Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanko co do mojego paska (2.0tdi 136km).

 

1. Co ile kilometrów należy wymieniać olej ?

2. Jak załączyć tempomat? Brat mi mówił, że włącza się go na tej dźwigience od kierunków, po prostu jadąc z pewną prędkością przesuwa się go (wtajemniczeni będą wiedzieli) i noga z gazu a auto jedzie. Zrobiłem tak właśnie, zaświeciła się zielona lampka pod obrotomierzem a i tak zwalniało. Nie wiem czy coś źle robię czy po prostu tempomat nie działa ?

3. Jak często dolewać płyn do wspomagania? (i też jaki kolor bo są ponoć trzy i jak zaleje się inny niż jest to pompka może pójść ...)

4. W jaki sposób dbać o filtr cząstek stałych (DPF)? Wymiana, jakiś olej czy cokolwiek, nic o nim nie wiem ..?

 

W razie kolejnych pytań napiszę, na razie czekam na odpowiedzi :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPF wywalic, szkoda pozniej placic 5000 zl

 

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

 

 

 

to masz cos na pewno nie tak, bo to za duzo :)

 

 

 

A jak myslicie , oplaca sie bardziej TDI czy bene z gazem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DPF wywalic, szkoda pozniej placic 5000 zl

 

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

 

 

 

to masz cos na pewno nie tak, bo to za duzo :)

 

 

 

A jak myslicie , oplaca sie bardziej TDI czy bene z gazem ?

szczerze to na równo wychodzi po zliczeniu wszystkich kosztów i korzyści jak dużo latasz bo jak mało to bierz ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autem raczej bym jezdzil do pracy, codziennie 70km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno konkretne pytanie... dlaczego nie ma chętnych na silniki Pb ?? + LPG ??...

ile taki Passat musi kosztowac zeby go sprzedac ... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedno konkretne pytanie... dlaczego nie ma chętnych na silniki Pb ?? + LPG ??...

ile taki Passat musi kosztowac zeby go sprzedac ... ??

taki jak twój to koło 15 000 z LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki jak twój to koło 15 000 z LPG

nie przesadzaj,bo to kwestia klienta,z takim wyposażeniem za 15 tyś? chyba 17-19tys mysle, na wszystko trzeba znaleźć kupca i można sprzedać za nawet więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie przesadzaj,bo to kwestia klienta,z takim wyposażeniem za 15 tyś? chyba 17-19tys mysle, na wszystko trzeba znaleźć kupca i można sprzedać za nawet więcej
pytam bo schodzę z ceny od 24000 ... jest 20600 ..sporo chętnych ale to jak na giełdzie kibice i handlarze ....chwilowo nie komentuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co tym kupcom się nie podoba, że nikt nie chce go kupić?? Do czego mają ale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz auto masz piekne, sam bym go wziol gdyby to bylo TDi mialem juz auto w gazie i powiedizalem sobie ze nigdy wiecej gazu tylko ropa. Duzo bardziej wytrzymalsze motorki i wogole zawsze podobala mi sie praca diesla:)

Ale auto naprawde godne uwagi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co tym kupcom się nie podoba, że nikt nie chce go kupić?? Do czego mają ale??
cena!!! dlatego pytam ile trzeba wystawić .. 12000 ?? non sens każdy by chciał za free najlepiej albo żeby jeszcze dopłacić ... Edytowane przez lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj byłem w Niemczech i wpłaciłem już gościowi 500 EURO zaliczki za VW Passata 1,9 TDI 131 KM 4 MOTION 2004R W KOMBI. Nie mogę znaleźć informacji na temat tego modelu... Całośc ma mnie kosztować 6100 EURO czyli niecałe 23500 ,-. Auto ma napęd 4x4, nawigację, przednie szyby automatyczne tylnie manualne, tempomat, climatronic, skrzynia manualna. Czy było warto i czy jest taka wersja ? Bardzo dziękuję i proszę o szybką odpowiedź bo mam jeszcze możliwość wycofania się, chociaż 500 EURO już mi nikt nie wróci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie. Sam kilka miesięcy temu szukałem czarnego 1.8T w dobrym stanie. I powiem, że było bardzo, bardzo ciężko. Nikt nie chciał się podjąć sprowadzić zza granicy, w ogłoszeniach pojawiał się taki raz na jakiś czas i szybko schodził. Czarny sedan z tym silnikiem jest rzadkością i naprawdę cieszy się zainteresowaniem.

Twojego może trochę gubić automat i brak klimatronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myśle że podpięcie pod kompa sprawę wyjaśni.

Powód może być prosty.Ja stawiam na dwa błędy Pierwszy to nieprawidłowa emulacja sondy lambda a drugi zbyt ubogi skład mieszanki.

 

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

 

 

Jak będziesz jeszcze szukał dość długo to za rok sprzedam Ci mojego.:fajny

 

A obejrzałem chyba ze 20 sztuk zanim kupiłem.Cierpliwości trzeba przed kupnem na pewno coś się trafi

No podpiolem go faktycznie sonda lambda na 2 glowicy nie chodzi dzi ja zmienie i zobaczymy ps przez nia moze wiecej palic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Udało się! Kupiłem passata nie tego bitego zaś inny srebrny z miasta w którym mieszkam srebrny :D. teraz musze tylko dokupic wahacz jeden(przynajmniej narazie bo są luzy) może wiecie jakiej firmy najlepsze. I dalej zmienic rozrząd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Udało się! Kupiłem passata nie tego bitego zaś inny srebrny z miasta w którym mieszkam srebrny :D. teraz musze tylko dokupic wahacz jeden(przynajmniej narazie bo są luzy) może wiecie jakiej firmy najlepsze. I dalej zmienic rozrząd

lemforder ori

rozrząd gates ruveli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko co do mojego paska (2.0tdi 136km).

 

1. Co ile kilometrów należy wymieniać olej ?

2. Jak załączyć tempomat? Brat mi mówił, że włącza się go na tej dźwigience od kierunków, po prostu jadąc z pewną prędkością przesuwa się go (wtajemniczeni będą wiedzieli) i noga z gazu a auto jedzie. Zrobiłem tak właśnie, zaświeciła się zielona lampka pod obrotomierzem a i tak zwalniało. Nie wiem czy coś źle robię czy po prostu tempomat nie działa ?

3. Jak często dolewać płyn do wspomagania? (i też jaki kolor bo są ponoć trzy i jak zaleje się inny niż jest to pompka może pójść ...)

4. W jaki sposób dbać o filtr cząstek stałych (DPF)? Wymiana, jakiś olej czy cokolwiek, nic o nim nie wiem ..?

 

W razie kolejnych pytań napiszę, na razie czekam na odpowiedzi :) pozdrawiam :)

 

ponawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Udało się! Kupiłem passata nie tego bitego zaś inny srebrny z miasta w którym mieszkam srebrny :D. teraz musze tylko dokupic wahacz jeden(przynajmniej narazie bo są luzy) może wiecie jakiej firmy najlepsze. I dalej zmienic rozrząd

Oj widze ze bardzo ci sie spieszylo z tym autkiem zebys tylko nie trafil na mine:) rowniez zamierzam kupic ale w moim przypadku moge kupic nawet w grudniu wole pojezdzic i wybrac najlepszego powolutku bez pospiechu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi zalezalo. Aczkolwiek koles nie handlarz sprzedawal bo akurat chce sobie kupic Audi. Bylem z nim na serwisie i silnik suchy i nie bity samochod a to najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie ma co chwalic narazie pojezdzij rok i wtedy ocenisz ze dobrze trafiles, w kazdym razie gratuluje:) oby sie sprawowal jak najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności