Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Facundo napisał:

Polskę do przebycia i na razie wpatruję w zdjęcia. 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-passat-b5-fl-4-motion-ID6AnPL2.html

 

jak sam napisałeś - będzie loteria... lusterka wymienione na nowe (2004), rozłażą się uszczelki przy drzwiach (to w sumie norma, ale oryginalne w kolorze sunshine beige kosztują fortunę, więc trzeba je umiejętnie skleić samemu), wymieniona gałka zmiany biegów na dość unikatową czarną z logo 4motion, ktoś zrobił dziurę w tunelu na dodatkowe gniazdo zapalniczki (fajny mod). Jasna podsufitka i brak fotek = spodziewaj się tam jakichś paluchów i brudu (mnie to osobiście odrzuca przy jasnych sufitach).

Coś nie tak jest z wycieraczką od strony pasażera (krzywo założone ramie na wieloklinie - pytanie po co w ogóle było zdejmowane?) Auto wygląda na zadbane i ktoś spędził trochę czasu dopieszczając je i modując (rzuć okiem na grill - czarny znaczek VW). Ma xenony, a nie ma halogenów, ciekawa konfiguracja (włącznik świateł nie ma halo, brakuje regulacji wysokości, więc xenon był tam od początku raczej). Z drugiej stony koła mają tak gigantyczne ET, że wyglądają jakby były o rozmiar za małe... Genialne fotele, niestety nie ma foty od strony kierowcy, więc pewnie zeżarte zębem (dupą) właściciela.

Jeśli silnik jest zdrowy (co można zakwestionować istnieniem LPG) i nie ma rdzy, to 20-25k PLN i auto możesz doprowadzić do kondycji salonowej dopieszczając pierdoły... Nie zdziwiłbym się jakby właściciel kiedyś był na zlocie jakimś albo publikował foty na tym forum. W przebieg niestety bym nie wierzył... AAa... no i cena jest śmieszna. Conajmniej dwukrotnie śmieszna...

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kokos napisał:

Jakies sugestie?

 

Jeśli zdrowy, to brać - zrobić na 170 - 180 KM i cieszyć się super wytrzymałym i niezawodnym autkiem, któremu żadne warunki niestraszne. Passat B5fl powoli staje się legendą, która spokojnie może pretendować do miana "one of the best cars ever made".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Obywatel napisał:

Passat B5fl powoli staje się legendą, która spokojnie może pretendować do miana "one of the best cars ever made".

A pamiętam, jak 10 lat temu na forum psy były wieszane na 3BG, bo wielowahaczowe  i nietrwałe zawieszenie, bo mniej miejsca niż w poprzednich modelach, a w niebo wznoszony był B4.

Moim zdaniem 3BG to był ostatni dobry VW, z lepszymi blachami niż nowsze modele, ze wspaniałym AVF itd.

Jechać, zobaczyć i nawet nie dłubać, nie kręcić mocy, bo 130PS daje radę. Wersja Trendline z super trwałą tapicerką i wygodnymi fotelami.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krawcol82 napisał:

A pamiętam, jak 10 lat temu na forum psy były wieszane na 3BG, bo wielowahaczowe  i nietrwałe zawieszenie

Przez 6 lat użytkowania wymieniłem 4 wahacze więc tragedii nie ma ;) Chociaż faktem jest, że w 3 poprzednich autach, które były na McPherson'ach nie wymieniałem NIC poza końcówkami.

4 godziny temu, Krawcol82 napisał:

w niebo wznoszony był B4.

Strasznie mało tego wyszło, ale faktem jest że był to spory skok jakościowy w porównaniu do B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Obywatel napisał:

Przez 6 lat użytkowania wymieniłem 4 wahacze więc tragedii nie ma ;) Chociaż faktem jest, że w 3 poprzednich autach, które były na McPherson'ach nie wymieniałem NIC poza końcówkami.

Moi rodzice mają od 11 lat 3BG, cały czas tego samego, owianego wątpliwą reputacją V6TDI BDG. Auto w obecnej chwili ma 360tkm, z czego 210tkm przejechało po polskich drogach i ma fabryczne wahacze. Także zastanawiam się czasami, jakie przebiegi muszą mieć B5 lub po jakich drogach i w jaki sposób jeżdżą nimi ludzie, że tak wcześnie i często wymieniaja wahacze oraz wieszają psy na tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, w 1.9TDI tam jakichś dużych przeciążeń nie ma ;) To wieczne dążenie do 100 koni z litra sprawiło, że te nowe auta się po prostu bardziej widocznie "zużywają"... 400Nm na nierównej drodze urywa seryjne półośki i gnie wahacze w starym 1.8T, więc te nowe 2.0TSI muszą być bez kitu o wiele bardziej wytrzymałe. Tylko współczynnik wytrzymałości zawieszenia nie podąża za wartościami frajdy z przeciążeń powodowanych depnięciem gazu. A ludzka pamięć ma tendencję do gloryfikowania tego co było wcześniej - psychologia - ot dlatego, że z czasem negatywne wspomnienia zanikają ;).

Sam wymieniłem wahacze (wszystkie) w 16 letnim aucie z przebiegiem 120+ bo nie chciało mi się po prostu szukać przyczyny pukania... ot dla świętego spokoju. Co do auta Twoich rodziców  @Krawcol82, nie wiem czy bym tak beztrosko chciał przekraczać 100km/h takim autem na autostradzie. Na psie lata taki passat to już ma ponad 80 ;) lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marecek napisał:

Co do auta Twoich rodziców  @Krawcol82, nie wiem czy bym tak beztrosko chciał przekraczać 100km/h takim autem na autostradzie. Na psie lata taki passat to już ma ponad 80 ;) lat...

No tak, 2003r ? Ale na szczęście nic tam nie stuka, a wszelkie rzeczy są robione na bieżąco ? Stąd nieraz dziwią mnie opisywane na forum awarie-domyślam się tylko, jak wiele aut ma cofnięte liczniki.

Szczerze... sam bym chętnie ponownie wskoczył do 3BG z V6TDI, ale raczej do BAU w manualu, żeby mieć frajdę zimą i uruchomić wspomnienia z pokonanych kilkudziesięciu tysięcy km 3BG ? Bo jakoś tak przywiązuję się do samochodów ?

Koniec OT, bo mi wpisy zaraz ktoś wykasuje ?

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety auta nie kupilem. Nie spelnilo moich oczekiwań :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z nim nie tak? Opisz jak możesz dlaczego nie jeżeli jest coś ważnego na co trzeba uważać. Jest na forum dział - odradzam auto, możesz wpisać, żeby inni nie tracili czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko kwestia ceny. Nie targowalem odpuściłem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kokos napisał:

Niestety auta nie kupilem. Nie spelnilo moich oczekiwań :-/

 

56 minut temu, kokos napisał:

Generalnie wszystko kwestia ceny. Nie targowalem odpuściłem temat.

No to ciekawe za ile chcesz kupić 3BG z 2003r?

Może masz zbyt wygórowane oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Krawcol82 napisał:

No to ciekawe za ile chcesz kupić 3BG

Tu sie przychylam do opini Krawcola. Sam jestem na etapie kupna 3BG i wiem że za taki w miarę zadbany egzemplarz z 9-10 koła trzeba wydać (nie mówiąc o wyszukaniu czegoś takiego )Poniżej to same padaki i nawet już nie patrzę na takie oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wyrwać w dobrej cenie. ? Tylko nie jestem w stanie sie teleportowac w odpowiednie miejsce szybko. To po pierwsze. Po drugie moj czas jest ograniczony moge luknac auto tylko w weekend. ;-). Dojazd tam + powrot autem sprawa prosta w najgorszym przypadku najlepiej pociagiem. ;-) Pracuje na 2 zmiany i narazie brak możliwości wziecia wolnego w tygodniu. Dlatego jest jak jest. Nie napisalem ze nie warto ale dla mnie nie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czytam o tym twoim kupowaniu i trochę mnie dziwi twoje podejście do sprawy zakupu oraz ceny. Podam Ci na swoim przykładzie posiadam Passata B5 FL rok 2004 Variant zresztą jest w opisie. Auto sprowadzone z Niemiec w roku 2009 z przebiegiem 193700 w chwili obecnej mam już 417000. Auto ma na wyposażeniu masę dodatków, za które słono dopłaciłem kupując go tj. Bi-Xenon, Sensor Deszczu, Fotochromowe lusterko wsteczne, Podgrzewane przednie fotele, kierunki w lusterkach, wielofunkcyjna kierownica z obsługą tempomatu, duża kolorowa nawigacja i pełny MFA, zmieniarka na 6cd z tyłu. Auto jest w kolorze czarna perła i w chwili obecnej mam już kupca na jego zakup, auto zostanie sprzedane w marcu 2019 za 15000. Na całym aucie nie znajdziesz grama rdzy, auto jest dofinansowane tapicerka czysta niepoprzecierana, nie ma tam poodklejanych boczków jak w tych opisywanych sztukach jasna czysta podsufitka. Z grubszych rzeczy jakie zrobiłem to wymiana wałka rozrządu i szklanek, regeneracja Turbo przy 380k i regeneracja maglownicy przy ok 230k z uwagi na spartaczony montaż drążka kierowniczego a raczej osłony która się skręciła i zerwała.  Lampy xenon po regeneracji w Otwocku włącznie z lakierowaniem kloszy, zawieszenie trw i lemforder, hamulce przewody hamulcowe tarcze, piasty tył, tarcze kotwiczne wymienione. Uwierz mi że zszedłem z 16000 na 15000 i człowiek kupił by go teraz gdybym miał kasę by kupić nowszy. Niestety muszę czekać do marca z zakupem B7 alltrack o którym pisałem tu na forum. Więc jak chcesz kupić coś dobrego to i zapłacić będziesz musiał inaczej przygotuj się że będziesz musiał sporo dołożyć. Popatrz na te przebiegi auto z 2001 roku i nie ma 200k to żart. Ja już w swoim wymieniłem 4 rozrządy i wszystko na continentalu rolki INA. Pozdrawiam i życzę sukcesów w kupnie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venom6666, moje auto też jest maksymalnie doinwestowane, ale nie łudzę się że uda mi się je dobrze sprzedać. Znaleźć klienta, który doceni stan auta z tego rocznika jest niezwykle trudno. Zazwyczaj takimi rocznikami interesują się Sebixy albo Janusze, które jak widzą dobry egzemplarz za 12.000 zł i gruza za 8.000, to w 9 na 10 przypadków wybiorą ten drugi bo tańszy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie od 3 dni jestem już bez mojego Passata 1.9 TDI 130km poszedł za 15000 złotych. Dobrałem kredyt i wybieram się niedługo po jego następce tj Passat B7 2.0 TDI 170km. Więc jednak można sprzedać dobrze utrzymany egzemplarz za dobre pieniądze. Nowy właściciel cieszy się jak małe dziecko i to mi wystarczy. Myślę że będzie długo bezawaryjnie nim jeździł, mieszka w tej samej miejscowości więc nie raz zakręci się łezka w oku widząc go(oczywista oczywistość chodziło mi o samochód :)  ), pozdrawiam Venom.

Edytowane przez Venom6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, carere napisał:

Witam sprzedam Passata

Ogłoszenia umieszczamy w innym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności