Skocz do zawartości
Gość BIKA13

klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Klegdzy a czy da się sprawdzić kompresor klimy bez jej nabijania ???? Bo kupiłem ostatnio chłodnicę i chciałem ją nabić ale niewiem czy jest sprawny kompresor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam wielką prośbę o pomoc, a mianowicie byłem wczoraj na napełnieniu klimatyzacji (manualna) i odgrzybianiu, człowiek który to robił na koniec dał mi raport na którym jest napisane że "inflitracja gorącej wody lub powietrza" oraz "lód na parowniku", dodatkowo została zmierzona temperatura po całym zabiegu i auto schłodziło się do 16 stopni co wg mechanika powinno być mniej, tak naprawdę to nie wiem do jakiej temperatury powinna zejść, więc mam pytanie czy coś jest na rzeczy i powiniene się martwić czy raczej wszystko w porządku? nadmienie jeszcze że ten fachowiec to jedynie umiał napełniać klimatyzacje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dasz na LO to nawet lodówkę wewnątrz zrobisz. A jeśli wyszło 16 stopni przy ustawieniu klimy na 18 - to jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowiedżcie w mojej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowiedżcie w mojej kwestii

:hmm

No jak dasz na LO to nawet lodówkę wewnątrz zrobisz. A jeśli wyszło 16 stopni przy ustawieniu klimy na 18 - to jest OK.

Chyba wszystko zostało powiedziane... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowiedżcie w mojej kwestii

Czytaj ze zrozumieniem :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiedzcie mi co jest nie tak

robie test temp klimy kanał 8 i wyskakuje mi 25 st przy zewnwntrznej 26

czynnik jest zadnych błedów sprezarka załancza chodzi wentylator takrze

jedna z rórek po 30 sek zimna ale tylko do zaworka którym dobija sie czynnika , niemam fotki tych zaworków bo bym pokazał po zgaszeniu auta słychac syczenie z nawiewów a kiedys było to bulgotanie teraz tylko syk , moze? mało czynnika albo zapchany ten filterek w rurce co utrudnia przepływ czynnika

jakie macie sugestie od czego zaczac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj ze zrozumieniem :bry2

Chyba czytam ze zrozumieniem, bo jak napisałem wcześniej w poście to napisałem że posiadam klimatyzacje manualną a nie climatronic więc raczej nie mogę ustawić sobie jaką chcę temteraturę

Edytowane przez Woytaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ulzana

Wita, ja też mam problem z klimą, ( manualna ). Wczoraj byłem ją nabić, sprawdzili układ pod względem szczelności, wyszło oki, napełnili układ i jak ją włączyłem, to się okazało że coś popiskuje, tylko nie wiadomo co. Koleś od nabijania klimy powiedział że sprężarka się zaciera i trzeba wymienić. Oczywiście odmówiłem bo jak mi podsumował koszty wymiany to mi nogi się ugięły. Poprosiłem pana, aby zabrał sobie gaz z układu, ale i tak mnie skasował 70zł, za olej który wpuścił do układu, niby. Hmmm, :). Przed nabijaniem układu, klima nie włączała się, wiatrak nie chodził, lampka sygnalizująca włączenie klimatyzacji nie świeciła się, ale po tym zabiegu, nabiciu i ściągnięciu gazu, klima się włącza, tyle że nie chłodzi ale i też nic nie popiskuje. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy możecie polecić jakiś serwis klimy w Warszawie lub okolicach po stronie zachodniej?

Edytowane przez deejayslonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie no dzisiaj zabrałem się za sprawdzenie moich problemów z kilmą... a mianowicie z niedziałającym wiatrakiem... no więc tak pierw zrobiłem diagnoze climatronica wywala błąd 318 . już go skasowałem no ten błąd z tego co wiem to nic poważnego . Wyczytałem tu od kogoś , że trzeba też sprawdzić bezpieczniki 4A i 16 A no niestety u mnie takich bezpieczników nie ma ... możecie mi powiedzieć pod jakimi numerami u was znajdują się te bezpieczniki??? i czy napewno znajdują się tam bezpieczniki 4A i 16 A które odpowiadają za wiatrak klimatyzacji??? bo z tego co wiem to nie ma chyba takich bezpieczników...

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo normalna sytuacja że syczy jak niebedzie syczeć to znaczy że klima padła.:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic bezpiecznik 40a jest on pod kierownica trzeba sciagnac ta pulke pod kierownica a blad 318 to brak czynnika i wtedy sprezarka ani wiatrak sie nie zalaczy a tu masz zdiecie z forum http://img231.imageshack.us/i/27ue.jpg/ a tu opis http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523

Edytowane przez bbzzyyczczeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe , że brak czynnika skoro dopiero nabijałem klime i odgrzybiałem... chyba , że bym miał nieszczelny układ ale sprawdzałem i wydaje mi się , że wszystko jest ok. sprawa z bezpiecznikami : napewno mam wszystkie tak jak trzeba a bezpieczniki 4A i 16 A nie istnieją a bynajmniej je się nie wpina w passacie 3B B5 :) ktoś nawypisywał głupot .

Jutro sprawdzę ten przekaźnik ... jak nadal lipa to wyjmuję wiatrak i reanimacja :D jak nic nie da to zakupie zamiennik za 150 zł ... na alledrogo :D bo oryginał 300 zł to pierdziele , już i tak za dużo kwitów poszło w tym roku na naprawy :/

PS bzzyczek znalazłem już wczesniej sam ten temat co mi dałeś ale chciałem się upewnić z tymi bezpiecznikami 4A i 16 A :) teraz już wszystko wiem , ale i tak dzięki , że mi pomogliście w jakiś tam sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a ja mam taki problem, że przy działającej klimie z nawiewów wydobywa się dźwięk tak jakby świerszcze grały. Na zewnątrz jak się posłucha to podobny dźwięk wydobywa się w okolicach zaworu rozprężnego, tam gdzie rurki klimy wchodzą do kabiny. W okolicach kompresora nie słychać takich dźwięków. I tutaj pytanie, czy wymiana zaworu rozprężnego załatwi sprawę? Wiem, że one trochę syczą ale wydaje mi się, że nie powinno być takich dźwięków jakie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyjmij filtr kabinowy i zobacz czy w wentylatorze jakiś liśc nie siedzi i posłuchaj czy nie piszczy czasem sam wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już sprawdzałem, jak nie jest włączona klima to wszystko jest ok, świerszcze pojawiają się po włączeniu, niestety nie słyszałem jak chodzi klima w innym pasku i nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj przy otwartej pokrywie silnika - skad ten dźwięk dobiega. Wydaje mi się że może napinacz paska klimy albo łożysko w sprężarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już osłuchiwałem, paski i napinacze w porządku, sprężarka, paski i napinacze nie wydają żadnych niepokojących dźwięków, ani podobnego do tego co w kabinie. Taki dźwięk wydobywa się z okolic przewodów od klimatyzacji, tam gdzie są te zaworki serwisowe w grodzi tam gdzie akumulator jest. Niby się nic nie dzieje ale ten dźwięk się wydobywa i denerwuje, a nie pamiętam czy w poprzednim sezonie letnim tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym to usłyszeć, bo za bardzo nie kumam. A może któys króciec ładowania puszcza lub w miejscu łączenia przewodów jest szczelina jakaś i gaz spierd..... No nic innego do głowy mi nie przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności