Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

co do AWM to kolega Lofi niech sie wypowie bo on tu jest chyba najbardziej kompetentny i wskaze różnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki. Zależy Ci na klimatroniku??

Tak. Przede wszystkim klimatronik i pełna elektryka szyb i lusterek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje Ci szukać AWT. ;) Pasaty na rynek amerykański AWM miały klimę manualną i pokrętła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem sinika rozwiązany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz np. wersje 2,8 v6 na USA mialy klimatronik oczywiscie te bogatsze, moim zdaniem w sumie ten klimatronik to zbedny bajer bo manual tez bez problemu daje rade i wogole bym na to nie patrzyl patrzac na silnik :) ale to oczywiscie tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale juz np. wersje 2,8 v6 na USA mialy klimatronik

Taki smok mnie nie interesuje :D

 

moim zdaniem w sumie ten klimatronik to zbedny bajer bo manual tez bez problemu daje rade

Po pierwsze - jest inna obsługa, po drugie - ciut inny tryb pracy (więcej czujników, więcej bajerów...itp). Jeden woli jabłka a inny rzodkiewkę. Ja wole klimatronik a nie "gały" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdybym szukal 1.8T bralbym chyba od LOFI, 170 kucy, automat, zadbany od forumowicza a nie jakas mina "bezwypadkowa", a ze z manualna klima to pies go j.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywołany do tablicy stawiam się ... i napiszę krótko

 

 

w Passacie z silnikiem AWM poza extra bonusem w mocy silnika 170 KM to z USA w tym samochodzie to chyba tylko bąki w fotelu :) no i moze nazwa alu felg = road america

Wymieniałem już w tym samochodzie... rozrząd pompę wody cewki swiece klocki tarcze amorki i kurna nawet nie pomyślałem o tym czy coś będę musiał sobie ściągać z USA

 

Zresztą z tego co wiem Passaty FL nie byly produkowane poza Niemcami..( mogę się mylić ) ale przynajmniej AWM to oryginalny "szwabek"

 

 

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą z tego co wiem Passaty FL nie byly produkowane poza Niemcami..( mogę się mylić ) ale przynajmniej AWM to oryginalny "szwabek"

 

Ale ma "gały" na panelu :D Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ma "gały" na panelu Koniec tematu.
to już przerabialiśmy... ja wole "cipki" a nie "fujary" :) ot taki przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to już przerabialiśmy... ja wole "cipki" a nie "fujary" :) ot taki przykład

Kiepskie porównanie, bo ja też "ciepły" nie jestem :haha Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiepskie porównanie, bo ja też "ciepły" nie jestem Koniec OT
bo Ty ciągle o tych "gałach" :) OT i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepatrzyłem całe forum i nadal nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi w jakim silniku(jaki rocznik) jest najszybsza skrzynia biegów? pytam ponieważ muszę kupić w miare tanie tdi kombi coś koło 15-22 tyś interesuje mnie tylko 1.9 tdi co dzień jeżdżę autostradą do pracy i zależy mi na jak najmniejszych obrotach przy 160-180km/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup avf z 6 skrzynią lub bmw z 8 biegowm automatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bmw w tej cenie nie kupie a z tego co się orientuje to avf mają strasznie krótką tą 6, w moim obecnym aucie na 5 biegu mam ponad 150 przy 3 tyś Przydało by się coś więcej dlatego zadałęm pytanie. Czy wszystkie paski mają podobne przełożęnia na 6 jeśłi nie to czym się kierować w odsiewaniu ogłoszen aby nie narobić bezsensownych kilometrów? czy te z silnikiem 116 km mają dłuższe przełożęnie niż w 130 czy takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bmw w tej cenie nie kupie a z tego co się orientuje to avf mają strasznie krótką tą 6, w moim obecnym aucie na 5 biegu mam ponad 150 przy 3 tyś Przydało by się coś więcej dlatego zadałęm pytanie. Czy wszystkie paski mają podobne przełożęnia na 6 jeśłi nie to czym się kierować w odsiewaniu ogłoszen aby nie narobić bezsensownych kilometrów? czy te z silnikiem 116 km mają dłuższe przełożęnie niż w 130 czy takie same?
akie sa

skrzynie były różne, za kwotę którą dysponujesz kupisz AJM z końcowych lat produkcji, za takie pieniądze mozesz tez kupić np audi a6 c4 z silnikiem 2,5tdi AEL na 6 biegu przy 3tys jedziesz 160, dłuższej skrzyni chyba nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany... :nono O opinie o konkretnych egzemplarzach pytamy w TYM wątku...

To jest wątek ogólny o B5.

Kolejne dyskusje nie na temat będą "nagradzane"...

:offtopic:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tez nie wiem czy czasem nei wziasc vectry 2.2 zamiast paska albo volvo zobacze jeszcze:)

 

miałem opla w dieslu 2.0dti odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bmw w tej cenie nie kupie a z tego co się orientuje to avf mają strasznie krótką tą 6, w moim obecnym aucie na 5 biegu mam ponad 150 przy 3 tyś Przydało by się coś więcej dlatego zadałęm pytanie. Czy wszystkie paski mają podobne przełożęnia na 6 jeśłi nie to czym się kierować w odsiewaniu ogłoszen aby nie narobić bezsensownych kilometrów? czy te z silnikiem 116 km mają dłuższe przełożęnie niż w 130 czy takie same?

 

 

AVF ma przy 3000 nieco ponad 160 a AWX(5 biegów) minimalnie mniej chyba 155 km/h. Jeżeli szukasz autka z niskimi obrotami przy dużej szybkości to polecam fordy lub peugeoty. O ile Passat afv przy 2000 tys ma 100 km/h to focus 2.0 tdci 136 KM ma przy tych samych obrotach 130 km/h.Jak potrzebujesz wiedzieć jakie ma focusik obroty przy 140, przy 160 czy 200 to tylko sobie przemnóż z proporcji. Passatowi jak skrzynie 6biegową konstruowali to chyba zakładali, że będzie jeździć z przyczepą ciągle :). Nieco rozeznania w tym temacie może dać ci przeglą filmików na YT gdzie wielu chwali się jak im autko przyśpiesza i pokazują fajny widok na oba zegary w aucie.Pozdrawiam

Edytowane przez jartechnology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam żałuje jak cholera że kupiłem Passata b5, ogólnie te samochody to mega śmietniki, samochód kupiłem jako prosty i z prawdziwym przebiegiem, a sypie sie jak choinka na trzech króli, jedynie spalanie na dobrym poziomie a mogłem kupic b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności