Skocz do zawartości
Gość BIKA13

klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

jeden stwierdził, że klima w kombi jest wydajniejsza (podobno fabrycznie w kombi taką wydajniejszą montowali), bo ma większą przestrzeń do schłodzenia. Z tą przestrzenią to fakt, ale czy z klimą, to mam wątpliwości.

No argument bez sensu - to jak chciałbym ochłodzić mieszkanie, to miałbym otwierać lodówkę, zwiększając tym samym przestrzeń do chłodzenia?

Porównywałem ostatnio z Derlysym ilości czynnika w klimatyzacjach - do mojej klimy wchodzi 700 (+50) gram czynnika, a do jego B5 FL z 2002 r. - 600.

Obaj nie narzekamy na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszel64

mobile mam pytanko woda dostaje mi się do srodka podczas ostrych skretach tak jakby kapała od klimy a woda od klimy ni9egdzie nie odplywa !!gdzie jest odpływ wody od klimy w pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie wiem co jest odpalam silnik przeważnie gdy jest zimny sprężarka od klimy zaczyna piszczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być pasek luźny, rolka napinacza się zatarła, sprzęgło w sprężarce padło. Ewentualnie zatarta sprężarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przebojach z klimą w końcu ją uruchomiłem :). Pozostało jedno pytanie... Bardzo mocno nagrzewa się rurka (zaznaczona na fotce) dosłownie odpaliłem klime na 2 minuty i po wyłaczeniu zaczeło cos syczeć. Syk wydobywał sie właśnie z tego zaworka na fotce, no i był bardzo gorący (trudno do niego było sie dotknąć).

 

Wcześniej klima nie działała więc stąd te pytania :confused:

 

Pozdrawiam

DSC00045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Lodówka domowa też się nagrzewa - tak to już działa

2) syczy - wszystko masz w jak najlepszym porządku.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko że po 2 minutach to jest tak gorące że nikt tego zaworku nie dotknie :P. Ale jak tak ma byc to... orajt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do końca nie jestem przekonany czy wypisuje swoje "żale" w dobrym miejscu... 06.04.09- byłem na przeglądzie układu klimatyzacji (nie istotne NA RAZIE gdzie) ale człowiek który to sprawdzał sprawdził ciśnienie w układzie pokazało 0, wyciągną filtr z rurki układu (zapomniałem jak się nazywa fachowo) i orzekł co następuje z racji tego że widać ponoć opiłki - dla mnie to były nie czystości układu - należy zregenerować kompresor 700, wymienić osuszacz 200, uzupełnić 250, przepłukać układ 600, no i jeszcze robota 350. W zeszłym roku gdyby coś takiego powiedział pewnie bym się prawie od razu zdecydował, lecz teraz nie jest mi w smak płacić aż tyle. Biorąc pod uwagę fakt że do warsztatu przyjechało auto na innych blachach niż obowiązujące w danym woj. dla spójności dodam że rzecz działa się w Stolicy a ja jestem z LU.

Tak że proszę "Braci" o poradę i wsparcie duchowe... :-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI też wentylator nie chodził , sprawdziłem poprzez diagnostykę za pomocą panela klimatronica (jak to zrobić jest gdzieś na forum opisane- szukaj kody klimatronic) i wyskoczył mi błąd uszkodzone szczotki wentylatora (kod 4F9). Wymieniłem szczotki i wentylator chodzi jak powinien,nie wiem ile kosztują szczotki oryginalne ja dorobiłem z większych przy pomocy szlifierki i suwmiarki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -mam pytanie do kolegów ,mam taki problem z klimatronikiem -jak odpalam samochód to wentylator od nawiewów mam ustawiony na 1 prędkości, jak ruszę i jadę to ze wzrostem prędkości klimatronic sam podwyższa obroty wentylatora na 3 lub 4 prędkość i tak wyświetla na wyświetlaczu,prosze o odpowiedz czy to normalne?dziękuje z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy wentylator klimatyzacji powinien załączać się dopiero po właczeniu na climatronicu trybu auto? A na trybie Econ klimatyzacja jest wyłączona i jest to po prostu zwykły nawiew? Nigdy nie miałem klimy wcześniej i nie wiem do konca jak to powinno działać. Jesli mi sie ten wiatrak nie załacza czy konieczna bedzie wymiana? Dodam, że sprawdzony na krótko chodzi, sprężarka tez sie załacza, klima jest swieżo nabita. Tylko tyle, że po przejściu na Auto sprężarka załacza sie a wiatrak nie.

Edytowane przez kryhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 3 tryby:

ECON - wiartak nie działa

(BRAK) - wiatrak działa

AUTO - wiatrak działa

 

Skoro działa na krótko, to jest sprawny, więc przyczyny szukaj gdzieś w doprowadzeniu prądu do wiatraka.

Zrób też autotest climatronick'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Prosze o info , dzisiaj nabijalem klime ,wszystko dziala jak nalezy ,klima chlodzi jak nalezy ,ale wczesniej na klimatronicu wyskakiwaly bledy chyba 4 osemki po lewej i jakis numer po prawej nie pamietam, te bledy prawdopodobnie z braku plynu bo nie mialem klimy nabitej, wczesniej byl waz uszkodzony.

 

Moje pytanko czy te bledy trzeba kasowac ? czy same znikna zaraz po nabiciu i pierwszym uruchomieniu? dzisiaj mialem pilny wyjazd w delegacje i paska musialem zostawic ,nie zdazylem tego sprawdzic po ponownym uruchomieniu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same nie znikną, ale też nie powinny przeszkadzać, skoro klima działa. Nie wiem czy da się skasować błędy bezpośrednio przez climatonik, jeżeli nie to tylko VAG

 

Dla pewności przekręć zapłon i wciśnij "obieg zamknięty" + ECON(przytrzymaj przez 5sek) i zobacz jakie to błędy.

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie niewiem czy w dobrym dziale pisze ale mam mały problem .

A mianowicie taki , ze klima słabo mi chłodzi w zeszłym roku działała po nabiciu o wiele mocniej, a teraz ledwo zipie . W tamtym roku walnoł mi witrak klimy i mniałem bład 318 a teraz jest juz wszystko ok , zero błedów a klima słabo chłodzi moze poprostu teraz trzeba dobic czynnika ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viking - a z jaką temp Ci wieje ??

Tutaj masz instr. jak to sprawdzić:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=870558#post870558

 

Przez rok czasu przez przewody elastyczne ubywa ok 10-15% czynnika chłodzącego, więc w Twoim przypadku, to albo za mało Ci dobili, albo układ nieszczelny, bo 15% jakoś drastycznie nie wpływa na chłodzenie.

Być może, wcale to nie w ilości czynnika leży wina, a w jednym z elementów klimy, sam walczę ze słabą wydajnością klimy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
viking - a z jaką temp Ci wieje ??

Tutaj masz instr. jak to sprawdzić:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=870558#post870558

 

Przez rok czasu przez przewody elastyczne ubywa ok 10-15% czynnika chłodzącego, więc w Twoim przypadku, to albo za mało Ci dobili, albo układ nieszczelny, bo 15% jakoś drastycznie nie wpływa na chłodzenie.

Być może, wcale to nie w ilości czynnika leży wina, a w jednym z elementów klimy, sam walczę ze słabą wydajnością klimy :|

dzieki kolego jak sprawdze co i jaka mam temp to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam taki oto problem. przy odpalaniu auta nagle na wyswietlaczu climatronica wszystko zaczyna migac przez okolo 10 sec a dopiero pozniej wyswietla sie off. co moze byc powodem takiego zachowania sie klimatyzacji? problem ten zauwazylem dzisiaj. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,mam taki oto problem. przy odpalaniu auta nagle na wyswietlaczu climatronica wszystko zaczyna migac przez okolo 10 sec a dopiero pozniej wyswietla sie off. co moze byc powodem takiego zachowania sie klimatyzacji? problem ten zauwazylem dzisiaj. pozdrawiam

 

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59183&highlight=klimatronic+miga

Conieco o kodach: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54

Ciekawy wątek do poczytania: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1046&highlight=climatronic+si%EA+wy%B3%B1cza

Spróbuj zczytać błędy i daj znać.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sprawdziłem temp na kanale 8 i wieje mi z temp 12st od czego zaczac szukanie w czym problem ? od dobicia klimy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności