Skocz do zawartości
Gość pawel5000

Kupujemy Passata B3-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja śmigam B3 Kombi 91 2E GT i powiem że nie miałem żadnej wady z opisanych tu, jedyna wymiana to czujnik temp. ale o tym wiedziałem przy zakupie i padł tz silniczek krokowy ale czy to wada czy raczej lata swoje zrobiły?. Do wad należy woda w kabinie ale to nie tylko B3 dotyczy chyba wszystkich modeli passata ale nie wszystkim się też leje

 

W takim razie tą wodę w kabinie ja bym też nie zaliczał do wad, tylko uznał że to lata zrobiły swoje, podobnie zresztą jak luty w liczniku, czy zgnita tylna klapa ;)Z tego co ja zaobserwowałem w tym wątku, to koledzy piszą tu głównie co ich boli i faktycznie można zauważyć że są to częste przypadki. A czy to wady czy raczej mało szczęśliwe rozwiązania techniczne (np klamki), to już niech sobie każdy indywidualnie osądzi. Przecież nie napiszemy tutaj: trzeba sprawdzić silnik czy nic nie stuka/puka, podobnie zawieszenie, sprawność oświetlenia, hamulce czy działają i blachy pod względem korozji. Takie rzeczy wiadomo, robi się przy każdym aucie i w tym momencie temat staje się o kant dupy rozbić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie tą wodę w kabinie ja bym też nie zaliczał do wad, tylko uznał że to lata zrobiły swoje,

Tak prawdę mówiąc to chyba źle to ująłem, właśnie zgodził bym się z powiedzeniem lata robią swoje a to dlatego że większość przypadków jest spowodowana zabrudzonymi (zasyfionym) odpływami (niedbalstwo właścicieli:mad:) a woda gdzieś w końcu musi popłynąć nazwał bym to usterką:D. Przykładem może być, jak ktoś pcha do czytelni (toaleta);) byle co i nie dba też się zapcha. Poza tym większość posiadaczy pasków poza może naszymi forumowiczami nie wie gdzie są odpływy i że nawet pod akusiem jest dla niektórych to :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vincent150

Witam wszystkich

Kupiłem B trójkę,silnik 2.0 GT 16V(136KM)(+ GAZ) w kombiaku,może ktoś mi opowie po krótce bo tym modelu silnika,czy dobry zakup zrobiłem czy wdepnąłem po pachy.:vw:

 

Sorry,że wlazłem w dialog ale jestem nowy i nie za bardzo umiem sie posługiwać forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego posiadacza Passacika. Z auta powinieneś być zadowolony o ile kupiłeś zadbany egzemplarz z porządną instalacją gazową. Ten silnik, który masz gwarantuje już bardzo dobre osiągi, choć nie należy się spodziewać, żeby spalał średnio mniej niż 10-12 l/100 km. Te silniki niestety są dość paliwożerne.

Co do reszty radzę przeszukać forum - na pewno znajdziesz wszystko co Cię interesuje. Pozostaje mi życzyć bezawaryjnego użytkowania autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpendzik

Witam serdecznie.

Przymierzam się do kupna takiego samochodu. Czytałem już forum tematy odnośnie Passata B3 więc co nieco wiem o tym aucie. Ale najbardziej mnie interesują wasze odczucia takie jak:

- czy głośno jest w tym aucie,

- jak z przyspieszeniem gdy samochód jest załadowany pięcioma osobami,

- czy jest ekonomiczny ?

- czy naprawdę w wersji kombi wszystko trzeszczy ?

- jak naprawdę kształtują się ceny i ile wy wyceniacie wasze auta,

- czy naprawdę są niezawodne ?

 

Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na wasze komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytania:

 

- czy głośno jest w tym aucie,

Nie jest to Mercedes, ale na pewno jest ciszej niż w nowym Seicento czy Pandzie. Ogólnie jest dość cicho.

 

- jak z przyspieszeniem gdy samochód jest załadowany pięcioma osobami,

Mam silnik 1.8 (90 KM) i wystarcza. Nie jest to demon prędkości, ale do jazdy na codzień w zupełności wystarcza. I jakoś niespecjalnie jest różnica czy jedzie się samemu, czy samochód jest na maksa załadowany, choć oczywiście pewną różnicę widać.

 

- czy jest ekonomiczny ?

Mi pali średnio 8,9 l gazu na 100 km, z tym, że 70% jeżdżę po mieście. Na trasie spokojnie schodzi poniżej 8. Zreszta raport spalania znajdziesz klikając w ikonkę dystrybutora w moim podpisie.

 

- czy naprawdę w wersji kombi wszystko trzeszczy ?

Mam autko zadbane z niewielkim jak na Passata przebiegiem i nic a nic nie trzeszczy. Ani plastiki, ani fotele, ani zawieszenie. Jadąc po nierównośiach auto cicho wybiera wszystkie dziury i naprawdę czuć, że to autko klasy średniej/wyższej.

 

- jak naprawdę kształtują się ceny i ile wy wyceniacie wasze auta,

Ja za swoje pół roku temu zapłaciłem prawie 7000 zł, choć wyceniane było na więcej. Rocznik 1992, LPG, wspomaganie, elektryczne lusterka i szyberdach, wspomaganie, centralny zamek, 2 komplety opon, aluminiowe felgi. Autko było zadbane i nadal jest, przebieg 167 tys. w momencie zakupu (choć nie wiem czy oryginalny, choć stan może na taki wskazywać). Z perspektywy czasu jakbym znał jego stan to zapłaciłbym nawet i 8000 zł.

 

- czy naprawdę są niezawodne ?

Naprawdę są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpendzik

Dzięki wielkie za info...

A jak to jest w autach z silnikiem TD ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD jest trochę głośniejszy od benzyniaków, natomiast jeżeli chodzi o wyprzedzanie z pełnym bagażem to powiem Ci że jeżeli już nauczysz się tego auta to radzi sobie całkiem nieźle, tylko trzeba mu najpierw suszarkę rozpędzić dopiero brać się do wyprzedzania. Co do ekonomiczności to standardowy silnik powinien palić ok 6l/100km jeżeli są jakieś przeróbki itp spalanie wzrasta do 7 - 8l/100km. Co do niezawodności to jest kilka wrażliwych punktów passata, ale wynik ogólny jest bardzo dobry.

 

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjusz22

to teraz cos od siebie

1.slabe swiatła mijania

2.pilnowac temepratury silnika

3.szyberdach - prowadnice

4.klamki w dzwiach trzeba uzyc wiekszej sily do otwierania.

5.jesli samochod ma abs a nie dziala czujniki do wymiany,.naszczescie kosztuja grosze a czyscic sie nie oplaca.

6.no i najlepsze,problemy z wolnymi obrotami.

jesli silnik sie poci darujcie sobie i poszukajcie innego!

Poloecam silnik 1.8 8 zaworow.zrywny i jak na pojemnosc ekonomiczny.1.6l zbyt mulowaty jak na ta mase auta ale oba silniki lubia gaz...to chyba wszystko z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Przymierzam się do kupna takiego samochodu. Czytałem już forum tematy odnośnie Passata B3 więc co nieco wiem o tym aucie. Ale najbardziej mnie interesują wasze odczucia takie jak:

- czy głośno jest w tym aucie,

- jak z przyspieszeniem gdy samochód jest załadowany pięcioma osobami,

- czy jest ekonomiczny ?

- czy naprawdę w wersji kombi wszystko trzeszczy ?

- jak naprawdę kształtują się ceny i ile wy wyceniacie wasze auta,

- czy naprawdę są niezawodne ?

 

Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na wasze komentarze.

Witam.

Poczytałem, więc i ja odpowiem:

-czy głośno jest w tym aucie?

To zależy z jakim silnikiem - z dieselkami głośniej, z benzyniaczkami ciszej; jak będziesz wykorzystywał końcowy zakres obrotów, to będziesz go słyszał. U mnie (silnik w podpisie) przy prędkości 80 - 90 km/h. praktycznie go nie słychać w ogóle.

- jak z przyspieszeniem gdy samochód jest załadowany pięcioma osobami?

Jak na razie jechałem z 4 na pokładzie i różnicy praktycznie żadnej - swoje robi tu masa auta, które z tej okazji nie jest specjalnie wrażliwe na ilość osób w środku; poza tym 2-litrowy silniczek ma na tyle mocy, że

naprawdę nie odczuwam tej różnicy u mnie.

-czy jest ekonomiczny?

Wszystko zależy od stylu i rodzaju jazdy oraz od silnika - na pewno dieselki są tu nie do pobicia, natomiast u mnie wygląda to tak:

a). przy jeździe na trasie (takie coś on właśnie "kocha") z jednostajną prędkością 80 - 90 km/h w lecie spala 6 litrów na 100 km (na baku potrafię zrobić 1100 km), a w zimie od 7 do 8 l/100 km,

b). przy jeździe miejskiej (to nie jest auto do jeżdżenia po mieście) w lecie od 8 do 9 l, a w zimie to 10l/100 km łyknie jak nic.

Co do silnika - wcale małe silniki (w sensie pojemności) nie są ekonomiczne, ponieważ musisz kręcić go na obroty bardziej, niż silniki o większej pojemności, żeby ruszyć tę masę auta; mając zapas mocy nie musisz wykorzystywać takich obrotów i ja właśnie z tego powodu szukałem 2 litrówki (i podejrzewam, że z właścicielem Passata z silnikiem 1.6 mógłbym sobie podać ręce).

- czy naprawdę w wersji kombi wszystko trzeszczy ?

Razem z kościami kierowcy :D. A tak na poważnie - roleta już słynie z tego (choć dopiero, jak ją całkowicie zdjąłem-wcześniej nic), poza tym akuratnież u mnie nic więcej nie trzeszczy (chwała Bogu), więc to wszystko na ten temat ode mnie.

-jak naprawdę kształtują się ceny i ile wy wyceniacie wasze auta?

Również -tak jak herbu- zapłaciłem 7000 zł i wiedząc teraz, że tak pięknie i niezawodnie jeździ nie mając przy okazji różnych przypadłości o których naczytałem się na forum, to dałbym za niego nawet 9000 zł; także ja wyceniam mojego pieszczoszka właśnie tak, a na temat kształtowania się cen nie odpowiem, bo nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli.

- czy naprawdę są niezawodne ?

Naprawdę - mój mnie jeszcze przez 14 miesięcy użytkowania ani razu nie zawiódł; zawsze odpala za pierwszym szlagiem (nawet w zimie) i nigdy jeszcze nie stanął w drodze (inna sprawa, że trzeba o autko dbać, a nie tylko jeździć i wszystko to, co potrzebne wymieniać na czas - te autka lubią być tak traktowane). Skąd się wzięła legenda Passata jako auta niezawodnego? Rozpoczęła się dzięki modelowi B3 i w głównej mierze temu zawdzięcza VW tę opinię (słyszałem również, że mechanicy mówią, iż B3 to ostatni bezawaryjny Passat).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość o_andrzej

Dorzuce kilka uwag do tych Chrisa. Posiadam bardzo podobny model '91 GT, Kombi z silnikiem 2E - 2.0 l (8V). Moge potwierdzic prawie wszystko co napisal Chris. Podobne wskazniki spalania (na trasie Zakopane Krakow) potrafi spalic ponizej 6 l, ale w miescie 10-11 l). Nawet cene dalem za niego podobna - 7 tys. zl, z tym ze 8 lat temu. :) Jest cichy (troche trzeszczy tylna roleta), dobrze przyspiesza, wygodny i w sumie niezawodny. Przebieg - pewny - ma dosc imponujacy - 380000 km, w tym ok. 100000 mojego wkladu. Oczywiscie wiele musialem w nim wymienic, choc poza b. droga pompa paliwa (ok. 400 Euro, we Wloszech) i dosc drogim sprzeglem (ok. 1000 zl z robocina) reszta byla stosunkowo tania. Nie dolewam zadnych plynow (niewielkie ilosci plynu chlodniczego) i w ogole niewiele przy nim od pewnego czasu robie. Chyba wszed w swoja druga, a moze juz trzecia mlodosc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek39

Witam

 

Zamierzam kupić Passata B3 mam dylemat z jakim silnikiem wybrać może mi ktoś poradzi

mam tez dylemat czy wybrać diesla czy benzyna+gaz

z góry dziękuje za pomoc

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jezeli benzyna+gaz to polecam 1,8 monowtrysk mam u siebie (bez gazu), ale czytalem ze najlepiej sie nadaje do zagazowania. Mam 243tys przejechane i zadnych problemow z silnikiem.

Co do dieslow to niech sie wypowiedza koledzy ktorzy dieslami jezdza.

 

B3 1,8 90kM 1992r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek39

A co myślicie o silniku 2000 16V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny, bardzo dynamiczny, dostarczający duzo frajdy silnik, ale.. drogie częsci, nie do zagazowania chyba ze sekwencja, u mnie na normalnym nie chodziło- skonczylo sie wybuchem. Spalanie całkiem przyzwoite- 13l gazu po miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek39

kumpel chce sprzedac passat kombi z silnikiem 2000 16v + gaz za 6000zł 91r przebieg 270000 jak myslicie warto dac tyle za takie autko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakim jest stanie-sam rocznik i przebieg nic nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastek39

w stanie według mnie idealny alufelgi czarny przyciemniane szyby klima szyberdach kumpel dba o niego chyba kupie tylko nie wiem jak ten silnik sie sprawuje ile lpg pali kupel mówi ze 10l w jedynie mieszanej czy jet to możliwe pryz takiej pojemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Jezeli benzyna+gaz to polecam 1,8 monowtrysk mam u siebie (bez gazu), ale czytalem ze najlepiej sie nadaje do zagazowania. Mam 243tys przejechane i zadnych problemow z silnikiem.

Co do dieslow to niech sie wypowiedza koledzy ktorzy dieslami jezdza.

B3 1,8 90kM 1992r

 

 

 

Też mam taki silnik (abs) - ponoć jest idealny dla gazu.

Nastukane ma ze 270 tys. i nic sie nie sypie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bastek39, jeśli jest tak jak piszesz, że auto w super stanie i z niezłym wypasek, a na dodatek z gazem, to cena 6000 zł jest niska, by nie powiedzieć skandalicznie niska. Ja bym się nie zastanawiał i brał. Choć dla siebie nie chciałbym tego silnika. Ponoć paliwożerne. Ale jak kogoś nie przeraża zużycie 10-15 l gazu na 100 km, to nie widzę przeszkód. Choć z drugiej strony jeśli gość pisze, że w cyklu mieszanym spala około 10l, to przy delikatnej jeździe jest to chyba możliwe do osiągnięcia.

Generalnie Passat to wielkie, niezawodne i jak dla mnie śliczne auto (ale tylko w kombiku-sedany mi się strasznie nie podobają. No ale to kwestia gustu).

Podsumowując - przeszukaj sobie forum, popatrz na najczęstsze usterki, dowiedz się co szczególnie sprawdzić przed zakupem i jeśli wszystko będzie ok, to bierz auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności