Skocz do zawartości
Gość BIKA13

klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, dzięki za pomoc, jeszcze go spróbuje poosłuchiwać i może coś wyjdzie, jak nie to podjadę na serwis klimy i spróbuję wymienić zaworek rozprężny. Jak się uporam to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej wyjmij filtr kabinowy i zobacz czy w wentylatorze jakiś liśc nie siedzi i posłuchaj czy nie piszczy czasem sam wentylator.

 

Albo lepiej sprawdź, czy nie siedzi tam jakiś świerszcz :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz mało środka chłodzącego bądź też miałeś go kiedyś niewiele i smarowanie sprężarki klimatyzacji już nie jest takie jak powinno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam taki problem z klima;po wlaczeniu klimatronika chlodzi tak jak powinien ale po zwiekszeniu obrotow silnika slychaac mataliczny stukot po wylaczeniu klimy wszystko cichnie.czy to moze bys obiaw niezywej :)sprezarki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam taki problem z klima;po wlaczeniu klimatronika chlodzi tak jak powinien ale po zwiekszeniu obrotow silnika slychaac mataliczny stukot po wylaczeniu klimy wszystko cichnie.czy to moze bys obiaw niezywej :)sprezarki???
raczej łożyska lub sprzęgła klimy ewentualnie pasek lub rolka napinająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis u kolesia od klimy niby wszystko posprawdzal powiedzial ze lozyska sprzeglo i pasek jest napiety ok ze jest to wina sprezarki chece sie jakos upewnic zeby niewywakis kasy w bloto jak sie okaze ze to jednak nie sprezarka

 

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

 

a czy ktos moze wie jaki jest koszt wymiany sprezaki z czyszczeniem czalego ukladu (podobno trzeba przeczyscic z opilkow metalu ) zeby nowa nie padla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś koło 1000zł może 800 900 zależy ile biorą za czyszczenie i nabicie klimy i montaż sprężarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałabym się podłączyć i zapodać mój problem,w b4 klima(manualna) niby działa.pochodzi trochę pochłodzi po czym daje ciepłe powietrze,sama się rozłącza.zaznaczę że wymieniona jest chłodnica i nabita jest świeżo.Co robić?Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam problem z paskiem , mianowicie podczas mrozu na zewnatrz marzna mi szyby wewnatrz , jaka moze byc tego przyczyna ? podpowie ktos ? z gory serdeczne dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z paskiem , mianowicie podczas mrozu na zewnatrz marzna mi szyby wewnatrz , jaka moze byc tego przyczyna ? podpowie ktos ?

Jako że jest zima, to wnosisz do samochodu śnieg, który się topi i paruje. Para wsiąka w tapicerkę. No i na tej zasadzie wewnatrz auta tworzy sie wilgoć, która w nocy zamarza na szybie. Osusz wnętrze farelką i na jakis czas powinien byc spokój. A pod wycieraczki podłogowe, połóż zwykłe gazety (parę warstw) żeby odessały wilgoć z tapicerki podłogowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w samochodzie-poprostu masz za dużo wilgoci w samochodzie.Posprawdzaj wszystkie odpływy czy s a drożne,najważniejsze pod akku i serwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za pomoc zrobie tak jak opisaliscie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również dziękuje za pomoc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak często padają parowniki?Bo mechanik z którym rozmawiałem stwierdził,że auto z 2003r jest za"młode"żeby padł parownik-czy to może być prawda?

Bo u mnie sprawdzono już chyba wszystko-brak jakichkolwiek wycieków-tytlko parownik nie był sprawdzany-czy można jakoś go sprawdzić bez rozbierania deski rozdzielczej? I jakie są koszty takowego parownika jakby ktoś się orientował

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko , wyczyscilem ton odplyw pod akumulatorem i nie ukrywam , bylo bardzo brudne duzo ziemi i lisci lecz nie wiem jak wyglada to pod serwem , prosze o jakas podpowiedz z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam masz gumę z otworkiem. Ja u siebie ją całkowicie wyjąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest tam taka guma ale jak to wyjac by nie zniszczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jest tam taka guma ale jak to wyjac by nie zniszczyc
ona jest na wcisk coś jak uszczelka drzwi pociągnij za nią a wyjmiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robuszek

Witam.Pomocy!!Mam trochę nietypowy problem-paręnaście dni temu zaczął mi migać wyświetlacz klimatronika-wszystkie jego segmenty.Po przeprowadzeniu samodiagnostyki wyskoczyły mi błędy-313 który już był wcześniej-czujnik temp.w kanale nawiewu świeżego powietrza i dwa nowe-318 i 4b6.318-obwód kilmatyzacji i brak czynnika w układzie.Pojechałem do mechanika i stwierdził faktycznie zupełny brak czynnika...Do klimy nie zaglądałem dość dawno-6 lat.Mechanior podłączył butlę z azotem i przez 3h sprawdzał na nadciśnieniu ok.20 bar szczelność.Wszystko ok. wskazówka nie drgnęła.Podłączył urządzenie do nabijania i diagnozowania klimy i po ok.45 min. pod koniec procesu gdy urządzenie miało przez 4 min. zadać podciśnienie po 9 sekundach próżniowania przerwało proces z komunikatem-nieszczelność układu!!I tu pojawia się klops-co jest grane,co jest przyczyną nieszczelności na podciśnieniu, bo na na nadciśnieniu na którym można sprawdzić nieszczelność środkiem UV gdy wypłynie jest ok!!Jak sprawdzić szczelność na podciśnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności