Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

co lepiej jeździ na co dzień 1.8T powiedzmy zawirusowany czy 2.3

Silnik 2.3 nie cieszy się popularnością i powodzeniem bo jest ich bardzo mało więc i ciężko o konkretne porównane.

1.8T w serii szału nie robi jest przereklamowany i przyciąga oznaczeniem 1.8T 150KM co w rzeczywistości wygląda gorzej.

1.8T powiedzmy wyprzedzając od 80-120

Jeżeli chcesz szybko wyprzedzać to przy prędkości 80km/h to nawet do 3 musisz zejść.

Skłaniam się ku 1.8 ale brak mi potwierdzenia czy to faktycznie dobrze jeździ.

Żeby jechało musi mieć obroty, a co za tym idzie głośniejsza praca silnika, dużo wyższe spalanie. W niskich partiach obrotów totalny muł. Może virus mu trochę pomoże, ale co z tego jak na zewnątrz jest słonecznie i sucho to łapie dużą temperaturę w dolocie i też zamula nie wspomnę o 4 osobach na pokładzie i włączonej klimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie jak kolega Grucha...napisał tzn.jeżeli chce się szybko wyprzedzić inne auto to trzeba go trzymać na obrotach,nie mniej niż 3000obr/min i wyżej.

Do 2000obr/min praktycznie nic się nie dzieje dopiero powyżej zaczyna jechać a konkretnego kopa dostaje tak jak wyżej pisałam od 3000obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wicie ja w A8 tez nie jeżdżę na wolnych obrotach... jak che wyprzedzić z 80km/h wale buta w podłogę to tip zrzuca do "2" biegu i wtedy jest bolid. przy 2 tys obr to i 4.2 demonem nie jest. od 2800 to już zaczyna być bestia.

 

A powiedzcie mi taką sprawę bo dzisiaj pykałem sobie do Wrocka A2 i sprawdzałem jakie to obroty na 5 biegu mam przy różnych prędkościach.

 

120km/h - 2200obr.

180km/h - 3400obr.

200km/h - 3800obr.

270km/h - 5300obr.

 

A jak to wygląda w Passacie 1.8 T???????

Edytowane przez Esperak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100km/h - 2600obr/min

120km/h - około 3000obr/min

Przy wyższych prędkościach już nie patrzę na obrotomierz tylko na drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.

 

Przywędrowałem do was jak że już czas zmienić autko na coś powiedzmy bardziej ekonomicznego. Obecnie smigam od 4 lat A8 w wersji 4,2. jako ze na liczniku już pokazała się "3" z przodu przebiegu czas na zmiany.

Skłaniam się ku Passatowi w wersji Kombi. A że jestem zażartym gazownikiem to jedynie rozważam wersje PB. I tu mam pytanie do doświadczonych kolegów.

Bo nie do końca jest to jednoznaczne co lepiej jeździ na co dzień 1.8T powiedzmy zawirusowany czy 2.3???? ogólnie wiem co to przyspieszenie mam 4.2 V8 300PS i nie oczekuje podobnych doznań bo nie czas na to obecnie. Ale lubię umieć wyprzedzić.

Często jeżdżę z prędkościami 140-160km/h który silnik przy takie jeździ będzie bardziej żwawszy???? który mniej pali.????

Czy lepiej się zbiera 1.8T wirusowany powiedzmy wyprzedzając od 80-120 czy VR5 2.3??

Kwestia automatu czy manuala to zależnie co się trafi do automatu w A8 nie mogę mieć najmniejszych zastrzeżeń rewelacyjna skrzynia. Rozumie że w Pasku tez automat to podobna konstrukcja.

najbardziej mnie interesuje wybór jednostki napędowej. Skłaniam się ku 1.8 ale brak mi potwierdzenia czy to faktycznie dobrze jeździ.

 

Pozdrawiam.

Adam.

Ja bym Ci polecił 2.8 V6 - do gazu sie nadaje i w miarę się zbiera.

 

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

 

Witam,

 

Panowie co sądzicie o tym egzemplarzu ?

 

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C18956372.html

 

Na pierwszy mój pierwszy rzut oka cos bylo z przodem... brakuje mi sprysków do xenonów...

 

Wygląda jak koza, nakładki na pedały lipa, znaczek na klapie chyba ktoś sam naklejał,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.8 no fajny motor miałem audi B4 2,6 V6 paliło tyle co A8 4,2 i średnio jeździło. moze dlatego nie biore go pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.8 no fajny motor miałem audi B4 2,6 V6 paliło tyle co A8 4,2 i średnio jeździło. moze dlatego nie biore go pod uwagę.

 

Na masz racje ja nim gaz założyłem na PB w trasie spalałem 8l a w miescie kolo 13l wiec sporo faktycznie tyle co 4.2 V8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EnX

Witam,

 

Szukam Passata dla siebie, rocznik 1999-2000, silnik 1.9 TDI 110KM, automat.

Dlatego mam kilka pytań:

1. Słyszałem że silniki VW 1.9TDI są "niezniszczalne" i jeżeli trafi się dobry egzemplarz, to wystarczy tylko wymieniać filtry i płyny. Prawda to?

2. Czy automatyczne skrzynie biegów w B5 nie są jakoś specjalnie awaryjne? Jak z wymianą oleju?

3. Jakie są ceny wymiany zawieszenia? Przód/tył? Nie znam się na poszczególnych elementach, które wchodzą w skład zawieszenia, dlatego prosił bym o rozpisanie "łopatologiczne"

4. Czy Paski nie mają problemów z elektryką/elektroniką?

5. Jak poznać czy samochód był bity? Oczywiście umiem rozpoznać partacką robotę, i potrafię posługiwać się czujnikiem grubości lakieru, lub od biedy magnesem.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. niezniszczalne jeśli idzie o blok, tłoki, korbę...

leci cała reszta - osprzęt, czujniki, inne pierdoły - choć i tak mam wrażenie, że stosunkowo mniej niż w młodszych autkach ;]

a i kosztowo nie są to najczęściej jakieś zawrotne sumy.

2. szukasz auta które ma 11-12 lat, więc na co liczysz?

automat z przebiegiem co najmniej 300tyś ma prawo już zaprotestować. olej bodajże co 60 tyś się wymienia.

3. o tyle praktycznie można zapomnieć - tam masz belkę skrętną - czaaasem wymienia się silentbloki, ale to raz na kilkaset tyś..

przód: masz po dwa wahacze górne (małe) i po dwa wahacze dolne (prosty, który trzyma też amortyzator i tylny tzw. banan) do tego dochodzą łączniki stabilizatorów i końcówki drążków kierowniczych.

Cały zestaw składa się z 12 elementów.

dobry zestaw lemfordera to ok 1500-1600 pln chińszczyznę można kupić już za (chyba) 500. wymiana wszystkiego to od 300 do 450pln.

4. jak wszystkie inne w tym wieku ;]

5. tak jak przy wszystkich innych autkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to ASO i weryfikacja przebiegu. Tylko tyle, albo aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zamierzasz zweryfikować przebieg!!!

ASO też bym nie ufał.

Wystarczy jak użytkownik będzie robił 100 tyś rocznie, serwis w domu, raz do roku cofanie licznika tak, żeby był stan c.a. 15 tyś rocznie i jeden serwis w stacji ASO, żeby podbić książeczkę i mieć historię serwisową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, może nie celuje idealnie w temat, ale to chyba najlepszy temat...

Czy w razie roszczeń, uszkodzona maglownica może być podstawą do odstąpienia/ zwrotów kosztów naprawy etc od umowy?

Dla ścisłości, wczoraj zakupiłem passka, niby wszystko ok, wypucowany itd, a dziś się okazało że przez noc zszedł cały zbiorniczek płynu od wspomagania... Koszt regeneracji i montażu to ok 700 zł więc dość duża sumka...;/

Mogę poprzedniemu właścicielowi utrzeć nosa bądź żądać aby pokrył koszty tej wady? Można to uznać, za wadę ukrytą pojazdu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w umowie był zwrot: "...kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu i nie zgłasza do niego zastrzeżeń..." bądź coś podobnego?

jeśli tak, to raczej niewiele osiągniesz.

oczywiście do sądu można iść zawsze, ale szans wielkich w takiej sytuacji nie masz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie taki zwrot... jednak mam zamiar powołać się na ustawę KC art. 560, a m.in dlatego, że pomimo kilkukrotnego pytania o stan techniczny pojazdu zapewniano mnie, że wszystko jest w porządku. A to nie jest błaha usterka. Czy pełnoletnia osoba będąca obecna podczas zawarcia umowy oraz oględzin pojazdu jest jakimś atutem w tej sytuacji?

Kodeks Cywilny

 

Art. 560.

§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.

Edytowane przez Gentelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie prawo, bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentelman, nie wiem czy ten artykuł ma zastosowanie do rzeczy używanych...

 

zasadniczo - sprawa do sądu, chyba że koleś wykaże dobrą wolę i się dogadacie, co wątpliwe...

 

ten zwrot w umowach stał się standardem, żeby uchronić ludzi przed sytuacjami typu:

sprzedajesz swojego np. 12 letniego paska człowiekowi w dobrej wierze, będąc przekonanym o jego ekstra stanie, a po miesiącu dostajesz pozew, bo kupującemu po dwóch tygodniach szlag trafił turbinę, łopatki poszły do cylindrów i silnik na złom...

 

każdy kij ma dwa końce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na całe szczęście facet poczuł się winny i na swój koszt naprawił maglownice... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

happy end.

jak w Ameryce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności