Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, jak jest ktoś nowy i spojrzy na ten dział, to nie przeleci całego i nie znajdzie wypowiedzi żeby sprawdzić wahacze ;)

ja przykladowo nie sprawdziłem przy zakupie, a kupiłem dokładnie tydzień temu :)

wiedziałem że szybko leci zawieszenie aluminiowe w tych autach ale skusiłem sie jednak...

nie miałem pojęcia natomiast o tym że wahacz może poprostu ulec autodestrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaka jest różnica między 1.9 TDI 130 km, a 2.0 TDI 136KM, czy to tylko rozwiercony 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to tylko rozwiercony 1.9

 

Można tak powiedzieć.;)

Ma również on założony DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma inny kolektor dolotowy i osobno montowane elektromechaniczny EGR i klapę gaszącą.

Więcej informacji na temat silnika BGW jest [thread=37896]tutaj[/thread].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jako nowy tutaj na forum :) mam kilka koledzy pytań,zapewne podobne jak inni wcześniej, aktualnie posiadam Audi 80 1.9 Tdi 1Z i zamierzam zmienić na PASSATA B5 po liftingu :)

Mam na oku dosyć zadbane auto 101TDI i myśle czy to dobry by był wybór, jakim spalaniem mam się koledzy liczyć ?? czy może lepiej szukać 130 km i z 6 biegową skrzynią czy 5 biegowa starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Audi 80 1.9 Tdi 1Z

Klasa :)

 

z 6 biegową skrzynią czy 5 biegowa starczy

Zależy gdzie jeździsz. Jak głównie miasto to wystarczy 5, jak śmigasz w dłuższe trasy, po lepszych - szybszych drogach (autostradach) to ta 6 może Ci się przydać :)

 

Patrz głównie by auto było git, a liczba biegów to drugorzędna sprawa moim zdaniem. No chyba, że jeździsz tylko po autostradach to szukaj 6.

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

 

Mam na oku dosyć zadbane auto 101TDI i myśle czy to dobry by był wybór, jakim spalaniem mam się koledzy liczyć ??

Chyba wyższym niż w 1Z. Przewertuj temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie koledzy śmigam miastko + wypady poza miasto, dlatego się pytam czy 101 km wystarcza czy jednak 130 szukać,temat wertuje już kolego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie koledzy śmigam miastko + wypady poza miasto, dlatego się pytam czy 101 km wystarcza czy jednak 130 szukać,temat wertuje już kolego

Kolego, ale to zależy od Twoich wymagań. Jeżeli w audi zapewne 90KM Ci wystarczało to i 101 Ci wystarczy. Osobiście polecam 131KM, ale to patrząc z mojego punktu widzenia, bo ja lubię mieć nadmiar mocy pod nogą. Decyzja należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie koledzy śmigam miastko + wypady poza miasto, dlatego się pytam czy 101 km wystarcza czy jednak 130 szukać,temat wertuje już kolego

Jak się przesiadłem z 1Z (90 KM) na AFNa (110 KM) to szedł ładnie nowy, ale jak się śmignąłem AEB 150 KM to stwierdziłem, że ten to dopiero idzie :)

 

Nawet w 101 KM będzisz czuł różnice, a jak wsiądziesz do 131 KM to podejrzewam, że nawet wielką :)

 

101 KM Ci powinno wystarczyć. Prawda taka, że u Nas o bardzo nie ma nawet gdzie tego wykorzystać.

 

Tak jak pisałem, szukaj żeby auto było git. Jak będzie OK to i 101 i 131 KM będzie dobre :)

 

Powodzenia w szukaniu auta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oto koledzy mi chodziło, wiadomo większa moc troche kusi, poczytałem o spalaniu i troszkę niektóre spalania 130km silnika mnie zmartwiły 10 -12L ON w mieście to trochę dużo, to tak dynamicznie mykali sobie tymi autami że mają takie spalanie?? czy raczej spokojna jazda = mniejsze spalanie bo ogólnie to przyznam się wole by auto spalało jak najmniej paliwa wiadomo Passat spali mi więcej ciut niż mój obecny 1Z ale wersja 101 konna widzę że prawie to samo jest, więc ta 130km dużo więcej w spokojnej jeżdzie mi spali?? chłopaki a sprzegła są wszystkie hydrauliczne? i ostatnie pytanie czy oba silniki są do siebie podobne bo zauważyłem że mają czerwone DItroszkę was muszę pomęczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na znaczki tdi na klapie nie zwracaj uwagi bo jak kto sobie życzył przy zakupie takie mu naklejali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego za pomoc z tematami, jak narazie jestem w polu z szukaniem odpowiedniego modelu a nie chce latać po całej polsce i oglądać kolejne trupy lub ceny aut z kosmosu, co do mocy silnika pozostaje otarty na 101km jak i na 130km, który lepszy będzie dlamnie dalej się zastanawiam i wertuje forum sobie i licze na waszą pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a coś jeszcze możesz mi powiedzieć na podstawie zdjęć?

koło kiery po 150 tkm ma fakturę na całości...

to wygląda na 300++, chyba że te 150 ktoś zrobił po hipermarketowym parkingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie to jest...

w niektórych miejscach może być przytarte...

ja obszywałem skórą po zakupie i po 117 tys. km przytarło się...

 

Ale co prawda to prawda...jeśli auto ma 150 tys. to w środku powinno być jak nówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to że stoi w komisie, to te auta dyskwalifikuje. Jakby był taki super jak tam jest napisane to by nie stał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Liero

Ta,wiadomo jakie sa opinie nt auto z komisow,jednak chodzi oto ze w gre wchodzi zamiana Honda City z 2006r PB na Passata TDI :) dlatego tez glownie szukam czegos zadbanego w komisie,bo praktycznie nie ma osob prywatnych z blizsza,ktore sa chetne na wymiane,tylko na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

260 tyś i przetarty fotel, jak dlamnie to ma więcej przejechane kolego. oglądałem już sporo pasatów i z przebiegiem około 250 tyś ale fotela zaden niemiał przetartego, sam mam audi 80 i 257tyś przejechane dopiero a fotele jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 339 tys a fotele bez żadnych przetarć. Jedyne co to wymieniałem w boczku siedziska gąbkę. Gdyby tego nie zrobił od razu, to pewno dziura by była. A kierownicę chyba mam lepszą (oryginalną), ale ciężko ocenić po zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zrobię fotki to pokażę wam o co mi chodzi z tym fotelem i w ogóle jak wygląda wnętrze...

fotel ma przetarcie ale jeszcze gąbka nie wyłazi :) niech by miał te 350000 ale do 2008r nie jezdzil po polskich drogach no i do 1mln km to mu jeszcze daleko :D mam nadzieje ze mi posluzy jakis czas ;) ogólnie jestem zadowolony z zakupu, do wymiany tylko mam łaczniki stabilizatora ponoć i łożyska koła przedniego i podejrzewam też przegub, poza tym reszta działa bez zarzutu klima, wszystko... tylko właśnie chciałem się was w kwestii przebiegu poradzić, bo podczas zakupu byłem świadom że coś musiało być kręcone :) stawiam na to że licznik cofnięty jest o 100000 km. i jeszcze mnie troche sprzęgło denerwuje bo gdy się rozsprzęgla to praktycznie trzeba do konca puscic sprzęgło luzem bo łapie przy samej górze :) no i ciężko chodzi ale czytałem że taki urok w paskach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności