Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

do paffka

 

Odpowiedzi znajdziesz w innych tematach, wystarczy poszukać bo są to tematy już opisane...

 

na szybko:

 

1. olej co 10-12 tyś

2. przesuwasz przycisk na dzwigience z kierunków, puszczasz gaz i wciskasz na kierownicy set, potem predkosc regulujesz przyciskami + i -

3. raczej sie nie dolewa, chyba ze ucieka gdzies

4. lej dobre paliwo i czasami dawaj po garach,zeby temperatura w wydechu była odpowiednia i przepalało sadze:)

Edytowane przez -ERNI-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to dobry temat (pewnie nie) ale mam pytanie, co sądzicie o tym passacie? http://otomoto.pl/volkswagen-passat-130km-skora-highline-C16891657.html

 

Pozatym mam jeszcze jedno pytanie na aukcji jest napisane, ze jest to 130 km motor, a na tylnej klapie tylko "I" jest czerwone? Wiec powinno być 101 km, tylko że znów skrzynia jest 6 biegowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie wiem czy to dobry temat (pewnie nie) ale mam pytanie, co sądzicie o tym passacie? http://otomoto.pl/volkswagen-passat-130km-skora-highline-C16891657.html

 

Pozatym mam jeszcze jedno pytanie na aukcji jest napisane, ze jest to 130 km motor, a na tylnej klapie tylko "I" jest czerwone? Wiec powinno być 101 km, tylko że znów skrzynia jest 6 biegowa...

nie patrz na znaczki na klapie tylko na litery wytłoczone na bloku silnika a auto godne uwagi tylko ten przebieg "udokumentoawany do końca KS" mi nie pasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza najwazniejsza zasada nei sugeruj sie tym co jest na tylnej klapie!!

Ja jakos bym nie polecial na skrzynie 6 biegowa ale to moje zdanie

Ogolnie calkiem ladne autko, ale lepiej niech sie wypowiedza fachowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) A prosze mi powiedziec jak to jest z ta skrzynia 6 biegową? Czy wystepowała ona również z silnikami 101km ? Czy tylko 130 km ? I jak poznać czy jest to AWX (285nm) czy AVF (310nm) ? Mielke mozesz coś jaśniej ? Bo zielony jestem w tym temacie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki A prosze mi powiedziec jak to jest z ta skrzynia 6 biegową? Czy wystepowała ona również z silnikami 101km ? Czy tylko 130 km ? I jak poznać czy jest to AWX (285nm) czy AVF (310nm) ? Mielke mozesz coś jaśniej ? Bo zielony jestem w tym temacie

 

skrzynia 6 występowała tylko ze 130-ką. Co do oznaczeń na klapie to jest ok ;), w tym roczniku tak było więc wszystko się zgadza. NA 99,9% będzie to AVF.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) A prosze mi powiedziec jak to jest z ta skrzynia 6 biegową? Czy wystepowała ona również z silnikami 101km ? Czy tylko 130 km ? I jak poznać czy jest to AWX (285nm) czy AVF (310nm) ? Mielke mozesz coś jaśniej ? Bo zielony jestem w tym temacie:(
wyczaj VIN tego auta i wrzuć tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80333&highlight=decoder+vin a dowiesz się jaki ma silnik i w jakim wyposażeniu wyjechał z fabryki jakiego kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dtambor - dzieki :)

 

A jak poznać z tym momentem obrotowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dtambor - dzieki

 

A jak poznać z tym momentem obrotowym ?

 

Jak będzie AVF, a raczej tak jest to 310 Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Was forumowicze. Poszukuję auta dla siebie i myślę o Passacie B5 FL 1.9 TDI rok produkcji od 2001 do 2004, sedan, kolor czarny. Zjeździłem już kilka komisów, byłem nawet w Niemczech, ale nie trafiłem tego typu auta. Za to przekonałem się, jaki szmelc potrafią wciskać handlarze po skamuflowaniu usterek i uszkodzeń. Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów w jaki samemu sprawdzić stan auta poprzez oględziny oraz jak zorganizować sobie własną diagnostykę na laptopie? Co muszę mieć (o czym powinienem wiedzieć i jaki sprzęt posiadać) aby pewnie wyruszyć na spotkanie handlarzom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w Niemcach pod Lublinem byłeś?Niemożliwym jest byśmy wszystkie B5 FL zza zachodniej granicy już przywieźli(chociaż może nie doceniam rodaków;-)).Trza szukać,szukać i jeszcze raz szukać.Z zakupem dobrego modelu paska jest jak ze sławetnym pudełkiem czekoladek-nigdy nie wiadomo co się znajdzie....w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Was forumowicze. Poszukuję auta dla siebie i myślę o Passacie B5 FL 1.9 TDI rok produkcji od 2001 do 2004, sedan, kolor czarny. Zjeździłem już kilka komisów, byłem nawet w Niemczech, ale nie trafiłem tego typu auta. Za to przekonałem się, jaki szmelc potrafią wciskać handlarze po skamuflowaniu usterek i uszkodzeń. Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów w jaki samemu sprawdzić stan auta poprzez oględziny oraz jak zorganizować sobie własną diagnostykę na laptopie? Co muszę mieć (o czym powinienem wiedzieć i jaki sprzęt posiadać) aby pewnie wyruszyć na spotkanie handlarzom?

1 wprawne oko i ucho

2 miernik grubości lakieru

3 laptopa z interfejsem VAG COM CAN

4 dobre gadane by zbić cenę nawet jeśli auto jest ok

5 fuksa by nie trafić na przekładkę anglika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ukasz91

Witam chciałem zapytać co sadzicie o Passacie Syncro sedan 1.9 tdi rok 99 , chciałbym tez wiedzieć czy duży jest problem utrzymania takiego auta wiem ze to jeszcze jest torsen większość mówi ze jest bez obsługowa ale co wy sadzicie torsen czy haldex bo haldex trzeba już dolewać olej i i inne pierdoły, czy da się tym w zimie polatać bokami czy odpuścić sobie porostu 4x4 i kupić zwykła ośkę, i na co zwrócić szczególna uwagę kupując Syncro z góry Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem zapytać co sadzicie o Passacie Syncro sedan 1.9 tdi rok 99 , chciałbym tez wiedzieć czy duży jest problem utrzymania takiego auta wiem ze to jeszcze jest torsen większość mówi ze jest bez obsługowa ale co wy sadzicie torsen czy haldex bo haldex trzeba już dolewać olej i i inne pierdoły, czy da się tym w zimie polatać bokami czy odpuścić sobie porostu 4x4 i kupić zwykła ośkę, i na co zwrócić szczególna uwagę kupując Syncro z góry Dzięki.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23345

Masz tu link,ale na drugi raz wysil się trochę i użyj opcji SZUKAJ.

Może źle zrozumiałem. Kupujesz auto,aby sobie bokami polatać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Super temat! Dzięki stokrotne jego autorom. Zdecydowałem się na zakup Paska B5FL i w tym tygodniu jadę oglądać jednego. Mam kilka pytań:

 

1. Czy znacie jakiegoś fachmana w Zielonej Górze lub okolicach, który wykonałby lepszy i większy przegląd przed zakupem niż typowy serwis VW?

 

2. Czy ktoś z forumowiczów posiada Paska z kremowym wnętrzem? Bardzo mi się takie podoba, dodaje uroku. Jak to się sprawdza? Lepiej szukać pełny welur, czy boki siedzeń skórzane a środek welur lub alcantra?

 

3. Bardziej polecacie takie auto z zachodu (Niemcy, Austria, Holandia) czy lepiej kupione w salonie w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik lofi posiada paszteta z kremowym wnetrzem pogadaj z nim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności