Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt Ci na tak postawione pytanie nie odpowie bo nie wiadomo co tam jest.

 

Istnieją seryjne nawigacje do których można wgrać polskie menu i polskie mapy ... są też takie w których tego się da zrobić.

 

Generalnie poszukaj na forum wątków o nawigacji bo jest tego sporo,

 

No własnie, Passacik ma wgraną Polską mape, tylko babka gada po niemiecku oraz napisy są niemieckie;)

 

Mam jeszcze jedno pytanko;) :o:o

Passat którego chce kupić ma xenony, oraz spryskiwacze...

gość który sprzedaje to auto mówi, ze spryskiwacz od xenonów zadziala wtedy jak lampa będzie gorąca ? ma racje czy ściemnia?

Czy może spryskiwacz od xenonów ma działac razem ze spryskiwaczem od szyby? :rolleyes::rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o xenony to wali scieme, spryski włączają się wraz z spryskami szyby ale tylko gdy są włączone swiatła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

Mam takie pytanko jeszcze

Czy Passaty mialy seryjnie montowane alarmy?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Passaty mialy seryjnie montowane alarmy?;>

nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to seryjnie nie były montowane alarmy tylko straszaki nazywane alarmami aby ubezpieczyć auto, dobry alarm trzeba założyć sobie za dodatkowe złocisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Paska B5 kombi z 2000 roku z silnikiem ATJ - 115 KM na pompowtryskach w automatycznej skrzyni biegów i bardzo chwalę sobie zarówno silnik jak i skrzynię. Jest to silnik produkowany od 01.2000 roku i jest bazą do późniejszych 131 KM silniczków. Poza wymiana rozrządu nic nie musze przy nim robić. Jedyne co wyszło przy wymianie paska rozrządu to, to że był padnięty napinacz hydrauliczny, troszkę to podrożyło koszty ale nie ma co oszczędzać. Auto mimo swojej masy jest zrywne i nie ma problemów z wyprzedzaniem na trasie, tiptronic elegancko się sprawdza. W mieście przy jeździe w korkach, co jest coraz częstrze, nie ma problemu ze sprzęgłem. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przejsciach z passatem ... nie polecam ... badziejstwo za duze (bardzo duze!!!!) pieniadze!!!!

 

 

PS

toyota o NIEBO!!! lepsza

... kto nie mial toyoty ten nie wie co to znaczy bezawaryjnosc!!!!

 

ok ... wiec ... po zkupie auta w holandii ... po tygodniu szlak trafil przeplywomierz powietrza ... nastepnie po kilku dniach ... wysiadl czujnik recyglingu spalin ... w obu przypadkach brak mocy w silniku!!!

kosztowalo mnie to wszystko 700 zl!!!

 

gdybym mogl sprzedalbym to auto!!!

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok ... wiec ... po zkupie auta w holandii ... po tygodniu szlak trafil przeplywomierz powietrza ... nastepnie po kilku dniach ... wysiadl czujnik recyglingu spalin

Trafiłeś jakiegoś "szrota" albo auto długo stało - stad usterki. Ja już drugim paskiem jeżdzę i poza paroma duperelami - nie mam na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przejsciach z passatem ... nie polecam ... badziejstwo za duze (bardzo duze!!!!) pieniadze!!!!

toyota o NIEBO!!! lepsza

... kto nie mial toyoty ten nie wie co to znaczy bezawaryjnosc!!!!

 

gdybym mogl sprzedalbym to auto!!!

Kolego to sprzedaj, myślę że kupca znajdziesz bardzo szybko. Ja jeżdżę passatem też sprowadzonym z Holandii i jedno na co narzekam to trudności z wymianą żarówek (trudne dojście) i to że opony do tych j...ych 17" tyle kosztują. A co do toyoty to kup sobie Avensis II najlepiej z salonu po 100 tysiącach które zrobisz tym autem będziesz klął na czym świat stoi bo nie stać cię będzie na części do niej.

Dla zachowania dobrej kondycji technicznej pojazdu użytkownik jest wręcz zmuszony do korzystania z usług autoryzowanych stacji obsługi. Tylko fachowy warsztat może zapewnić wieloletnią bezawaryjną jazdę Avensisem. Nawet drobne naprawy poza ASO są utrudnione, bo zamienników brakuje, a te, które są, nie należą do tanich.
Jak cię stać to kupuj. Kolego poza tym autko z turbodoładowanym silniczkiem trzeba umieć prowadzić, jak nie poczytałeś to masz skutki. Poza tym jak mówi Danek, kupiłeś autko od dziadków albo po wodowaniu w Holandii ( upaleni kolesie wpadli w kanał), albo autko postało troszkę nie butowane, albo butowane było w nieodpowiedni sposób. Na tym forum jest wszystko jak używać nasze passaty. Jak poczytasz to będziesz wiedział dlaczego tak się dzieje z twoim autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luk94

Witajcie

 

Powoli przymierzam się kupna paska-lecz mam jeszcze sporo pytań i kwestii które bym chciał wyjaśnic. Otóż wiem iż bolączka tych samochodów jest to słynne zawieszanie-tylko teraz pytanie czy każdy model ma taki problem. Samochód jaki mnie interesuje to kombii 1,9 tdi 130km Myśle że to dobra jednostka. I pytanie brzmi jeszcze jaka jest różnica międzi 3B a 3BG?

 

Wracając do zawieszenia to czytałem iż po roku 2002 zostało ono poprawione nie wiem na ile to prawda? Chciałbym kupić samochód po 2002 roku (FL) chyba że jestem w błędzie. Poraźdzcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś w ogóle ten temat w całości? Bo pytanie typu: czym się rózni 3B od 3BG, to jest ......hmmmmm..... :cool:

3B ma inne lampy z przodu i z tyłu niż 3BG. 3Bg to już model z lampami zespolonymi. Do tego dochodzą różnice we wnetrzu. A jeśli chodzi o "słynne zawieszenie", to jest jak jest. Jak kupisz badziewo to długo na tym nie pojeździsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luk94

Mniej więcej czym się ten samochód rózni od zewnatrz-generalnie interesuje mnie to czy we wszystkich paskach B5FL dalej jest stosowane zawieszenie wielowachaczowe po 2002roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - zawieszenie to wciąż jest takie same rozwiazanie. Wielowahaczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest felerne w tym zawiesiu to materiał z jakiego jest zrobione (aluminium). Jeśli będziesz popierniczał po dziurach to szybko je wybijesz. Jeśli będziesz jeździł "normalnie" dbając o auto to będzie ci długo służyło. Zasada jest taka żeby jak wymieniasz zawiesie to wymieniać na dobrej jakości a nie podróbki. Teraz różnica między 3B a 3BG to tak jak koledzy napisali 3BG to auto FL (czyli po Face Liftingu). Bardzo dużo aut jeździ na tzw. felernym zawieszeniu i na nie nie narzeka (np ja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przejsciach z passatem ... nie polecam ... badziejstwo za duze (bardzo duze!!!!) pieniadze!!!!

 

 

PS

toyota o NIEBO!!! lepsza

... kto nie mial toyoty ten nie wie co to znaczy bezawaryjnosc!!!!

 

ok ... wiec ... po zkupie auta w holandii ... po tygodniu szlak trafil przeplywomierz powietrza ... nastepnie po kilku dniach ... wysiadl czujnik recyglingu spalin ... w obu przypadkach brak mocy w silniku!!!

kosztowalo mnie to wszystko 700 zl!!!

 

gdybym mogl sprzedalbym to auto!!!

 

 

tak to jest jak kupuje się tanie szroty... nikt dobrego auta za bezcen nie odda...

 

 

 

Witajcie

 

Powoli przymierzam się kupna paska-lecz mam jeszcze sporo pytań i kwestii które bym chciał wyjaśnic. Otóż wiem iż bolączka tych samochodów jest to słynne zawieszanie-tylko teraz pytanie czy każdy model ma taki problem. Samochód jaki mnie interesuje to kombii 1,9 tdi 130km Myśle że to dobra jednostka. I pytanie brzmi jeszcze jaka jest różnica międzi 3B a 3BG?

 

Wracając do zawieszenia to czytałem iż po roku 2002 zostało ono poprawione nie wiem na ile to prawda? Chciałbym kupić samochód po 2002 roku (FL) chyba że jestem w błędzie. Poraźdzcie:)

 

ktoś kiedyś pisał że 3B od 3BG różni się ~1500 częściami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś kiedyś pisał że 3B od 3BG różni się ~1500 częściami ;)

 

 

Zawieszenie między B5 a B5fl też się różni, bo mimo że zrobione z aluminium to można wymienić same końcówki a nie całe wahacze, chociaż ja jeżdżę na 17' felach i jakoś nie narzekam na zawieche, bo staram się o nie dbać i się odwdzięcza bezawaryjnością :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam passta 3b z 98r z silnikiem diesla 1.9 tdi (afn) 110km w automacie bardzo polecam silnik bo jest oszczędny i niezawodny chociaż go uzywam od roku i mam juz zrobine 12000 km zrobione to tylko wymieniłem oleje silniku i skrzyni automatycznej i na marginesie jeden górny wachacz (nie do zajechania samochód)

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam widze zwe masz torche doswiadczenia.kupilem passata z 2004 rnie bardzo rozumiem co to sa za oznaczenia 3bi 3bg.moj jest 1.9 130KM nawigacja i tam te inne sprawy jestem nowy na foru takze jakbys mi pomogl bylbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie 3b oznacza model z przed face liftingu rocznik 96-2000r a 3bg model po face liftingu czyli 2000-2005r twój to 3bg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juzywam od roku i mam juz zrobine 12000 km

 

a ja mam auto od miesiąca i zrobiłem nim dopiero 8000 km

 

na razie nic nie wymieniałem, dolałem tylko trochę oleju (ach te V6), auto sprawuje się dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności