Skocz do zawartości
Gość pawel5000

Kupujemy Passata B3-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bdavid

Ja bym proponował b3 z silnikiem 1,6 tdintercooler silniki bardzo oszczedne miałem takiego palił mi około 5 litrów przy spokojnej jeździe i bardziej wytrzymałe niż 1.9td, za 6 tyśkupisz naprawde dobre. wiadomo jeślicchesz miec wiecej KM to wybierz benzynę ale jeśli stawiasz na oszczędnośc totylko diesel. Wiem coś otym miałem pare swoich passatów a teraz sprzedaje do nich częsci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy nie na darmo mówią " lepiej silnik v6 niż 16v"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym proponował b3 z silnikiem 1,6 tdintercooler silniki bardzo oszczedne miałem takiego palił mi około 5 litrów przy spokojnej jeździe i bardziej wytrzymałe niż 1.9td, za 6 tyśkupisz naprawde dobre. wiadomo jeślicchesz miec wiecej KM to wybierz benzynę ale jeśli stawiasz na oszczędnośc totylko diesel.
Ja do niedawna miałem taki silniczek i powiem,że był niezły (dopóki się nie popsuł ;)). A teraz mam 1.9 td z turbo i intercoolerem z 1.6. Zobaczymy ile wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejman

ja bym polecal osobiscie silnik 1.8 jezdze takim i jest niezawodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iron666

Mam pytanko trochę nietypowe, w tym roku lub w najgorszym przypadku w przyszłym planuje zakup paska b3, najbardziej mi się widzi wersja synchro ze względu na wyposażenie i napęd na obie osie, ale niestety silnik 1.8 G60 (PG) lub 2.0 (??) w zupełności odpada, ma to być samochód rodzinny ale i oszczedny wiec fajny bylby silnik 1.6 TD (SB), i tutaj jest sedno sprawy, po malym rozeznaniu stwierdzilem ze te silniki maja troche cech wspolnych, ogolnie chodzi o wyglad zewnetrzny na pierwszy rzut oka i montaz poprzeczny wiec zastanawiam sie czy by nie podpasil esbek na tą skrzynie. A tak z ciekawosci, o ile by wzroslo srednie spalanie silnika po przekladce z fwd do awd, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do Trochima z forum golfa, on naświetli Ci z czym wiąże się taka przekładka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość internauta

Witam

Mam pytanie dotyczące Passata B3 2.0 16 V DOHC rocznik 1993 z automatyczną 4 biegową skrzynią biegów z trybem sport.

Chcę sobie właśnie kupić takie autko..

Czy mogę was poprosić o kilka słów na temat tego paska ?

Dokładnie chodzi mi o silnik, jak się sprawuje ?

Edytowane przez internauta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 to świetny staruszek tylko 2 razy mnie zawiódł raz zabrakło paliwa a raz spadła linka od skrzyni biegów ale naprawiłem to w 20min kombinerkami :) Poza tym polecam silnik 1,6td 59kw niezniszczalny motor. Jak go kupiliśmy jeździliśmy jakieś 4 lata po czym ojciec przypomniał sobie żeby zmienić rozrząd. Pewnie bez zmiany jeździł by dalej bez problemów :)

Grzęźił pierdział strzelał ale jak się wkurzył puścił zasłonę dymną i szedł jak burza pod każdą górę :) nigdy mi nie spalił więcej jak 6l. Trochę mi go szkoda teraz, nim uczyłem się jeździć teraz jak wyruszam w trasę 3bg brakuję mi tego spokoju o to że dojadę do celu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie dotyczące Passata B3 2.0 16 V rocznik 1993 z automatyczną 4 biegową skrzynią biegów z trybem sport.

Chcę sobie właśnie kupić takie autko..

Czy mogę was poprosić o kilka słów na temat tego paska ?

Dokładnie chodzi mi o silnik, jak się sprawuje ?

Ja mam passka z takim silnikiem,co prawda z manualem ale jeździ super:)

Jednak musisz liczyć się ze spalaniem w miescie przy naprawde lekkiej nodze ok 10 litrów jak przyciśniesz to i z 15 łyknie.

Silnik zaczyna żyć dopiero od 3,5 obrotów wtedy zaczyna się dziać a wgniata w fotel przyjemnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość internauta
Ja mam passka z takim silnikiem,co prawda z manualem ale jeździ super:)

Jednak musisz liczyć się ze spalaniem w miescie przy naprawde lekkiej nodze ok 10 litrów jak przyciśniesz to i z 15 łyknie.

Silnik zaczyna żyć dopiero od 3,5 obrotów wtedy zaczyna się dziać a wgniata w fotel przyjemnie:)

 

 

 

 

Szczerze mówiąc spalanie mnie nie przeraża :P, mając wcześniej poloneza 1,5 na gaźniku z 92-go roku też miałem doczynienia z podobnym przepałem :rolleyes:

Bardziej chodzi mi o fuknkcjonalność właśnie tego silnika, czy zdarzają się jakieś częste awarie po tylu latach ??

2.0 16 V DOHC z automatyczną 4 biegową skrzynią z trybem sport

Edytowane przez internauta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie silnik ten (2.0 16V - 9A - 136KM) jest idealnym silnikiem do tej skrzyni biegów.

8-śmio zaworowy silnik (2.0 8V - 2E - 115KM) jest troszeczkę za słaby do współpracy z ASB. Te 21 KM akurat daje luksus np. swobodnego przyśpieszenia i wyprzedzenia.

Awaryjność - taka sama jak i innych silników benzynowych VW (jak się dba to się ma!).

Zużycie paliwa jest takie jak napisali koledzy wyżej:

w mieście (Warszawa) 11-15 l/100km (w zależności od sposobu jazdy i korków:()

w trasie można spokojnie zejść do 7,6 l/100km (przy średniej około 110 km/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję kupić zadbany model, a nie kierować się na chama silnikiem. oczywiście dynamika też jest ważna, ale nic na siłę. kupisz zadbany model to będziesz się cieszył jazdą, a jak kupisz po jakimś "super tuningu" zarżnięty z wywalonym zawieszeniem to będziesz go parę miesięcy doprowadzał do jakiegoś stanu. lepiej dopłacić i mieć słabszy model niż wypasiony a zajechany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest obiegowa opinia na temat 1.9 D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest obiegowa opinia na temat 1.9 D?

 

Wymieniasz porządny olej co 7500 km i milion robi bez remontu :) Potwierdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczmar52

Witam serdecznie

Jutro jadę oglądać Passata b3 (bordo metallic; 1,8benz/gaz; 92r; sedan) w związku z tym przeczytałem cały ten temat.Nie przerażają mnie usterki typu: termostat, czujniki czy klamki,bo w przypadku Vw są to części tanie i łatwe do wymiany,a takie usterki bywaja chyba w każdych autach.Przeraziło mnie jedno:

WODA WEWNĄTRZ AUTA!

Nie jest to łatwa usterka do usunięcia,jak któryś z forumowiczów wspomniał,lecz nie wspomniał o tym gdzie są kanaliki,odpływy i jak je przeczyszczać czy przepychać żeby takich sytuacji uniknąc?

Mimo to dziękuję za wszystkie wypowiedzi, bo dzięki nim jutro passacik przejdzie poważny rentgen :)

Edytowane przez kaczmar52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta wielka woda w aucie to są przypadki sporadyczne i występują wcale nie częściej i mocniej niż w innych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporadyczne może nie są, ale generalnie walka z przeciekami nie jest trudna. B3 ma słabe punkty w postaci odpływów szyberdachu, folii drzwiowej, tylnych szybek, uszczelek przy ogranicznikach drzwi. No i drożność odpływów na podszybiu to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczmar52
generalnie walka z przeciekami nie jest trudna. B3 ma słabe punkty w postaci odpływów szyberdachu, folii drzwiowej, tylnych szybek, uszczelek przy ogranicznikach drzwi. No i drożność odpływów na podszybiu to podstawa

 

Słuchaj, a mógłbyś opisać to dokładniej, gdzie są te "odpływy szyberdachu, folii drzwiowej" i te inne, które wymieniłeś?...Myślę, że zainteresuje to dużą rzeszę posiadaczy passatów i nowych nabywców. Z góry dzięki w moim imieniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności