Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nie, ale za kilka dni kolego przyjedzie z vag-iem to poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jasna odpowiedź. Do mnie przyjeżdża kolego, który ma ten program, to poproszę o te parametry.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Może nie jasna odpowiedź. Do mnie przyjeżdża kolego, który ma ten program, to poproszę o te parametry.

Dzięki wielkie. Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dość przypadkowo (dobra cena, wiarygodny przebieg i książka serwisowa, jazda próbna) zdecydowałem się na zakup VW VR 5 2,3 litra syncro. Na co należy zwrócić uwagę po zakupie tego auta poza wymianą płynów. Szczególnie interesuje nie napęd 4x4 czy tu należy na coś szczególnie zwrócić uwagę żeby później nie żałować. Kiedyś czytałem o napędach 4x4 że należy je co jakiś czas "poćwiczyć" coś jak z klimatyzacją, którą trzeba co jakiś czas włączyć. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Pozdrawiam - nowy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd pracuje cały czas, nic nie musisz ćwiczyć ;) Sprawdź poziom oleju w moście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz sam silnik i samochód pod względem serwisowania. 10 000 zrobię rocznie w górach, gdzie do pracy mam dziennie około 400 zakrętów i albo z góry albo pod górę.

 

 

 

Napęd pracuje cały czas, nic nie musisz ćwiczyć ;) Sprawdź poziom oleju w moście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napędu będziesz zadowolony, moc też znośna. Automat czy manual ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z napędu będziesz zadowolony, moc też znośna. Automat czy manual ?

 

 

Manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w góry to lepsze rozwiązanie. Po pierwszej zimie docenisz napęd 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość sprawdzenia czy silnik znajdujący się w samochodzie jest od konkretnie z tego samochodu ? Tzn czy nie był przekładany. Np. jakby samo serce było przekładane, bo jak z całym osprzętem to pewnie nie realne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji.

 

kupując samochód za kilka tysięcy lepiej się skupić na stanie silnika niż na jego oryginalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup paska z silnikiem 1.8T AEB głównie dla silnika, reszta mało mnie interesuje, obecny właściciel auto ma koło roku, olej zmieniony jakieś 8000 temu na Mobil 5W30, do wczoraj bez dolewek, sprawdzam poziom oleju – bagnet suchy, po odpaleniu silnika i zgaszeniu wydaje mi się że na bagnecie są minimalne ilości czarnych opiłków, co dziwne po 8000km olej nie jest ciemny, dolane 1l oleju i na bagnecie jest między min a max, nie zauważyłem żeby kopcił (może za krótko sprawdzałem), kompresja odpowiednio 12,1; 12; 12; 11,9; silnik suchy, nie wygląda na myty, wg mnie ma mało mocy, po odkręceniu korka nie pluje olejem, nie dymi, na wewnętrznej stronie pokrywy zaworów widać lekki "nagar" ale wg mnie nie ma tego dużo, przy schodzeniu z obrotów słychać jakby wibrowała jakaś blaszka, odgłos dochodzi od tyłu silnika, ale po "przyłożeniu" ucha do tyłu silnika (tam gdzie jest łańcuch) wydawało mi się że odgłos dochodzi z innego miejsca. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym odpuścił, tam kojarzę że są dwie opcje rozrządu ze zmienna fazą i stałą...

 

nie pamiętam dokładnie co i jak ale te ze zmienna fazą 1,8 są klopotliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę moimi przygodami.

Żona dachowała naszym dotychczasowym autem,więc trzeba było szukać innego. Passata w ogóle nie brałem pod uwagę.

Po obejrzeniu całej kupy złomu dzwoni znajomy, że jego kolega sprzedaje passata, ok mówię, zapewniał mnie że nówka funkiel, nie śmigana.I faktycznie , mimo przebiegu 600,000 auto wyglądało na zadbane, nic nie połamane , po za kilkoma odpryskami lakieru nie było się do czego przyczepić. Gość chwalił co tylko mógł, czego on to nie wymieniał itp.

Tak bajerował i czarował, że głupio mi było pojechać na stacje na przegląd. Cena była raczej ze środka znanego portalu to kupiłem.

 

Po tygodniu popękały wężyki od przelewów, więc zarzygało całą komorę silnika ropą, nie wspominając już o tym ile tego poszło w piach. Naprawiłem za 5 zł

Nie minął dzień czy dwa, spaliny w kabinie = łącznik tłumika , do zrobienia za ok 250.

Po kilku dniach nagła utrata mocy ??? pewnie N75

Nie minęło kilka dni już coś stuka zawias z przodu, nie wiem jeszcze co dokładnie

 

Morał z tego taki, żeby traktować wszystkich jak potencjalnych naciągaczy :)

Ufaj i sprawdzaj :)

 

A żeby było mało, to podczas montażu haka okazało się, że auto nie do końca było nie bite, bo zgięta była belka pod zderzakiem.

Po wizycie na stacji pewnie bym je i tak kupił, ale może bym coś utargował, bo ogólnie auto jak na 17 lat to jest zadbane. Kupione od pierwszego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje tutaj cytat... "Kontrola najwyższa formą zaufania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w głowie tego cytatu,ale mi umknął :)

Dziś wiem, że jestem lżejszy o tysiaka za remont magla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość poprostu jeździł mało co wymieniając ,a gdy zauważył że sporo sie nazbierało i trzeba by było sporo kasy wtopić to szybko do żyda z autem,znajomy sprzedał niedawno AFN z 98 z przebiegiem chyba nawet ponad 700 tys za 2800 ,pół auta do wymiany było czego nawet kupujący nie zauważył...auta z takim przebiegiem kupować to ja bym sie bał mimo że to pancerna jednostka ale często właściciel obibok byle lać i jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś oglądać i znowu mnie zawiedli :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coffin80, a Ty myślisz, że inne passaty z tych roczników, to jakie mają przebiegi? 90.000?

Na zachodzie 10 lat - 300/500.000 nikogo nie dziwi.

Jakimś dziwnym trafem w Polsce nie mają nawet połowy tego.

Kwestia tyko sprawdzenia auta i ceny adekwatnej to stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności