Skocz do zawartości
Gość BIKA13

klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dziadek

Według instrukcji klimatronic sam zamyka obieg wewnetrzny i tylko reguluje przesłoną poziom otwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość doroszpawel

Jak jesteśmy przy klimatyzacji, to czy ktoś ogrzybiał klimę za pomącą środków ogulnie dostępnych. W jaki sposób to wykonaś w pasku. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj doroszpawel :)

oczywiście czytałeś FAQ B5 i pewnie zupełnie niepotrzebnie Cię do niego odsyłam?

ja znalazłem w nim (w ciągu 1 minuty) wątek: http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=55

 

może coś pomoże..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Horpyn

Ztym obiegiem wewnetrznym to jest tak że przy auto i temp zewn. ok 30 st jest on włączany automatycznie po kilku minutach od uruchomienia i nie na dłużej jak kilkanaście minut. Podejżewam że ma to związek z temp zasysanego powietrza, jak jest zbyt wysoka na jakiś czas włącza się obieg wewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie jeszcz eraz odnosnie syczenia klimy ktore padlo na pocztaku postu.Po ylaczeniu slychac i u mnei to syczenie ale jak wlacze samochod i klime to i podczas pracy slychac takze to syczenie.Klima dziala bez zarzutu i nie wiem czy to ustapi po dluzszej jezdzie(bo to sprawdzalem po pzrejechaniu ok 3km max) w te upaly czy tak ma byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma być

 

jeżeli będziesz jezdził w trybue AUTO to będzie ci syczało, jak wyłączysz samochod, posyczy jeszcze chwile (z minutkę) i wszystko będzie już cichutko :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krajny

Witam wszystkich!Czy zna ktos moze namiary na serwis specjalizujacy sie w klimatyzacjach w Olsztynie??Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki adams wielkie.Wlasnie cos takiego chcialem uslyszec :641: po moich ostatnich przygodach z pasiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy - czy ktoś wie co może być przyczyną głośnego i dziwnego chodzenia silnika a raczej chyba łożyska po włączeniu klimy? Jak włączę klimę to piszczy i charcze niemiłosiernie - wszyscy się oglądają :kwasny: . Jak było chłodniej i wilgotno to spokój a teraz to..... :wstyd: . Czy to łożysko czy może coś innego :niepewny: . Proszę o pomoc plus od razu ewentualne koszty naprawy tego ustrojstwa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pwanic
Witam wszystkich!Czy zna ktos moze namiary na serwis specjalizujacy sie w klimatyzacjach w Olsztynie??Pozdrawiam

 

Olsztyn - Augustowska - os. Mazurskie.

Koszt sprawdzenia klimy 30 zł,

nabicie ok. 150 zł.

Najlepiej umówić sie na konkretną godzinę telefonicznie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość neptunus
Witam koledzy - czy ktoś wie co może być przyczyną głośnego i dziwnego chodzenia silnika a raczej chyba łożyska po włączeniu klimy? Jak włączę klimę to piszczy i charcze niemiłosiernie - wszyscy się oglądają :kwasny: . Jak było chłodniej i wilgotno to spokój a teraz to..... :wstyd: . Czy to łożysko czy może coś innego :niepewny: . Proszę o pomoc plus od razu ewentualne koszty naprawy tego ustrojstwa. Pozdrawiam

 

witam mam podobnie jak Ty,więc pytam równiez co to moze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... głośnego i dziwnego chodzenia silnika a raczej chyba łożyska po włączeniu klimy? Jak włączę klimę to piszczy i charcze niemiłosiernie - wszyscy się oglądają :kwasny: . Jak było chłodniej i wilgotno to spokój a teraz to..... :wstyd: . Czy to łożysko czy może coś innego :niepewny: .

Pasek jest dobrze napiety? - nie ślizga się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak jest to proponuje:zdjac pasek z napinacza i ze sprezarki,sprawdzic opory toczenia kol na sprezarce i napinaczu i sprawdzic czy nie ma luzow.jesli wszystko bedzie sie ladnie krecic sprawdz wiatrak na chlodnicy sprezarki czy nie ma luzow i czy moze on nie wydaje takich odglosow.jesli i tu wsyztsko bedzie okej to niestety ale bede stawial na sprezarke ze moze jej czas sie konczy.ale to najlepiej jak by cie posprawdzak porzadny zaklad zajmujacy sie klimatyzacja.u mnie np. przyczyna glosnego chodzenia i toprzy okreslonych obrotach przy dodawaniu lub odejmowania gazu przy ok 2200-2500 bylo wlasnie lazoysko na napinaczu.koszt napinacza u mnie w intecracie 118zl.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maximus200

Najpierw trzeba sprawdzić ciśniena na manometrach czy czasem zawór regulacyjny się nie zacina , efekt jest taki że cewka w momęcie auto przyciągnie sprzęgło i tłoczy ciśnienie jeśli tobie się nie włączy układ zbijania ciśnienia osiągną parametry od 20-25bar i zacznie się wycie jak by pasek się slizgał , sąto objawy dużego obciąrzenia spręrzarki . zalecane przejrzyglądnąć się jak pracuje wentylator klimy a następnie przekażniki ciśnieniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lazoysko na napinaczu.koszt napinacza u mnie w intecracie 118zl.

powodzenia

 

Mam nadzieję , że to tylko łożysko bo chodzi jak by się coś zacierało...

 

Z tym to trzeba jechać - rozumiem do zakładu zajmującego się klimatyzacją a nie do "normalnego" mechanika :zdziwko: ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maximus200 dobrze ci napisal.przyczyn moze byc masa.ja na poczatek pojechalbym do zakladu zajmujacego sie klima i tam zaczal.byc moze juz tam stwierdza co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maximus200 dobrze ci napisal.przyczyn moze byc masa.ja na poczatek pojechalbym do zakladu zajmujacego sie klima i tam zaczal.byc moze juz tam stwierdza co i jak.

 

Będzie trza tak zrobić bo trochę wstyd jeździć na klimie :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a teraz pytanie laika (nigdy niemiałem klimy) jak włączyć sam nawiew tak żeby klima niechodziła tylko sam nawiew??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paki
No dobra a teraz pytanie laika (nigdy niemiałem klimy) jak włączyć sam nawiew tak żeby klima niechodziła tylko sam nawiew??

 

jeśli masz climatronic naciskasz przycisk econ i wówczas klima jest wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Panowie, że troche odgrzewany kotlet ten temat, ale nie chce tworzyć nowego, a mam dwa pytania odnośnie klimy i pewnych jak sądze "mitów" jej dotyczących.

Chodzi mianowicie o to, że słyszałem jak dwóch kolesi rozmawiało o klimie w Paskach B5 i jeden stwierdził, że klima w kombi jest wydajniejsza (podobno fabrycznie w kombi taką wydajniejszą montowali), bo ma większą przestrzeń do schłodzenia. Z tą przestrzenią to fakt, ale czy z klimą, to mam wątpliwości.

Po drugie facet twierdził, że auta sprzedawane w południowej Europie, ze wględu na cieplejszy klimat, też mają montowaną wydajniejszą klime.

Ten gość miał Paska kombi B5 3B sprowadzonego z Włoch i twierdził, że ma klime o niebo lepszą i wydajniejszą niż klima w Paskach z Polski, Niemiec, Holandi, itp.

Dla mnie szczerze mówiąc to mit i bajka, a klima we wszystkich B5 jest taka sama, ale może się myle.

A co Wy na ten temat sądzicie i wiecie???

 

Pozdrawiam.

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności