Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

zglebić

 

To już prawie klasyk i to w takiej wersji... Nie godzi się takich rzeczy robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już prawie klasyk i to w takiej wersji... Nie godzi się takich rzeczy robić.

dlaczego? W8 to koza straszna (jak każdy 4motion chyba), 3cm w dół to wprawdzie nie "gleba", a raczej poprawianie fabryki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam okazję kupić Passata B5 z roku 2001 sedan,auto z silnikiem 2.0 115 km 8V + LPG,byłem obejrzałem,właściciel ma paragony na naprawy oraz papiery z serwisu,zwróciłem uwagę na elektrykę bo mam przed liftem i komfort mi nie działa,tam elektryka działa,zawieszenie okej,cena 9,5 tyś,auto mi się podoba tylko nie wiem jakie opinie mają te silniki i czy taka cena jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodza słuchy ze 2.0 biorą olej... dużo oleju.

Lepiej szukaj 1.8 lub 1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele po FL miały jakieś znaczne zmiany w budowie niż przed lift?

Oczywiście prócz przodu i lamp z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modele po FL miały jakieś znaczne zmiany w budowie niż przed lift?

Oczywiście prócz przodu i lamp z tyłu.

 

Zmian trochę było, zazwyczaj na lepsze. Ja bym brał 2.0 + LPG jeśli jest zdrowy. B5fl to świetne auto, ale niestety latka lecą i coraz ciężej jest znaleźć niestyrany egzemplarz więc jeśli się trafia fajne auto to brać, nie wybrzydzać. 2.0 to dobra, sprawdzona i niewysilona konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy post na tym forum :)

 

Zbieram się z zamiarem zakupu pierwszego w życiu Passata B5 FL. Do tej pory latałem Golfiakami. Kolega namawia mnie na 2.5 TDI z silnikiem po poprawkach z oznaczeniem na "B". Sam taki ma i wymienił w nim tylko rozrząd, świece i płyny wymienia regularnie. Zrobił już na nim ze 100 tyś w dwa lata, auto precz chodzi i chodzi i zepsuć nic się nie chce :) Moja wiedza o 2.5 TDI pochodzi jedynie ze słyszenia i z pobieżnych artykułów gdzieś tam przeczytanych, że to najgorsze silniki diesla w grupie VW zaraz pod 2.0 TDI.

 

Czy ktoś ma jeden z poprawionych silników? Jak się sprawuje z przebiegami rzędu 300 - 400 tyś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajniej wychodzi 1.9 tdi czy 1.6 lpg w praktyce po mieście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YouTube

Fajnie omówione, poczytaj komentarze - również warte uwagi.

Wg. mnie najtaniej to LPG (8-12l) bądź 1.9 TDI 90km (6-8l) bez zmiennej geometrii. W ostatecznym rozrachunku kwestia napraw, ale też cena paliw w danym momencie.

 

W mieście, średnie ceny paliw z 25.09.2017:

Diesel: 4,3 zł/l - przy spalaniu 7,5l/100km daje to 32,25 zł, - 1.9 TDI 90km - częsty wybór gdy jest możliwość odliczyć VAT

LPG: 2 zł/l - przy spalaniu 12l/100km daje to 24 zł - 1.8 ADR + koszty benzyny, a to już kwestia ile auto się rozgrzewa (garaż/zewnątrz, temp. przełączania, ilość zimnych rozruchów). Może być raz zalany bak na pół roku albo i częściej.

W ADR mimo że wiekowa benzyna jest dwumas.

Edytowane przez Bladiseer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jadę obejrzeć paska b5  1.8 125km b+lpg na co zwracać uwagę 

Edytowane przez basterw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób se jaj, tylko poczytaj forum i wyciągnij wnioski, nikt nie będzie tu tego opisywał kolejny raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupić Passata B5 1.9 tdi z 4x4 w dobrym stanie.

Jutro jadę oglądać ten egzemplarz (chyba najdroższy na allegro):

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1-9tdi-130km-avf-4motion-highline-ID6z9Xxt.html#5f9bc8efeb

Czy cena nie jest zbyt wysoka?

Sprzedawca zachwala że wszytko działa, licznik po "korekcie" ok 100 000, kiedyś tam wymieniane były wtryski, 1,5 w Polsce, zaprawki na masce.

Podpowiecie coś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, cena nieźle pojechana. Ja za swojego nie wiem, czy bym 12k wziął mimo że stan igła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Melchior napisał:

Witam.

Chciałbym kupić Passata B5 1.9 tdi z 4x4 w dobrym stanie.

Jutro jadę oglądać ten egzemplarz (chyba najdroższy na allegro):

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1-9tdi-130km-avf-4motion-highline-ID6z9Xxt.html#5f9bc8efeb

Czy cena nie jest zbyt wysoka?

Sprzedawca zachwala że wszytko działa, licznik po "korekcie" ok 100 000, kiedyś tam wymieniane były wtryski, 1,5 w Polsce, zaprawki na masce.

Podpowiecie coś?

 

Nie wiem czy ten pasior nie był kiedyś mojego kumpla. Jedyny właściciel w Polsce to aktualny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Obywatel napisał:

No, cena nieźle pojechana. Ja za swojego nie wiem, czy bym 12k wziął mimo że stan igła.

Śledzę od dłuższego czasu ogłoszenia pod kątem: 1.9 + stan bdb + 4x4, to ok 15 tys są wystawione "igły", ciekawe za ile się sprzedają.

Tu cena jest właśnie jest wysoka...

9 minut temu, jerzalke napisał:

Nie wiem czy ten pasior nie był kiedyś mojego kumpla. Jedyny właściciel w Polsce to aktualny?

Z tego co usłyszałem przez tel to auto z DE, jeden właściciel w PL od 1,5 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam ten sam silnik tyle że bez 4na4 (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie), zastanawia mnie że temperatura silnika pokazuje 70stopni czyli silnik ciepły, a obroty okolo 900 wg mnie za wysokie, ja takie mam tylko na zimnym. Jak wskazówka od temp już ruszy to na luzie mam już zawsze około ~800

opony ma 215 50 17 na phoenixach ja miałem 225 45 17 i to był oryginalny rozmiar do tych felg 

W środku i na zewnątrz wygląda ok nic mi sie nie rzuciło w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady i wskazówki.

Auto obejrzane i nie kupione.

Zdjęcia i cena sugerowały "igłę" a życie szybko to zweryfikowało... :D

Pan handlarz (nie właściciel jak się okazało) zapewniał że cena jest adekwatna, niechętnie negocjował i nie zgodził się na moją propozycje. Dodatkowo na umowie chciał wpisać niższą kwotę niż w rzeczywistości, bo podatek itp. :D

Więc szukam dalej

i jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Melchior napisał:

Dzięki za porady i wskazówki.

Auto obejrzane i nie kupione.

Zdjęcia i cena sugerowały "igłę" a życie szybko to zweryfikowało... :D

Pan handlarz (nie właściciel jak się okazało) zapewniał że cena jest adekwatna, niechętnie negocjował i nie zgodził się na moją propozycje. Dodatkowo na umowie chciał wpisać niższą kwotę niż w rzeczywistości, bo podatek itp. :D

Więc szukam dalej

i jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

Pzdr

Życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności