Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem Passata B6 z 2006r. z silnikiem 2.0 TDI 170 KM z przebiegiem(sprawdzonym) 264 tysięcy km. Ale niestety słyszałem że te silniki są mniej żywotne od przykładowych 140KM. Czy ten przebieg to nie jest już za dużo dla niego? W razie kupna na co mam zwrócić uwagę?? Jest jakiś znawca, który mógłby mi chociaż jakoś pomóc?

 

Ps. Proszę nie pisać, że mam sprawdzić poprzednie strony, bo nie dość że jest ich od groma to brak jest jakichkolwiek trafnych komentarzy.

 

No nieźle jak na pierwszy post. Moze admin postawi owoca , to będzie przymusowe czytanko :danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taka wersje panowie juz widzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista
(sprawdzonym) 264 tysięcy km.

 

to pewnie serwisowany... Jeżeli ładnie pracuje i cena byłaby dobra to nic lepszego nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja jeżdżę TDI 170 km B6 manual.Zrobiłem przez dwa lata 46000 km i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z forumowiczow ma informacje nt silnika 2.0 CR CBAA, auto z wrzesnia 2008 roku pochodzi z Belgii. Jak spisuje sie ten silnik?

Znam jego parametry ale nie natknalem sie na testy tego typu, Wszystko pisane jest ogolnie i dotyczy calej rodziny tych silnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam CBBB ale już CR i z grudnia 2008. Odkąd kupiłem w styczniu 2009 po przejechaniu 135k km nie miałem absolutnie żadnej usterki związanej z silnikiem i osprzętem. Olej wymieniam co 15k km. Żadnych problemów z dwumasą czy wtryskami. Silnik jest bardzo cichy i kulturalny. Rozrząd co 180k km. Gorąco polecam z tą uwagą, że samochód mam o nowości, nie wiem w jakim stanie i ile przebiegu ma Twój model z Belgii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBBB ma 125KW - rakieta :-), ten o ktorym pisze 100KW tak wiec jest slabszy jutro sie nim przejade. Auto ma przejechane 200.000 czyli dosc duzo ale jesli bylo serwisowane a ponoc jest ksiazka i wlasciciel zgadza sie na sprawdzenie w ASO sadze ze cena 44K jest sensowna. Obawiam sie jeszcze o filtr DPF bo bede robl dosc male przebiegi czy zapycha sie rownie szybko jak w TDI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy moze ktos wie co oznacza przycisk sync na panelu klimatyzacji w nowym cc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czy moze ktos wie co oznacza przycisk sync na panelu klimatyzacji w nowym cc?

 

to chyba w każdym passacie jest to samo - ustawia temp. taką samą dla kierowcy i pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba w każdym passacie jest to samo - ustawia temp. taką samą dla kierowcy i pasażera

 

W starszych rocznikowo Passatach jest DUAL o ile pamiętam. Ale też mi wygląda na to, że to po prostu jest inna nazwa tego samego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W starszych rocznikowo Passatach jest DUAL o ile pamiętam. Ale też mi wygląda na to, że to po prostu jest inna nazwa tego samego. ;)

 

ja mam B7 i jest sync, nie wiem, jak jest w CC, ale pewnie to samo oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba wam się nowe cc bo mi i to bardzo . Jak go konfigurowalem na stronie to wyszlo tanio bardzo tanio z silnikiem 2.0TDI w porównaniu z passatem b7 a jakie cc ma fajne wyposażenie standardowe np., ksenony czy aluski 18 cal. Może kiedyś sobie go kupie... Kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo podoba i nie ma ze tam wersja trendline comfort czy hight jedna full i cos tam sie doposaża duzo w standarcie za dobra cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aluski 18 cal.

W standardzie masz "Phoenix" 8J x 17

 

Jak go konfigurowalem na stronie to wyszlo tanio bardzo tanio z silnikiem 2.0TDI w porównaniu z passatem b7

Niestety wcale nie wychodzi tak tanio. Skonfigurowałem sobie CC z takim wyposażeniem jak mam w B7 i wyszło ponad 20 tys. różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi się widzi cc dostajemy fajnie wyposażone auto już w standardzie i co ważne nie ma innych wersji wyposażenia tylko jedną konkretną którą możemy doposażyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci tylko napisałem, że wcale po doposażeniu nie wychodzi tak tanio. Moja konfiguracja z silnikiem 1.8 TSI wyniosła 139 tys. zł a to sporo kasy. B7 niestety również nie jest tanim samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ci tylko napisałem, że wcale po doposażeniu nie wychodzi tak tanio. Moja konfiguracja z silnikiem 1.8 TSI wyniosła 139 tys. zł a to sporo kasy. B7 niestety również nie jest tanim samochodem.

Ja za swojego diesla w 2006 roku zapłaciłem niewiele mniej, patrząc z perspektywy czasu za te pieniądze można mieć o wiele lepsze auto niż passat - np. roczne czy dwuletnie audi czy bmw, które jakościowo i komfortem biją vw dość mocno.

P.S. 139tys. pln za b7 w 1,8 benzynie??? Trochę przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. 139tys. pln za b7 w 1,8 benzynie??? Trochę przesada.

Ja nie napisałem, że dałem 139 tys. za b7 1.8 TSI , tylko że tyle kosztowało by mnie cc z takim wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie napisałem, że dałem 139 tys. za b7 1.8 TSI , tylko że tyle kosztowało by mnie cc z takim wyposażeniem.

OK, a tak na marginesie, to powinni jakieś promocje na CC zrobić, bo w połowie roku ma wejść nowy model, tak przynajmniej dowiedziałem się niedawno w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za swojego diesla w 2006 roku zapłaciłem niewiele mniej, patrząc z perspektywy czasu za te pieniądze można mieć o wiele lepsze auto niż passat - np. roczne czy dwuletnie audi czy bmw, które jakościowo i komfortem biją vw dość mocno.

P.S. 139tys. pln za b7 w 1,8 benzynie??? Trochę przesada.

 

Kto sprzedaje DOBRE roczne czy dwuletnie luksusowe samochody? Ogarnij się. Szukałem takich jako alternatywa dla passata. Wlasnie BMW i audi. Albo były z jeziora, albo z niepewną (prawnie) historią , czy też powypadkowe.Owszem zdarzy się sytuacja , gdzie ktoś musi się pozbyć wartościowego auta ale wtedy idzie do rodziny albo znajomych, lub dealer bierze za dość dobrą cenę. To jak hunt na iboodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności