Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B2

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedawca jest dziwny. a jesli ty sam nie masz pojecia o naprawianiu takich skrzyn to lepiej odpusc - jak sie chocby rozcieknie to nikt nie bedzie chcial tego ruszyc. do tego przod ma pomieszany, klima nie chodzi i elektryka - probowalem sie z facetem dogadac i mylił sie w zeznaniach i kręcil, ma to krotko i z jakiegos powodu chce sprzedać :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mylił sie w zeznaniach i kręcil, ma to krotko

To potwierdzam :)

 

 

Z elektryką bym sobie poradził sam, bez klimy bym przeżył ale ten leciwy automat jest nie do przyjęcia jak dla mnie, a kupić auto żeby robić przekładke na manual to też nie dla mnie.

 

 

A ten tego... Orjętował się może ktoś w sprawie tej santany z Chorzowa bo o ile się nie mylę to wisi już troszkę na allegro?

 

http://allegro.pl/item738781192_vw_santana_quantum_old_school_cult_style.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem B2 od 12 lat,pierwszym byl 2,0 B (zarębiste odejscie jak i na trasie minus to w zbiorniku jak sie mu depneło to robil sie wir)drugim był 1,6TD,teraz mam 1,8B+G.Jestem niezmiernie zadowolony z posiadania tego auta.Wady wiadomo jak na tak leciwe roczniki zwsze sie znajda a to korozja a to jakas wymiana czesci.Jezeli sie auto normalnie eksploatuje to w niego trzeba ladowac.Napewno podstawowa zaleta tego autka jest duzy komfort przestronnosc pojemnosc ladowcza (wyjazd rodzinki na jakis wypad 3-4 dniowy 4 osob nie stanowi zadnej przeszkody) jak juz koledzy wspomnieli miesci sie wiele naprawde.Co do silnikow to polecam wlasnie 1,6 TD którego z reszta mam na sprzedaz 146,000km wraz ze skrzynia i poloskami(musialem go rozebra z uwagi na stan podwozia) oraz 1,8B monowtrysk dokladajac do tego gaz a mozna w niewielkiej kwocie to uczynic to B5 B6 sie chowa(mowa o pojemnosci w srodku i wygodzie w fotelach szczegolnie dla pasazerow z tyłu siedzacych w B2 jest przestronniej).Jak sie dba to sie jezdzi(ostatnio wrociłem nim z Włoch i nawet na trasie mi nie jęknął.Super autko i wole jezdzic B2 niz B3 .

Jesli ktos jest zainteresowany czesciami do B2 to posiadam wszytkie częsci

Pozdrawiam i polecam B2 SUPER AUTKO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge dodac, ze kupujac taki stary samochod, trzeba naprawde ogladac, stukac, i sluchac wszystkiego 3x bardziej i wiecej, niz w samochodzie z jakiegos '99r.

No...a jak ktos nie jest obcykany, i prakrycznie wogole nie ma pojecia o mechanice i motoryzacji, to jak przy kazdym innym zakupie lepiej wziasc ze soba jakiegos "znawce" tematu

Pozdrawiam, i zycze samych udanych zakupow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o tym? Czy ten przedni zderzak to na pewno od tego auta jest?

 

Zderzak jest z passata B2, ale czy z tego auta dokładnie- ciężko stwierdzić, trochę to taka mieszanka przed FL i FL jest. Jeśli chodzi o całość, nie wygląda aż tak źle jak na tą cenę, na pewno trzeba zobaczyć go na żywo, bude i silnik dokładnie obadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak raczej od niego, bo wersja po FC, dodał sobie te paski wzdłuż całego samochodu. Szkoda, że koleś nie dał zdjęć środka. Samochód wygląda na niezadbany, sprzedający tego nie kryje, no ale żeby sprawdzić jaki stan jest na prawdę to trzeba by go zobaczyć na żywo.

 

Edit: moto mnie ubiegł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Diesel1

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Passka z 84r;D

Prócz blachary(trzeba przyznać, że to wiekowy samochód), wszystko jest w perfekcyjnym stanie...

Rdza dała sobie znać, gdy wyciągaliśmy B5tką Passka z garażu, a mianowicie poszedł hak...

Gdy zdrapałem rdzę, zobaczyłem, że zostało może z 2mm blachy w najgrubszym miejscu...

To jedyny minus...

A silnik 1.6D, 54KM, manual 4-biegowy w standardzie daje radę, ale planuję zmienić, na 5tkę...

Silnik na jesień przeszedł remont...

Kosztował niecałe 400zł (pasek rozrządu, uszczelki, pierścienie, itp.)...

Autko z duszą...

Wszystkie części oryginalne...

I ten pomruk 4 garowego silniczka...

Czysta poezja...

Przy kupnie, polecam oczywiście wersję silnikową Diesel, warto mieć trochę więcej kucy niż 54, chociaż do spokojnej jazdy starcza...

Bardziej wymagającym osobom powinien styknąć 1.6TD o mocy 70KM...

Strzeżcie się przed benzyną i gazem...

Nie mówię, że złe, ale psują urok tego auta...

Edytowane przez Diesel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz jedyne co potrzebuje to wymiany belki zawieszenia zespołu napędowego. Ma nowy silnik zrobione 30 tys km 4 razy rozkładany silnik. Na trasie poleciał mi 150. Poleciałby więcej gdybym mógł ale miałem zjazd z autostrady na Wrocław. Silnik jak mówiłem nowy 140 KM diesel 1.6 wolnossący skrzynia 5 biegowa. Przerobione wtryski. Bez ssania pali w -10 stopniach. Pozdrawiam Nono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik jak mówiłem nowy 140 KM diesel 1.6 wolnossący

Cud jaki cy cóś ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Silnik jak mówiłem nowy 140 KM diesel 1.6 wolnossący

 

Cud jaki cy cóś ?
O w pytę, to nawet w b7 te 1,6 TDI tylu koni nie mają , no no cud :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy silnik od golfa gti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ty masz diesla czy benzyne....bo cos mataczysz:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mnie to zastanowiło 140 KM diesel wolnossący co pali bez ssania.... :P ...a GTI to chyba nie oznaczenie diesla?czy mnie coś ominęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszko, tutaj coś się nawet nie śniło naszym filozofom:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszko, tutaj coś się nawet nie śniło naszym filozofom

Filozofom nie, ale fizjologom jak najbardziej :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.przymiezam sie do zakupu passata b2 kombi i potrzebuje małej rady jaki silnik bedzie najepszy nie ukrywam ze jestem zwolennikiem duzych silnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.przymiezam sie do zakupu passata b2 kombi i potrzebuje małej rady jaki silnik bedzie najepszy nie ukrywam ze jestem zwolennikiem duzych silnikow

 

Coś w pięciu garach, pojemności od 1.9 przez 2.0 do 2.2 bodajże, oczywiście benzynowe, da się jeszcze całkiem łatwo takie egzemplarze dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności