Skocz do zawartości
Gość carlos2005

Kupujemy Passata B4-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie i tak juz są w Polsce, jak była akcja w niemcowni, że dawali dopłaty do nowych aut jak oddasz stare na złom to pooddawali, kiedys byłem na szrocie i widziałem ibizę, 2001 rok na pół przecięta, i pytam co z nią było, czy bita czy coś, a koleś mówi, że z Niemiec z recyklingu, przebieg 68 tysięcy! jak nóweczka z salonu wyglądała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem ibizę, 2001 rok na pół przecięta, i pytam co z nią było, czy bita czy coś, a koleś mówi, że z Niemiec z recyklingu, przebieg 68 tysięcy! jak nóweczka z salonu wyglądała
Na pewno coś było z nią nie tak, bo te dopłata były rzędu 2 tys ojro. I niby głupi niemce oddają sprawny samochód na złom a jeszcze głupsi go tną w kawałki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj było tak, było! Dostawali dopłaty od państwa + jakaś zniżka w salonie. Stare auto szło na złom bez zdolności do dalszej rejestracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może powiecie mi czym różni się b4 1.9 tdi z 95r od 96r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rocznikiem produkcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko i właśnie się pytam czym jeszcze. ponieważ kupiłem altek do b4 z 96 roku i był inny niż do tego z 95. tzn różnił się mocowaniem był 2cm węższy i inne wtyki miał. dlatego pytam czym się różnią a był do tego silnika jaki mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee bajki jakieś chyba, jak od takiego samego silnika to musi pasować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się również zdziwiłem może sprzedawca wprowadził mnie w błąd i to był od afn-a?? czy ma tak samo jak w 1z?? ale bez problemu odesłałem i gotówkę odzyskałem. Ale uprzedzam jak ktoś ma altek 120A boscha to szybko takiego nie dostanie a części również ciężko osiągalne:/ mój w weekend mam nadzieję że będzie już gotowy. Półtorej tygodnia już stoi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie się również zdziwiłem może sprzedawca wprowadził mnie w błąd i to był od afn-a?? czy ma tak samo jak w 1z??

 

Z tego co się orientuję to wielkość alternatora zależała od tego jak dużo odbiorników prądu było w aucie np. w dieslu z klimą najczęściej można znaleźć 120A, ja w dwulitrowej benzynie miałem 90A, a ktoś z forum w golasie 1.8 miał bodajże 70A - nie sądzę żeby była różnica między altkiem od 1Z i AFN jeśli miały podobne wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc zapewne wcisnęli mi od B5:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym temacie można pytać o konkretny samochód?

 

Rozważam te dwa autka.

 

1. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-2-8-vr6-lpg-C16850975.html

 

2. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-klimatronik-C17032362.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale uprzedzam jak ktoś ma altek 120A boscha to szybko takiego nie dostanie a części również ciężko osiągalne:/ mój w weekend mam nadzieję że będzie już gotowy. Półtorej tygodnia już stoi:/
Może w Twoim regionie jest ciężko z częściami. W lubelskim dużo na szrotach jest tego i nie tak dawno zmieniałem z kolegą i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, "celuję" w B4, kombi w benzynie. Szperam po ogłoszeniach, niedługo zacznę jeździć po ogłoszeniach...

Mam pytanie w związku z tym, jak sprawdzić oryginalność szyb w B4, który numer jest ważny?

Czy silnik 18.90KM w połączeniu z automatyczną skrzynią to dobra propozycja czy darować sobie? Ktoś "ujeżdża" taką opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tak jak w innych vw ostania liczba określa rok produkcji taka pojedyncza. na przednią to za bardzo nie ma co patrzyć bo to różnie bywa. ale słyszałem jak dobrze w przód walnięty to tylne boczne szyby ostatnie podobno strzelają bo kombi jest sztywne ale nie wiem czy prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, "celuję" w B4, kombi w benzynie. Szperam po ogłoszeniach, niedługo zacznę jeździć po ogłoszeniach...

Czy silnik 18.90KM w połączeniu z automatyczną skrzynią to dobra propozycja czy darować sobie? Ktoś "ujeżdża" taką opcję?

Jeśli lubisz styl jazdy "emeryta" to jak najbardziej polecam. Do "normalnej" jazdy w zupełności wystarcza. Uważać trzeba jedynie podczas wyprzedzania mając "komplet" na pokładzie, bagaż i włączoną klimatyzację - wtedy trochę mocy brakuje i manewr się przedłuża (mimo poprawnej redukcji biegu i korzystania z kick-downu). Pamiętaj też, że spalanie na poziomie 10-12l/100km Pb, 11-14l/100km LPG nie powinno Cię zdziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj też, że spalanie na poziomie 10-12l/100km Pb, 11-14l/100km LPG nie powinno Cię zdziwić.

coś to Twoje spalanie ponad normę.. albo jeździsz z przyczepką albo coś nie tak z autem

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś to Twoje spalanie ponad normę

Przepraszam - nie dopisałem, że to spalanie tylko w ruchu miejskim (czyli ok. 90% jazdy, bo na co dzień jeżdżę służbowym). W trasie udało mi się zejść do 9,8l/100km LPG (średnio 10,5l/100km) i średnio 9l/100km Pb. Pamiętaj, że to kombi z automatyczną skrzynią biegów, a Ty chyba masz u siebie manualną (widzę w Twoim opisie).

VAG żadnych błędów nie pokazuje, haka nie ma i nie było, poprzedni właściciel założył oczywiście najtańszą instalację LPG. Silnik pracuje równo, na dotyk zapalał w największe mrozy.

Jeśli moje spalanie jest zbyt duże, to może jeszcze jakiś Kolega "automaciarz" mógłby to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś to Twoje spalanie ponad normę.. albo jeździsz z przyczepką albo coś nie tak z autem

:P

Ponad normę? W automacie? A może wolisz jak pali zawory zamiast paliwa? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności