Skocz do zawartości
Gość BIKA13

klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BIKA13

Po wyłączeniu silnika (przy włączonej klimie)pod maską słychać syczenie,jakby ulatnianie się gazu.Czy to jest normalny objaw,czy jest z nią coś nie tak?JAK CZĘSTO TRZEBA ROBIĆ PRZEGLĄD KLIMATYZACJI???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wydaje mi się, że jest to standard bo też mam minimalne szmery po wyłączniu silnika przy klimie włączonej. Klimę warto przegladać 1 raz w roku a gruntowny przegląd, czyszczenie, odgrzybianie i wymianę czynnika R134a warto robić co 2 lata.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalny objaw tak jest syczy i bedzie syczeć , wszystko jest ok , a prtzegląd tak jak napisał kolega nejlepiej zrobic raz na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

No ja po tygodniu odebrałem paska z przeglądu klimy.

Czemu tak długo,bo jednej złączki do chłodnicy nie mieli a że cały przód był ściągniety to go nie zabierałem żeby dwa razy tej samej roboty nie musieli wykonać.

Przy okazji wymieniłem chłodnice wody bo popuszczała a jakiś patenciarz ja wcześniej łatał i zasmarował po bokach silikonem :617:

Ogólnie za wymiane:

chłodnicy wody+klimatyzacji

dwóch przewodów od klimy

czyszczenie odgrzybianie i przegląd

na bicie od nowa

Zapłaciłem 1000zł w tym części prawie 700zł reszta to robota i czynnik. :613:

Aha zapomniał bym za tydzień jadę do nich sprawca lampą uv czy nigdzie ni ma wycieku i wymienią od skraplacz kolejne 120zł + robota. :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIKA13
No ja po tygodniu odebrałem paska z przeglądu klimy.

Czemu tak długo,bo jednej złączki do chłodnicy nie mieli a że cały przód był ściągniety to go nie zabierałem żeby dwa razy tej samej roboty nie musieli wykonać.

Przy okazji wymieniłem chłodnice wody bo popuszczała a jakiś patenciarz ja wcześniej łatał i zasmarował po bokach silikonem :617:

Ogólnie za wymiane:

chłodnicy wody+klimatyzacji

dwóch przewodów od klimy

czyszczenie odgrzybianie i przegląd

na bicie od nowa

Zapłaciłem 1000zł w tym części prawie 700zł reszta to robota i czynnik. :613:

Aha zapomniał bym za tydzień jadę do nich sprawca lampą uv czy nigdzie ni ma wycieku i wymienią od skraplacz kolejne 120zł + robota. :612:

 

Lwią część tych części to chyba zapłaciłeś za te chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
250zł za wodna

 

To chyba jakaś chodzona, co??? Nowa w orginale (zależy jaki numer masz czy 8D0 121 251 AT czy 8D0 121 251 P) ale ta pierwsza to kosztuje około 490zł a ta druga jest tańsza i w orginalne za 370zł można dostać. Zamienniki z Nissensa, NRF są w podobnych cenach.

 

Mam nadzieję, że wymieniłeś je na w 100% sprawne bo z używkami to wiesz - różnie bywa a w szczególności z takimi tajlami jak chłodnice.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Chłodnice używane :613: ,na ta od klimy mam 6-mcy gwarancji,a na wodną nie.

Ale jest naprawdę w eleganckim stanie zero przegnić itp. tylko delikatnie blaszki zagięte były od wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

czy wie ktos czemu nie dziala mi wentylator od klimy. jest do niego jakis przekaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

wm zeszłą sobote w ramach gwarancji wymienili mi chłodnice na nową (wyciek przy złączu wyrobiona końcówka) dopłaciłem 100zł do nowej czyli nowa kosztowała mnie 350zł :629:

 

Jeżeli wentylator nie działa to znaczy że klima nie chodzi a jeśli sprężarka pracuje a wentylator nie to najlepiej sprawdź go na krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

A tak przy okazji tematu klimatyzacji, w jaki sposób jeździcie przy włączonej klimie manulanej tzn z włączonym obiegiem zamkniętym powietrza czy nie? Pytam ponieważ w poprzednim moim samochodzie marki H działała klima jakoś inaczej tzn przycisk obiegu zamkniętego był nieaktywny przy pracującej klimie. W pasku natomiast paradoksalnie zauważyłem, że przy zamkniętym obiegu jakby dłużej się schładzała kabina... ale może tak mi się tylko wydaje.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bvrt, Bo przy zamknietym obiegu pobiera powietrze z wewnątrz auta to chyba logiczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

No właśnie czyli jak pobiera przy zamkniętym z kabiny powinno auto schładzać się szybciej niż przy pobierany z zewnątrz, a mam wrażenie że u mnie jest odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

acha a jak ma rozwiązane to climatronic? tzn czy po włączeniu klimy automatycznie sam zamyka się na obieg zamknięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz dwóch postów pod sobą :) użyj opcji Edytuj :(

 

 

bvrt, Auta to pomieszczenie zamkniete i szybko się nagrzewa stojąc na słońcu chyba :D

Więc to normalne ,że z nawiewów przy zamknietym obiegu dłużej leci ciepłe powietrze :)

 

acha a jak ma rozwiązane to climatronic? tzn czy po włączeniu klimy automatycznie sam zamyka się na obieg zamknięty?

:647: :628: :628: :628: :628: :628: :628: :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

bvrt, chyba oczywiste jest, powietrze schładza się szybciej jeśli następuje jego wymiana, po drugie "przyśpieszone" powietrze jest chłodniejsze od tego, które "stoi" a obieg zamkniety przydaje się właściwie tylko wtedy, gdy stoisz w korku za starym jelczem czy innym ikarusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w korku za starym jelczem czy innym ikarusem.
który ma zalane paliwo wysoceoktanowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

z pierwszego tłoczenia :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

Spox koledzy troszke mi temat rozjeśniliście eheheh, biorąc pod uwage panujące temperatury ostatnio na zewnątrz to myślę, że tamet aktualny. Tak nota bene to wg mnie moja klima ma za slaba wydajność i jestem telefonicznie umówiony na serwis klimy. Jeżeli okaże się, że to naladowanie czynnika chlodzącego + sprawdzenie ukladu to koszt 200,- brutto to cena we Wrocawiu (tak mnie wycenili na telefon jak pytalem o cenę). Nie wiem czy to tanio czy drogo ale firma sprawdzona :643: :643: :643:

 

milego long weekenda życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności