cena nadal spora jak za B6 bo odbiegająca 20 tys w górę od średniej dla tego rocznika.

Myślałem o zakupie B7, ale.... gdyby trafił się ładny B6 na CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D przebieg bez komentarza chyba że auto stało jako demonstracyjne w salonie. Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 w salonie jako demonstracyjne? Skoro od 2010 jest B7.... Na zdjęciach wszystko wygląda nieźle, nawet kluczyki. Nie mam jakoś odwagi zadzwonić i wysłuchać historii z kosmosu ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co nie mogło stać gdzieś ? co w tym dziwnego? Mogło też służyc pracownikom ASO do dojazdówek tak zwanych :) możliwości jest wiele takiego przebiegu ale chciałbym żeby kolega vin załatwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że tak było. Warto się interesować B6 za ta kasę? Dla porównania za 70 wystawiane są B7 z PL salonu z przebiegiem w okolicach 60 tys km. z 2011-2012r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzowniłem - jak pisałem auta niby długo stało w aso ale sam nie powiedział czemu a później jeden właściciel który bardzo rzekomo jeździł po zakupie. Zaraz będe miał vin auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooooo, dzięki za zainteresowanie. sam jakoś nie mogłem się zebrać. To chyba z obawy co było gdybym jednak miał stanąć przed dylematem czy jechać 400km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wvwzzz3czae177116 vin auta. Za taką kasę ja bym brał b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie absolutnie każdy passat po wyjechaniu z fabryki jest nieznośnie głośny, bez żadnych wyjątków .

 

To jest bardzo uznaniowe. Ja po przesiadce z Mazdy 6 (benzyna) uwazam, ze Passat jest mega super wyciszony. Przy prekosciach 160 km/h nie slysze silnika, a szumy powietrza sa slyszalne na poziomie 120 km/h w mojej bylej Madzi.

 

Passat jest tez lepiej wyciszony moim zdaniem od Superba.

 

Wiec tragedii jak dla mnie nie ma :-) Wrecz przeciwnie.

 

Co do aukcji -- jak dla mnie dosc grubymi nicmi szyte. Gdyby to byla prawda, to ktos z najblizszego otoczenia sprzedajacego by sie na to rzucil bez potrzeby wystawiania takiej "okazji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mega dylemat. Niby plan zakupu auta na parę lat, więc im mniej na szafie tym lepiej. Ale B6 ma słabą opinie po PD-kach a B7 uchodzi już za ok. To odzwierciedla się w cenach.Gdybym wpadł na pomysł sprzedaży po 3 latach to pewnie większe baty dostałbym na tym B6 choć miałby wtedy mniej niż 100 tys km. Wyposażenie ma przyjemne...

No właśnie nikt nie wierzy w małe przebiegi, a co tu dopiero w prawie zerowy przebieg w 4 letnim dieslu.

Edytowane przez focusgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze komis to sprzedaje. Spróbuje zadzwonić do kolegi z aso, podam vin zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, to, ze komis to sprzedaje, to juz pozamiatane jak dla mnie. Psychologia -- wiekszosc kreci nosem, ale w koncu ktos sie napali i bedzie jezdzil "nowka". A goscie opchna B6 w cenie B7.

 

Ciekawe co w jest w historii serwisowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest wystawiany już od dość dawna, jak pamiętam to startował z ceny cos pod 80 tys

 

Teraz tyle taniej? Śmierdzi to jakimś szwindlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz tyle taniej?

Promocja

 

 

Ja w tych pieniądzach poszukałbym CC lub A4 B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC piękne no ale nie kombi. A4 B8 ładne ale ciasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie auto z takim przebiegiem może być z Aso lecz jak z Niemiec to na pewno kosztowało by dużo więcej ze wzgledu na mały przebieg. Tam wyznacznikiem ceny jest przebieg a nie rok. Auta z takimi przebiegami przeważnie przyjeżdżają na lawetach jako po wypadki. Trzeba sprawdzić vin i zobaczyć auto na żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem i ogladalem dzisiaj auto z tego linka.

Ogolnie pozytywne wrazenia. Dowiedzialem sie ze pasek rozrzadu bedzie do wymiany, bo nie byl ruszany od nowosci.

Na szczescie ma pelna historie serwisowania z ASO i olej w DSG byl wymieniany regularnie.

Dwumasa jakos szczegolnie nie trzeslo.

Mialem zrobic zdjecie silnika - nie jest tak czysty jakbym chcial z drugiej strony nie jest jakis tragiczny - zamiast tego zrobilem trzesacy sie filmik - co myslicie o dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, mam pytanie od którego roku są montowane silniki CR ?

i czy jest różnica miedzy 2.0 TDI 170 km w konfiguracji PD i CR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 2008 CR'y szły nie pamiętam od którego miesiąca dokładnie .

Tak CR i PD to dwie zupełnie inne budowy silnika .

 

Czytałeś ten temat w ogóle ?? Bo ostatnio chyba 3 razy w ciągu tyg pisane było od kiedy CR'y szły

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie jestem użytkownikiem vectry b z 98r.

Rocznie robię w granicach 15-20 000 km w związku z czym preferuję zakup wolnossącego benzyniaka.

Widzę, że b6 jest również dostępna w opcji 2.0 FSI 150 KM.

Na co zwrócić uwagę? Czy istnieje sposób na sprawdzenie wiarygodności przebiegu? Jak widać nie jest to dla mnie tylko zmiana modelu, ale w ogóle zmiana 'systemu'.

W Allegro znalazłem właśnie samochód z tym silnikiem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4800407741

Zastanawia jedynie niski przebieg jak na samochód z 2008r.

Ewentualnie mogę rozważyć zakup samochodu od kogoś cieszącego się dobrą opinią na tym forum.

Jestem z małopolskiego więc interesują mnie oferty lokalne oraz z woj. ościennych - śląskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

Edytowane przez lucjan83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności