Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel
Panowie,

pls o info czy 4motion, jest dobrym rozwiazaniem w passku?

 

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie,ale ja bym sie nie zastanawiał tylko brał.Kosztu utrzymania takiego pojazdu będzie na pewno wyższy i tu nie ma co się oszukiwać,ale będziesz mial to zrekompensowane bezpieczniejsza jazda zwlaszcza w zimie.Os tylna 4motion jest dosyc skomplikowana,ale na forum nie slychac zeby komus cos sie tam psulo.Tez marzy mi sie jakis poijazd z rodziny VAG z napedem 4x4.

Oczywiscie przed zakupem polecam pelne diagnostyke vagiem:582:

 

 

ee466590ea0bb6ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem już od dłuższego czasu na forum, przeglądałem, czytałem w związku z tym, że miałem kupić jakiś czas temu B4. Potem fundusze spadły i polowałem na B3. Potem znowu kolejne finansowe zachwianie i ... kupiłem coś innego.

 

Ale teraz powraca temat i z tej racji moje pytanie:

 

Będę dysponował budżetem rzędu +/- 20 k PLN. Wymóg jest następujący: B5, kombi, automat i ekonomika (zużycie i koszt części).

I teraz prosiłbym o pomoc w wyborze silnika.

 

Miałem kiedyś 1Z/AHU w Ibizie i świetnie się jeździło, zakochałem się w momencie obrotowym, jaki daje diesel.... Potem się sprzedał i przy obecnej cenie ropy, przesiadłem się na autko z 1.8 B+G. Spalanie mam w granicy 11l/100 lpg i jest w miarę dobrze dla mojego budżetu.

 

Szacuję że będę robił samochodem min 1000 km/miesiąc. Chociaż moje ostatnie 2 tygodnie to 2500 km. Więc myślę że 20 000/rok albo więcej można założyć.

 

Generalnie jeżdżę spokojnie. Głównie jeżdżę sam, a jeżeli nie, to 2 dorosłe osoby + duży pies. Trasa, jaką głównie pokonuje codziennie, to 70% droga przez wioski, a reszta to miasto.

 

Proszę o sugestie.

 

.... z nikąd pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubii

Witam, moj tata przez przypadek znalazl w Niemczech Paska z 2004 roku w kombi z silnikiem 1.9 tdi (130 KM). Auto ma przejechane 170 tys, z tego co mowi wlasciciel tylko i wylacznie na trasie Frankfurt - Hamburg do jazdy po miescie uzywa innego. Auto jest bogato wypozazone generalnie full opcja bez skory z gps'em 6 biegowa skrzynka. Posiada ksiazke serwisowa z ostatnim wpisem z konca czerwca tego roku z przbiegiem 170.000 km, przy 120.000 auto przeszlo modywikacje chip-tunning w profesionalnym salonie tuningu RK w niemczech zwiekszając moc do 173 KM i 421 nm (wydruki z hamowni) rachunek za ten tuning opiewa na 1560 Euro. Po tuningu przejchal wiec 50.000 km mysle ze to nei duzo. Po jezdzie probnej tata stwierdzil ze nic nie puka, nic nie stuka, auto przyspiesza rowno nie zostawiajac za soba zadnej niebieskiej ani czarnej chmury, na utostradzie bez najmniejszych problemow jedzie 200 km/h (6 bieg) i jeszcze chce przyspieszać. w srodku jest zadbane i czyste z tym ze brakuje tam jakiejs zaślepi ktora w salonie kosztuje 7 euro, brak jest kola zapasowego i lewarka (koszt 70 euro) i oberwany jest wzmacniacz do gpsu przy antenie. Auto było sprawdzane na kanale i z tego co mowil mi tata podloga jest rowna bez zadnych szpachli no i tak jak wspomnialem zawieszenie jest ok. Co myślicie na temat tego egzemplarzu warto?? na co jeszcze mam zwrocić uwage jak już tam bede zamin dam panu do raczki całą sumę. prosze o szybka odpowiedz bo w srode juz po niego jade :D, aha i teraz jeszcze cena bo to tez istotne... 8500 euro +/ - 200 euro za ta antene i kolo bede negocjował. Prosze o szybka opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość disaster3

cena dosc niska jak za taki model i ten rocznik. Sam szukam podobnego czyli 2004/2005 ale z przebiegiem ok 130 kkm i nic ponizej 10000Euro nie widzialem. Generalnie te roczniki oscyluja (oczywiscie wersja Trendline i Comfortline) w ok. 11-12 tys Euro (oczywiscie to cena wyjsciowa ok 1k Euro jest do zbicia) wiec dziwie sie troche ta niska cena Twojego modelu. Radzilbym uwazac i sprawdzic to co jest podane w przyklejonych temat w sprawie zakupu samochodu.

 

Aha BTW zapytam sie od razu, wiem ze jesli kupowac to silinik 1.9 TDI (130KM) niz 2.0 TDI (136 KM) ale tak na prawde czym sie roznia te silniki i czy ten 2.0 TDI jest naprawde taki kiepawy zeby nim sobie glowy nie zawracac.

Pls o info bo jak juz bede w Niemczech i nie znajde nic sensownego w 1.9 a bedzie cos fajnego w 2.0 to chcialbym wiedziec czy zwracac wogle na to uwage czy nie. Bo nie chcialbym wrocic z pustymi rekami.

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert być może trafił ci się rodzynek, bo cena za ten rocznik i jeszcze zaczipowany bez usterek to bajka. Jeśli nie ma ukrytych wad to będziesz miał fajne autko.

Bartek co do silników 2.0 TDI (136) był wypust tych motorków niedopracowany ale które roczniki musisz poszukać na forum, z tego co pamiętam to sie wycierały wałki rozrządu. Wiem że od któregoś rocznika VW to poprawił

Piotrek

No tak, to oczywiste, ale moje pytanie dotyczyło wyboru modelu silnika biorąc pod uwagę moje kryteria

Moim zdaniem motorek 1.9 TDI a który z modeli silnika ?(nie wiem). Nie znam szczegółów konstrukcji silników w naszych passkach. Powiem że mam AWX i nie wiem czy AFN jest lepszy od AVB czy lepszy AWX. Szczerze jak kupowałem swoje auto to miał być diesel 1.9 TDI i taki jest. Nie narzekam na niego. Jak na razie nic przy nim nie robiłem jeździ mi się nim b. dobrze i jestem z niego zadowolony. Przy wymianie oleju nie muszę wymieniać jakiegoś filtra cząsteczek stałych bo go nie mam, a któryś z silników go posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość disaster3

@Jacek

 

dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. wlasnie taka informacja mi wystarczy, czyli faktycznie jak szukac to 1.9TDI ;)

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubii

Jacek i dis.. dzieki za odp. Jesli chodzi o tego paska co wybrałem to tak jak pisałem, tata znalazl go przypadkiem przez jakiegos znajomego, auto stoi u osobu prywatnej a nie w autohausie wiec cena automatycznie jest kolo 1000 euro nizsza, poczatkowa była 9200e ale tata zszedl na 8500, mysle ze ja jeszcze troche przytne :D, w srode juz po niego jade.

 

Co do silników 2.0 Tdi to ma takiego moj znajomy w pasku B5Fl z 2005 to pierwsze modele w których ten silnik stosowano, jesli chodzi o silnik to nie narzekał, do czasu kiedy go zaczipował podniosl moc o jakies 25 KM a po 4 miesiacach auto zaczelo nierówno pracować a z rury wali czarna "smoła". Opinie na temat 2.0 Tdi sa podzielone, ja jednak przychylalbym sie do 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie moją uwagę zwrócił silnik 1.9 na pompie rotacyjnej (tak to się chyba zowie). I to ze względu na swoją mniejszą awaryność. Z tego co na razie wyczytałem to ten silnik był dostępny w 3B, czyli rok '98-2000, prawda?

I teraz pytanie:

1. czy te silniki były dostępne z automatyczną skrzynią?

2. Czy może lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie sprowadzenie 1.8 20V benzynka (oczywiście automat, ale nie wiem czy jest) i zagazowanie go w dobrym zakładzie PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii 1.8 bez Turbo jest do automatu za słaby i dużo pali, diesiel dużo lepszy bo przy sporym momencie pozwala na jazdę na niskich biegach bez konieczności redukcji i mocnego deptania.

 

Z innych benzyniaków to 1.8T już do gazownia nie jest tak łatwy, a 2.8 V6 jest idealny ale będzie droższy, więc jak ma być w automacie i do tego oszczędnie to szukaj 1.9 TDI w automacie

 

Oglądałem/jeździłem tydzień temu Passatem z rocznika 2002 1.9 TDI z tiptronikiem (oferta wciąż auktualna http://www.allegro.pl/item423933530_passat_1_9_tdi_130_km_8_airbag.html ) - automat "prostuje" główną wadę diesla w postaci krótkich przełożeń i i fajnie to jechało, dla niewymagającego użytkownika takie połączenie powinno wystarczyć w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i wlasnie staram sie kupic passata 3bg. prosze o podpowiedz, jak duzo pali 4motion 1.9tdi i czy warto go kupowac bo wlasnie mam okazje takiego kupic za 29000 plus oplaty sprowadzony ze szwecji. 149000 przebiegu (mamy jechac sprawdzic do serwisu) auto niestety z hakiem i dlatego moje pyatnie czy wartko kupowac z hakiem. malowany byl w szwecji tylny zderzak-podobno byl porysowany od haka czy przyczepy.prosze napiszcie mi tez czy były montowane spryskiwacze reflektorów skoro auto nie ma xenonow czy poprostu zmieniony jest zderzak.auto wyglada dosc na zdjeciach bardzo ladnie , posiada webasto, ale niestety nie ma esp. niestty nie ma licznika fis a sprzedawca twierdzi ze jest komputer pokladadowy-moje pytanie to gdzie wtedy wyswietlja sie dane? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze napiszcie mi tez czy były montowane spryskiwacze reflektorów skoro auto nie ma xenonow

 

Z tym się na forum już spotkałem i jeśli autko ze Szwecji jak piszesz to spryski były nawet bez zenków:)

 

ale niestety nie ma esp. niestty nie ma licznika fis a sprzedawca twierdzi ze jest komputer pokladadowy-moje pytanie to gdzie wtedy wyswietlja sie dane

 

A który to rok skoro nie ma ESP ?? Co dalszej częsci wypowiedzi to między obrotomierzem a prędkościomierzem jest FIS. Skoro ma komputer musi mieć FIS adekwatnie w drugą mańkę.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto rok 2001 model 2002 . ale teraz znalazlem jeszcze paska o normalnym napedzie bez haka i z wiekszym troszke przebiegiem bo 164000 i umowilem sie na 28800 wersja comfortline z szyberdachem.niby tez oryginal i na servis mozemy jechac. te ma esp i poł fis czy jakos tak. prosze doradzcie bo nie wiem ktorego wybrac. z wyglady 4 motion troche ladniejszy bo na vw alukach i jasnoniebieska perla no a zwykly jest szary i bez alumkow ale to chyba mniej wazne liczy sie ktory bedie lepszy. ciezki wybor.:( proze pomozcie bo umowilem sie juz na jutro na ogledziny a mam do nich kolo 300km.pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś tak powiedzieć mając do dyspozycji tylko Twój opis. A masz tam kogoś z Vagiem ewentualnie podjedz do ASO niech prześwietlą bo wygląd to nie wszystko, liczy się też serce passka - czy było należycie i z honorem traktowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz moze ile taka przyjemnosc w aso kosztuje??chodzi mi tez o to spalanie ile 4motion wiecje spali i czy to droga przyjemnosc czy czesto cos sie psuje i glownie ze ten hak czy silnik lu sprzeglo nie ebdzie zajechany przez ten hak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 4 motion to coś facet kręci bo VW od 2000r ESP było w standarcie a fis to tak jak pisali koledzy wyżej pomiędzy zegarami nawet widać bez uruchomienia takie błyszczące miejsce. No i 4 motion pali jakieś 1-2 litry więcej niż normalny. Ja mam 1.9TDI 101KM pali mi między 5 - 6 litrów na 100 km. przy prędkość 100 - 130km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kovens
Z tym 4 motion to coś facet kręci bo VW od 2000r ESP było w standarcie a fis to tak jak pisali koledzy wyżej pomiędzy zegarami nawet widać bez uruchomienia takie błyszczące miejsce. No i 4 motion pali jakieś 1-2 litry więcej niż normalny. Ja mam 1.9TDI 101KM pali mi między 5 - 6 litrów na 100 km. przy prędkość 100 - 130km/h.

a mój w mieszanej jeżdzie, przy bucie, palio zawsze 6.8/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzis zdjecia ksiazki serwisowej tego passata. byl serwisowany grudnia 2006 przy przebiegu 114000 teraz ma 149000. moje pyatnie czy ktos wie czy to autoryzowany serwis?? nazywa sie NB PERSONVAGNAR AB taka jest pieczatka ze znaczkeim vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kovens
dostalem dzis zdjecia ksiazki serwisowej tego passata. byl serwisowany grudnia 2006 przy przebiegu 114000 teraz ma 149000. moje pyatnie czy ktos wie czy to autoryzowany serwis?? nazywa sie NB PERSONVAGNAR AB taka jest pieczatka ze znaczkeim vw.

 

po wpisaniu tej nazwy w google cos takiego wyskakuje: http://www.google.pl/search?hl=pl&newwindow=1&safe=off&q=NB+PERSONVAGNAR+AB&btnG=Szukaj&lr=

 

A z jakiego kraju to auto jest? Szwecja czy Niemcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwecja. dziwne jest z tym esp, dkaczego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostalem dzis zdjecia ksiazki serwisowej tego passata. byl serwisowany grudnia 2006 przy przebiegu 114000 teraz ma 149000. moje pyatnie czy ktos wie czy to autoryzowany serwis?? nazywa sie NB PERSONVAGNAR AB taka jest pieczatka ze znaczkeim vw.

Dziwna sprawa ostatni wpis w książce 2006? a mamy 2008 samochód nie serwisowany? a gdzie wymiany oleju? coś to brzydko pachnie. Inna sprawa że w książce można napisać wszystko. Przebieg ponad 30kkm i bez serwisu? Tylko w Polsce sie takie rzeczy zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności