Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Bo kupienie pastucha to zasadniczo jest nietrafiony zakup :P:P  Czy cena duża? Jak jest zadbany i ten przebieg realny to może i warto dać tyle. Jedno jest pewne, na pewnie nie znajdzie szybko kupca. 

Przebiegiem bym zasadniczo bym się nie przejmował w aucie co ma 15-20 lat. Trzeba obejrzeć, posprawdzać co się da i tyle. Nie jedno auto co ma 400.000 będzie w lepszym stanie niż takie co ma 150.000. 

I co to za pokrowiec na tej kierownicy...

 

PZDR>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kretyński wpis o przebiegu przy wymianie rozrządu - 139 tys w 2015r...  Po co kłamać. Idiota.

kretyński kondon na kierownicy, najwidoczniej już dziury są na oryginalnej skórze

 

zdjęcia są tak zrobione, aby nie pokazać wytartej do cna skóry na fotelach. Od takiego sprzedawcy nic bym nie kupił.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem tu nowy chciałbym zapytać? O oznaczenia na b5 fl 1.9 tdi z 2005r stoi w komisie ma 130 km i ma szare litery ?

Wspomnę jeszcze że  to moje pierwsze spotkanie z vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2018 o 17:41, LeVy 83 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-ID6zxhdT.html#276d898d9c

 

Takie coś by Mnie interesowało jednak  to nie jest ten AZM.  Z benzyną to chyba nie jest tak lekko jak  z Dieslem.

Kiedy kupowałem  tego co mam.Jednogłośnie  w tamtych  czasach  sie czytało 110 km AFN:P     

Qrde, mógłbym Ci sprzedać mojego, ale żona nie bardzo chce. Kolorek mam taki sam, środek welur, drewniano/skórzana kiera i drewniane dodatki, no i kombi. Ogólnie bardzo zadbany, 11 lat u jednego właściciela od którego kupiłem, serwisowany w VW w Sztokholmie, mam do niego reklamówkę rachunków :) . W sumie teraz wystarczyłaby nam Honda żony, bo ja mam do pracy 4km i mogę jeździć z sąsiadem naszym firmowym, ale musiałbym popracować nad żoną żeby chciała sprzedać, gadzina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę was prosić o ocenę tego auta?

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-highline-2-8-v6-4motion-manual-xenon-komputer-stan-bdb-oplacony-ID6zBZKA.html

Choć nikłe me szanse by żona zgodziła się na takiego potwora, ale jak się okaże, że nic mu nie jest, to może uda mi się ją przekonać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na całkiem w porządku, blacha i wnętrze raczej zadbane. Mieszek zmiany biegów cały, ale kierownica ma lekkie przetarcie z lewej strony co widać na jednym ze zdjęć. Do tego kratka nawiewu pasażera też jest połamana. Tak to ciężko się do czegoś przyczepić wnioskując ze zdjęć. Boczki drzwi całe, tapicera też dobrze utrzymana. Wyposażenie przyzwoite. I albo mi się wydaję albo lewa przednia lampa jest lekko zmatowiała, ewentualnie to po prostu przez kąt robienia zdjęcia. Passat wart uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy taki silnik model auta wychodził z taką tapicerką? To wnętrze przypomina mi wersję basic. I drewno jeszcze. Mam jakieś nieodparte wrażenie jak by to wnętrze zostało wymienione. 

 

I grzanych taboretów nie ma, I tapicerka na drzwiach pasażera jakaś pomarszczona. 

Edytowane przez Zyndram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zyndram napisał:

I grzanych taboretów nie ma, I tapicerka na drzwiach pasażera jakaś pomarszczona. 

Podgrzewane fotele to raczej nie były obowiązkowe nawet w HL, a ten materiał na drzwiach się niestety odkleja i jest to naturalne w tym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można by urwać z ceny na tym aucie, jaka powinna być kwota do zapłaty?

I jeszcze jedno pytanie, czy zagazowanie go w tym wieku nie jest strzałem w kolano ? Chodzi mi o ewentualny realny przebieg. 

 

Edytowane przez Zyndram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Zyndram napisał:

I jeszcze jedno pytanie, czy zagazowanie go w tym wieku nie jest strzałem w kolano ?

Strzałem w kolano to może być NIEzagazowanie. :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tapicerce wygląda jak Comfortline :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to albo w tym 2.8 była skóra i była w takim złym stanie, że gość wymienił całą tapicerkę, albo był sprzedawany taki egzemplarz, z dużym silnikiem a bida w środku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zyndram, a jest szansa żeby rzucić okiem na wlepkę wyposażenia we wnęce na koło zapasowe? Od razu będzie wiadomo w jakiej konfiguracji z fabryki wyjechał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie wlepka w bagażniku to chociaż w książce (o ile posiada) powinna być ta informacja. 

 

Jeszcze do człowieka nie dzwoniłem, bo wolałem posłuchać waszych opinii, czy gra warta .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja niedawno kupiłem kota w worku (W8), który super wyglądał na zdjęciach i... nie zaskoczył mnie -> musiałem wymienić wszystko co tylko się da żeby auto w ogóle się nadawało do jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ogólnie rozglądam się za A6 C5 albo Superbem I albo Passatem B5 FL i znalazłem takie cuś niedaleko mnie:

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-2-8-benzynka-4x4-full-opcja-bezwypadkowy-serwisowany-z-niemiec-ID6zUoDR.html#b29da2e7f3
 

Nie jestem jednak do końca przekonany czy Passat z tego roku może być aż tyle wart?

Na pewno jest rozrząd do wymiany bo to mówił mi przez telefon handlarz który to sprzedaje. Gdybym jednak zdecydował się tam jechać to na ile +- powinienem stargować cenę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo w dół to nie ugrasz. Widać ze fajne wyposażenie, i stosunkowo nowy model. Zastanawia mnie tylko czy szyba przednia faktycznie jest podgrzewana, czy ma po prostu zwykły nawiew, bo na zdjęciach nie widać za bardzo. Jeśli cale to wyposażenie z opcji(zwróć uwagę głownie na spryski, parktronic i grzane fotele, ) jest sprawne i ogólnie reszta elektryki tez jest spoko a  motor zdrowy ciężko będzie do 14 zjechać.

Edit; Ta klimatyzacja dwustrefowa tez pewnie ściema, nie wiem czy w ogóle takowa była w B5.

Edytowane przez r9_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,na początek mała dygresja https://forum.vw-passat.pl/topic/60743-skradziono-passerati/  zdjęcie klapy mało aktualne,po lewej stronie na dole wlepa forumowa której nie widać na zdjęciach.Teraz do tematu : jako że trzeba kupić juz coś innego bardzo zastanawiam się nad tym autkiem  https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-passat-1-9tdi-highline-skory-CID5-IDsFfiH.html  Czy można Was prosić o opinię i ewentualnie jakby ktoś mieszkał w pobliżu żeby "rzucił okiem " oczywiście nie za free :-).Sprzedawca robi dobre wrażenie ,nie ma problemu z przesłaniem dodatkowych informacji czy tez zdjęć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Marek od niedawna na forum. Nie miałem jeszcze auta z grupy VW. poprzednicy to były głównie ople w benzynie. Niestety mój ostatni Opel przeszedł do historii i stanąłem przed koniecznością kupna nowego starego auta. Z uwagi na budżet, który jest mocno ograniczony i chęć zaspokojenia pragnienia posiadania wreszcie auta, które ma więcej niż 116 koni wybór padł na Passata B5fl sedan 2,8 w gazie. Przeglądam różna ogłoszenia, wiadomo kupno tak wiekowego auta to loteria. Dlatego proszę o wsparcie i pomoc w ocenie czegoś co mi kompletnemu laikowi wpadło w oko przynajmniej z wyglądu. Może przypadkiem ktoś z forumowiczów kojarzy te auto lub ma blisko do niego żeby przyjrzeć się mu na żywo bo ja niestety mam cała Polskę do przebycia i na razie wpatruję w zdjęcia.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-passat-b5-fl-4-motion-ID6AnPL2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności