Skocz do zawartości
marhal

Pompowtryskiwacze do AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Passata b5FL o symbolu silnika AVF Ostatnio zauważyłem problem z autem. Przy prędkości 55 km/h na 3 biegu i przy prędkości 75km/h na 4 biegu auto zaczyna mi szarpać i zapala się kontrolka EPESU silnik zaczyna chodzić taki jakby na 3 gary. Po zgaszeniu auta wszytko jest oki. Pradopodobnie mam uszkodzony pompowtrysk. Mam pytanie o jakim symbolu mam szukać pompowtryskiwacza???

 

Samo wyczyszczenie wtyczek pompowtrysków powinno wystarczyć. Sprawdź jeszcze VAG-iem stan wtryskiwaczy dla pewności, ale jestem prawie pewien że czyszczenie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam Passata b5FL o symbolu silnika AVF Ostatnio zauważyłem problem z autem. Przy prędkości 55 km/h na 3 biegu i przy prędkości 75km/h na 4 biegu auto zaczyna mi szarpać i zapala się kontrolka EPESU silnik zaczyna chodzić taki jakby na 3 gary. Po zgaszeniu auta wszytko jest oki. Pradopodobnie mam uszkodzony pompowtrysk. Mam pytanie o jakim symbolu mam szukać pompowtryskiwacza???

 

a ciężko przeczytać wątek od poczatku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że do wyczyszczenia wtyczek wtryskiwaczy muszę zdjąć pokrywę??? wymiana uszczelki pod pokrywę też jest konieczna czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26-08-07, 12:31

130PD i 150PD mają ten sam typ 073AL

073BQ pochodzą z silnika BGW 2.0TDI 8V

 

Wydaje mi się że tu masz odpowiedź:)

Ja jeszcze tego nie robiłem:P

 

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

 

Dzisiaj, 20:11

Cytat:

Napisał karol_126 Zobacz post

Witam. Posiadam Passata b5FL o symbolu silnika AVF Ostatnio zauważyłem problem z autem. Przy prędkości 55 km/h na 3 biegu i przy prędkości 75km/h na 4 biegu auto zaczyna mi szarpać i zapala się kontrolka EPESU silnik zaczyna chodzić taki jakby na 3 gary. Po zgaszeniu auta wszytko jest oki. Pradopodobnie mam uszkodzony pompowtrysk. Mam pytanie o jakim symbolu mam szukać pompowtryskiwacza???

Samo wyczyszczenie wtyczek pompowtrysków powinno wystarczyć. Sprawdź jeszcze VAG-iem stan wtryskiwaczy dla pewności, ale jestem prawie pewien że czyszczenie wystarczy.

 

B5 3BG 1.9 TDI-PD 131KM AVF sedan

Chciał bym pisać poprawnie po polsku.

 

 

A jest to jakoś sprawdzone(testowane)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że do wyczyszczenia wtyczek wtryskiwaczy muszę zdjąć pokrywę??? wymiana uszczelki pod pokrywę też jest konieczna czy nie?

Jak zdejmiesz pierwszy raz to może zostać stara uszczelka. Trzeba zdjąć pokrywę, bo wtryski są pod nią.

A jest to jakoś sprawdzone(testowane)??

Sprawdzone na moim własnym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oleju nie muszę spuszczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to oleju nie muszę spuszczać?

 

Nie, oleju nie trzeba spuszczać bo zdejmujesz tylko pokrywę zaworów.

 

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

 

 

 

I mała podpowiedź gdzie szukać tych wtyczek. http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=281224&postcount=2

Koło zaworu EGR jest dość trudny dostęp do śruby pokrywy zaworów, dobrze mieć cienką przedłużkę do odkręcenia tej śruby.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerobiłem temat czyszczena wtyczek pompek, sprawdzenie okablowania wiązki pompek pod pokrywą jakieś 4 miechy temu. Sprawa dość prosta ściągasz pokrywę i wtyczki są na wierzchu i po dwukrotnym odkręcaniu pokrywy zamontowana jest stara uszczelka. Sprawdzałem dla peności wszystko suche-nic nie cieknie! Moim zdaniem jeżeli masz już zużytą uszczelkę to odrobina silikonu temperaturowytrzymałego wystarczy (czerwony).

Tylko uważej przy składaniu bo początkowo jak paproch zakładał mi pokrywę to tak ją dokręcił że uszczelki nie naruszył a 3 śruby urwał. Ale już wymienione.

Robiłem to pod blokiem na chodniku - nic trudnego!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego pomogło coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie witam. mam uszkodzony 3 pompowtrysk stwierdzony wagiem. mam pytanko czy istnieje jakis zakład regeneracji pompowtrysków i ile to moze kosztować?. czyszczenie środkami chemicznymi dolewanymi do paliwa nie działa. pierwsza zima mego paska sprowadzonego z hiszpani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim passatem AVF pompowtryski pracują równo ale nie ma tej mocy ( 130 KM ) po sprawdzeniu na vagu 2 pompki źle podają rope spalanie jest większe na postoju bez Klimy 1,0/h do 1,1/h z Klimą 1,5h do 1,8/h . Chce je wymienić odkręcam pokrywę sprawdzam numer (038130073 J) zdaje mi się ze one nie są do 130 na jakie bym mógł wymienić najlepiej ;)

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce je wymienić odkręcam pokrywę sprawdzam numer (038130073 J)
wg etki końcówki J brak... jest np AJ, BJ ale w serwisie Skody są tyle że nie mogę odszuka od jakiego silnika... ale nie zmienia faktu że to pompki nie od AVF, a prawdopodobnie od silnika 101 KM Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg etki końcówki J brak..

Jak najbardziej jest taki, montowany w passacie, w silniku AVB. ;)

dafota.3.yw91314749965b.png.smwtrysk AVB.png&th=2676

na jakie bym mógł wymienić najlepiej

Podaj nr VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen AG (AVF)

Numer VIN:

WVWZZZ3BZ2E092254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Volkswagen AG (AVF)

Numer VIN:

WVWZZZ3BZ2E092254

Pompowtryski o numerach; 038130079BX, 038130073AL są dedykowane do silników AVF, AWX. Są to oczywiście pompki pasujące pod Twój numer VIN, do innych roczników są inne numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korzystając z tematu , prosiłbym Ciebie o podanie oznaczeń - numerów

p-w org. zamontowanych w AVF

WVWZZZ3BZ5E046415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odgrzewam kotleta, ale mam pytanie, czy możliwe jest abym w AVF mial zamontowane pompki AJ??

Jaki to może mieć wpływ na silnik, mam jeden do wymiany i serwis mówi, że mam kupić AJ. Z tego co wyczytałem to powinny być AL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... czy mógłby ktoś mi podać oznaczenia pompek do mojego Passata 1,9 TDI 130 AWX 2001r. ?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AN ;] i tez jakies dziwadlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam pewien problem z moim Passatem b5 fl z 2001 r.

Silnik AVF 130 KM tylko jakoś ostatnio tych koni nie czuje.

Zaczęło się od problemów z pompowtryskiwaczami. Autko zaczęło szarpać więc oddałem do czyszczenia (Gładysek Serwis).

Po oczyszczeniu problem zanikł jednak zanikł razem z mocą samochodu. Sprawdzaliśmy wszystko :

turbina , wtryski , dolot , katalizator. Pozostaje jeszcze sprawdzić pompę vacum, chociasz słyszałem że to bardzo rzadka usterka. Samochód dostaje przyśpieszenia dopiero koło 3 tyś.

Czy któryś z forumowiczów mógłby przeanalizować moje logi i może uda się coś wywnioskować. Ręce opadają jak ten samochód teraz męczy.

Z góry dziękuje za pomocną dłoń.

Pozdrawiam i proszę o info na [email protected] ewentualnie gg. 8413883. Podeśle logi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności