Skocz do zawartości
marhal

Pompowtryskiwacze do AVF

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos w koncu wie gdzie wgraja mi softa do b5fl chodzi o wtryski mialem AL a wsadziłem BA i ile to moze kosztowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podwieszam się pod temat i mam pytanie - przeglądając już kilka wątków na tym forum, padła informacja, iż do passatów z silnikiem AVF są pompowtryski o symbolach 038 130 079 BX i 038 130 073 AL.

 

Ja mam u siebie do wymiany (według mechanika) wszystkie 4 szt. i po sprawdzeniu samochodu po numerze vin do mojego modelu są ponoć 038 130 079 BX.

 

Czy bez żadnego ryzyka zamiast 038 130 079 BX mogę użyć 038 130 073 AL?

 

Według różnych komentarzy, wdaje się że tak, ale chcę mieć 100% pewności - robił to ktoś? Potrzebna jest jakaś zmiana np. softu?

Czy tylko kupuję jedne i zamieniam z drugimi?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gawrosz -Mieszka w Otwock : proste rozwiązanie, skontaktuj się z kolegą SPANKY, jest z Otocka właśnie, nawet gdybyś miał robić korekcję to CI zrobi, a dodatkowo sprawdzi , czy na prawdę są do wymiany Twoje PD ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gawrosz -Mieszka w Otwock : proste rozwiązanie, skontaktuj się z kolegą SPANKY, jest z Otocka właśnie, nawet gdybyś miał robić korekcję to CI zrobi, a dodatkowo sprawdzi , czy na prawdę są do wymiany Twoje PD ;-)

 

Hmmm... Bardziej chodzi mi o to, czy taka podmianka jest możliwa... Potem jeśli będzie potrzeba (a niektóre watki sugerują, że jednak nie) można robić korekcję...

Słowem szukam potwierdzenia - czy się tak da...

Ale dziękuję za odzew i polecenie krajana :). Pewnie przyjdzie kiedyś skorzystać z fachowej pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc tak ze trzeba bedzie ustawic BIPy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę się pod temat tez potrzebuje 4 pompki al z autem mam problem bo bipy mam po 60 na biegu jałowym podczas jazdy włączą się esp po komp pokazuje wypadanie zapłonów na 3 cylindrze oraz przekraczana granice regulacji na 1,3i4 cylindrze autem nie da sie jeździć jak skasuje błędy to w 1 gr dawka jest od 5 i skacze do 6,5 a po chwili wskakuje na 13mg i autko zaczyna kopic jak by przepalało dpf-a pompki byly sprawdzane na stole i ciśnienie min 28,2 max 29,4 a moje miały 26,5 dodam jeszcze ze oringi były wsuwane przez tulejki wiązka wymieniona 2 miesiące temu i pompa tandem wymieniona na boscha. dodam jeszcze ze auto po dłuższym postoju nie chciało odpalić nawet jak stało na hali przy temp 15'. Jóź kończą mi się pomysły proszę o pomoc. a w kanale 18 wyswietla sie 6..47..i cos jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale miales u siebie caly czas AL, czy dopiero wsadziles AL i masz probelm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem aa i były od początku ale one padły całkiem i kupiłem te al-ki z anglika i tez sa z 2001 rozmawiałem ze znajomym i mówił żeby brać al-ki to nie będę musiał robić korekty softu bo niby musi być pierwsza litera A jak założyłem te al-ki to przez dwa dni było ok i bipy były po 20 auto miało zmierzone 134km i 338NM ale dalej słabo paliło i dopiero po dwóch dniach zaczely się klopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisze na 100% bo z programami pod ECU nie miałem przyjemności się bawić , napiszę z mojego przypadku , ja mam właśnie pompki AA a program był nie dedykowany dla tych pompek nie pamiętam teraz jego końcówki ale różnice w mapie były sporawe, prawdopodobnie był pod pompki AL. Teraz mam program z końcówką ER typowy pod AA, zatem możesz sobie zobaczyć jaki masz program i zapytać najlepiej kogoś co się softami zajmuje czy pasuje do AL. Pompki po montażu prawidłowo wyregulowane ( odstęp suwmiarką) oraz na dźwigience + nowe śruby regulacyjne co by czasem starych szlag nie trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja wsadziles inne pompki to muisz zrobic korekcje ! bipy do ustawienia koniecznie, inaczej nie pojezdzisz

 

---------- Dodano o 08:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:58 ----------

 

ja u siebie tez wsadzałem AL i mialem robiona korekte softu, bo tez bipy wariowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odstęp do czoła głowicy do czoła zaworu elektromagnetycznego dla nowej nakrętki rozmawiałem ze znajomym który przerabia mapy i mówił ze nie trzeba robić korekty bipow i na początku były niskie i autko równo chodziło ale zaobserwowałem jeszcze ze jak nie chce odpalić to w 18 na 3 cylindrze jak włączę zapłon to za wszędzie 2 jak odpalam i nie chce odpalić to na 3 cylindrze miga 6 później chyba 47 a na końcu 127

 

---------- Dodano o 09:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:24 ----------

 

a moja końcówka sterownika to DS

 

---------- Dodano o 09:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:25 ----------

 

a pamiętasz jaki miałeś soft na al-kach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro bipy ci sie rozjechały i nie da sie jezdzic i wszystko jest do d.... to trzeba zrobic korekte i tyle. ! pogadaj z leo od nas z forum, on jest ze szczecina i powinien Tobie pomóc. Ja nie wiem jaki miałem soft, wszytko mialem strojone w gdansku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AL i BX pasują do softu DS. dodam jeszcze ze dwa dni było ok z leo juz rozmawialem ion wlasnie to mowił ze nie trzeba robić korekty może cos z instalacja sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czapa do gory i sprawdz kostki jeszcze. i samo osadzenie PD czy nic sie z nimi nie stalo, nie lataja lub co kolwiek innego.

 

---------- Dodano o 11:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:19 ----------

 

i podaj wartosci z bloku 18 ale dokladnie jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat głowicy sie nie czepiam bo jest nowa muszę jeszcze sprawdzić wiązkę od ECU do samych wtyczek pompek wiecie może jaki powinien być opór na przewodach

 

a co do 018 to na włączonym zapłonie są wszędzie 2 jak odpalam i nie chce załapać albo jak odpali ale kuleje to na 1,2i4 sa 6 a na 3 cylindrze 6 wskakuje dopiero po przy-gazowaniu i jak ustana obroty i silnik równo pracuje natomiast na 3 cylindrze przy 2200 oobr bip jest 127 i wtedy wyskakuje esp oraz błąd pompowtryskiwacz 3 cylindra przekroczona granica regulacji i wypadanie zapłonów a na pozostałych pompkach bipy dochadza do 60-70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowica nowa czy nowa używana bo to różnica , jak wyglądają gniazda PD ( widziałeś osobiście?) , regulacja na śrubach od dźwigienek się nie rozjechała ? , program niby pasuje - jak to jest OK - to zostały 2 rzeczy wiązka kabli w głowicy jest kaput ( spróbuj pierw docisnąć konektorki) , albo pompki siadły ( czego nie życzę)- no chyba że ostatecznie ECU świruje i pada mapa w nim - innych możliwości nie ma już ...

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisalem zeby odkrecic pokrywe zaworow i posprawdzac wtyczki ktore ida do pompek.albo cos nie tak z pompkami. musisz zdjac pokrywe zaworow,to raptem 5min roboty i zobaczysz jak to wszystko wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ze głowica nowa nowa firmy AMC pracowała może 2 dni na samochodzie pompki regulowałem pierw na 225 a później na 180 a wiązkę zmieniałem z 3 miechy temu ale sprawdzę i ja dziś wszystko pomierzę dzwoniłem wczoraj się pytać o nowe pompki cena 7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Potrzebuje pompki AN do mojego AVF-a najlepiej nowe.Czy jest ktoś na forum kto może pomóc w załatwieniu w niższej cenie niż w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja szukałem do sojego to jest bardzo ciezko zeby z nowych cos znalezc

 

---------- Dodano o 15:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:36 ----------

 

pozniej podam numer tam gdzie ja zawsze dzwonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności